kombinirana pec 30-35kW

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
torej,stara nam je crknila
uf-1.gif
,pa me zanima,ce ve kdo kje bi najbolj ugodno dobil(lahko tudi v avstriji).
pec mora met bojler v sebi,prosim svetujte mi tudi kaksno naj vzamem,ker sem na tem podrocju NEZNALAC
in da se ne bom zaj...
lp
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
A imaš možnost dat dve ločeni peči - drva posebej in olje posebej? Drugače pa vsaj peč z ločenimi kurišči. Vse je bolje (glede izkoristkov) kot pa klasična kombinirana. Škoda je kupovat novo, ker spet 20 let mečeš denar stran. Ker je sila bi mogoče samo eno od obeh montiral, pa spomladi sanacija.
Ne morem se trenutno spomniti, a vem da obstaja kotel, ki ima dve kurišči + bojler.
 

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
Na MOS mi je sam predstavnik firme ki dela take peči rekel da se ne izplača ker je preslab izkoristek.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Splača se sigurno ne, vendar naj bi vsaj po papirjih imele boljši izkoritek kot klasika, pa še avtomatsko lahko starta gorilec, ko drva ugasnejo. Najboljša varianta bi bila dve peči - posebej olje in posebej drva. Vprašanje je če ima prostor in če si lahko privošči take predelave sredi najhujšega mraza.

P.S. - trenutno se precej starih štadlerc in podobnega podarja po oglasih. Sam bi poskusil poiskati enko, ker samo holandce prešraufaš in greje, spomladi pa bi se lotil renovacije kurilnice.
 
Nazadnje urejeno:

Ateist

Fizikalc
9. jan 2009
2.254
0
36
Na svojem
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
torej,stara nam je crknila
uf-1.gif
,pa me zanima,ce ve kdo kje bi najbolj ugodno dobil(lahko tudi v avstriji).
pec mora met bojler v sebi,prosim svetujte mi tudi kaksno naj vzamem,ker sem na tem podrocju NEZNALAC
in da se ne bom zaj...
lp



Plinske peči so sedaj zelo ugodne.
grims-1.gif
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
@:samojed
placa je za dve peci,sem danes malo po trgovinah hodil in so mi tudi svetovali,naj vzamem loceno 2 peci,samo meni je nuja in bom verjetno jutri vzel pec na drva+bojler,ostala sanacija kurilnice pa pride enkrat poleti.
@:rajhenburger
malo prej sem klical na KOB in sefa ni doma za informacije,lahko mogoce zaupas,kaj je vse zajeto v tej ceni,ki si jo navedo?
lp.
@ateist
hvala alterju ali _urcu(po zelji) za IGNORE funkcijo
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Katero peč imaš trenutno? Napiša v googla - danes sem videl ene 3 oglase, ki jo podarijo, le pasat ti mora. Do spomladi bo že zdržala.

Mogoče se tudi popravilo stare bolj splača kot nakup nove. Pravi mojster ti jo zrihta za cca 100 evrov, če se da priti zraven brez demontaže. Običajnom pa itak spustijo v zadnjem vogalu kurišča. ČE se tam pride zraven pa verjetno še 100 evrov nebi koštalo - res da slabo narejeno, a do spomladi bi moralo zdržat.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
sedaj imam kombinirano 35kW z enim kuriscem z bojlerjem od TVT-a mislim pa da je stara cca 20 let.
spusca pa odzadaj pod dimnmikom.se bojim popravljat,da ne bo po parih dnevih crknila,potem pa
sem tam,ko sem bil.jutri se pogledam ostalo ponudbo,potem pa v nakup,hvala bogu se je malo vreme otoplilo.
lp.
 

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
Citat:
@:rajhenburger
malo prej sem klical na KOB in sefa ni doma za informacije,lahko mogoce zaupas,kaj je vse zajeto v tej ceni,ki si jo navedo?
lp.

Celotna zamenjava. Peč sem dobil ceneje preko veze, menjavo pa je opravil znanec za kao polovično ceno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
tudi jaz ti svetujem ločeni izvedbi - če je seveda prostorsko izvedljivo in imaš dve dimniški tuljavi. Zdaj glede bojlerja se ne bi obremenjeval da mora biti vgrajen...pač vzameš ločenega, montiraš nekam na steno, dobro izoliraš....vanj pa pripelješ obe peči, ki bojo velikosti pralnega stroja. Glede želene moči...malo premisli če res potrebuješ tako močno peč...včasih se je vse predimenzioniralo, potem pa letijo drva čez dimnik.

Jaz bi na tvojem mestu (če se ti mudi) kupil eno peč (kar imaš trenutno opocji...olje ali drva...to sam bolje veš), ter ločen bojler. Spomladi izven sezone pa dodobra prevetril kurilnico,, dokupil še drugo peč...in to je to.

Ločene izvedbe so zato dobre, da če ti crkne en, lahko zamenjaš zgolj njo (npr. spusti bojler)...ni treba menjati še peči.

Glede izbire peči ti žal ne morem svetovati...na vsak način bi sam izbral peč, ki ima notranjost litoželezno...v varjen pleh ne zaupam.
Svoje čase so bile zakon peči CTC (zakaj zakon....ker so delale in delajo po 30 let in več....vsaj naša kombinirka ima 35 let (z vgrajenim bojlerjem)...pa še kar dela (tok tok))...pa poznam par primerov še starejših pa tudi še delajo in delajo.