Kombinezoni

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Velika dilema,kaj uzeti? Seveda je varnost na prvem mestu. Ali je Dainese res vreden vec kot konkurenca? Kaj imate,kaj priporocate? Je leder to tapravo?
Dejmo kako rect? Kot motorist zacetkik,kaj uzeti?
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Vsekakor bolj priporočam usnje, čeprav sem začel z corduro;v usnju se dosti boljše počutim. Bilokatero priznano firmo boš vzel bo ok, ne se osredotočit samo na eno firmo,ker ti kombinezoni zaradi kroja mogoče ne bodo niti pasali;izbira je pa kar velika, recimo Alpinestars,Berik,Arlen Ness,Dainese,Spyke,M Tech itd. Zadevo probaj,probaj se tudi vsest na kakšen motor,ker je pomembno kako ti paše na motorju,ne pa kako zgledaš pred ogledalom;tam zgledamo v usnju vsi malo smešno
wink-1.gif
.
Če te še kaj zanima vprašaj.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Če je kombinezon kvaliteten sigurno zdrži....brez skrbi....v primeru tako brutalnega padca, da zadrga ne zdrži je pa itak vseeno....
frown-1.gif
, greš pač kak meter niže....
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Dodal bi še Vanucci ki je poceni pa res dober. Cena dvodelnega je cca 400€.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Kot so že rekli,če je kvaliteten vzdrži;ampak ob padcu na cesti se gre bolj sekirat,da ne priletiš v kakšno oviro. Če pa misliš večino časa preživet na dirkališčih pa raje nabavi enodelca,
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Se strinjam. Za na kak Grobnik enodelnega obvezno
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
V kakšni akciji ziher;Ghibli pa mislim, da je napisal redno ceno. Splača se it na kakšne moto sejme, recimo Padova ali Munchen, kjer se da najt fajn zadeve po zelo dobrih cenah.
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Jest bi rabu predvsem neki kvalitetnega ,pa za motorista zacetnika
smile-1.gif


@merdzo - kire firme kombinezonov pa to?
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Mene pa zanima,kako je z Beriki ??? Malce sem gledal teste,pa se ni nikjer dobro obnesel oz je dobival "samo" povprecne ocene?? Ga ima morda kdo,kako se obnese perforirano usnje? Orenk piha,mogoce zebe ob nizjih temperaturah???
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz imam Berika in sem zelo zadovoljen....vem tudi za primer padca na Grobniku pri 180 km/h...kombinezon je zdržal...
Poleti lepo oz. primerno pihlja, v hladnejših pogojih te pa tudi ne zebe. seveda ni primeren za temperature pod 10 C...