Kompresijske nogavice

jozekuch

Pripravnik
14. mar 2011
39
0
6
Za premagovanje težav s krvnim obtokom uporabljam kompresijske nogavice. Kompresijske nogavice so izmerjene individualno za nogo. Pomemben je vsak centimeter. Od pravilne dolžine in širine nogavic je odvisen potek bolezni.
Pred časom so mi na nekem prodajnem mestu (lekarni) popolnoma narobe izmerili in prodali kompresijske nogavice. (10 cm dolžine)
V času potem se mi je zdravstveno stanje poslabšalo.
Kako naj postopam proti tistemu, ki mi je napačno izmeril in prodal napačno dolžino kompresijskih nogavic.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Verjetno ni imel v mislih zamenjave nogavic z novimi.
smirk-1.gif


Največja težava je, kako dokazati povezavo med nenošenjem nogavic v določenem obdobju ter poslabšanjem zdravstvenega stanja. Če ni ravno imel kakšnega emboličnega zapleta (ni napisano, za kakšno poslabšanje gre), potem je po mojem mission impossible.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Kot sem ga jaz razumel, je prišlo do poslabšanja zdravstvenega stanja zato, ker je nosil napačne nogavice in ne zato, ker jih ni nosil.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Kot sem ga jaz razumel, je prišlo do poslabšanja zdravstvenega stanja zato, ker je nosil napačne nogavice in ne zato, ker jih ni nosil.

Ja saj to je itak nemogoče dokazati, če bi hotel kaj dokazati bi verjetno porabil več denarja kot bi jih dobil z kakšno uspešno tožbo, pa še te tožbe v zdravstvu vemo kakšne so....
smirk-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik jozekuch pravi:

Kako naj postopam proti tistemu, ki mi je napačno izmeril in prodal napačno dolžino kompresijskih nogavic.

Za predpisan pripomocek je odgovoren zdravnik, za izdajo le tega pa farmacevt oz prodajalec ki je to izdal.

Ali je napaka pri prvem ali pa pri drugem.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
328
83
www.kacnje.eu
Tudi sam sem nosil (no, občasno jih še) kompresijske nogavice.
Kot so že pred menoj zapisali, verjetno ne boš uspel ničesar dokazati. Čeprav so drage, bo verjetno šlo še najmanj živcev, če ne kompliciraš preveč.
Mogoče poskusiš "lepa beseda lepo mesto najde" in se dogovoriš za kakšen popust pri naslednjem nakupu.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
napaka in napaka v sistemu.

1. doktor je plačan svinjsko dobr.
2. dela preveč in je dobro plačan
3. če ne dela preveč, fuša in je dobro plačan
4. država bi ga pri plači malo stiskala, pri količini dela..preobremenila
5. delajo se napake
6. za napake se v veliki večini primerov odgovarja..izjema sta zdravstvo in politika..govorim za deželo, ne zahod
7. bitka zoper napeke je..don kihotovski boj.

rešitev
doktorjem še večje plače
ukinitev fuša
poskus razbremenitve
huda kazenska odgovornost

ampak..sistem..tukaj posameznik nima nič.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Jaz tudi to uporabljam in to custom made, iz Švice. In zmeram jih naročim v njihovi trgovini v bližini Lj tržnice na nasprotnem bregu Ljubljanice. Je pa zanimivo, da sam menim, da jih nikakor ne smeš vsak dan nositi recimo pol pol , sicer se stanje še poslabša, zadeva se pa noro poslabša če nosite nogavice z robom, ki ustavijo pretok krvi in povzročijo otekanje .....