Kombi vozilo za društvo

partibrejker

Pripravnik
18. sep 2013
97
0
6
Pozdravljeni,
tukaj sem že dobil konstruktivne predloge pri prejšnjih nakupih, pa upam, da bo spet šlo.
Na forumu nisem še najdel nobene teme o tem zato odpiram novo.

Kakšen kombi se splača nabavit za potrebe prevoza ekipe na tekmovanja? Predvidevam, da je pomembno, da je robusten (več šoferjev), poceni vzdrževanje in ne preveč požrešen.

Če predlagate rabljenega, kje je kdo zaupanja vreden, pri komur bi se splačalo nabaviti rabljeno vozilo?

hvala vnaprej!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.004
5.299
113
daj zaupaj še to skrivnost. kaka ekipa je to. 4 dedi ali 8 otrok.
Kaj rabijo od opreme. je to ekipa smučarjev skakalcev ali pinkponk igralcev. itd.....
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
674
49
28
Ljubljana
Pol rabis mini bus....
smirk-1.gif
 

partibrejker

Pripravnik
18. sep 2013
97
0
6
smile-1.gif
mini bus mora imeti profesionalnega soferja, mi uporabimo dva kombija pa kak avto, ce je potrebno.
Stroški so dosti visoki in iščem primerno alternativo, ki bi se društvu splačala.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Alternativo 2 kombijema, oziroma kombiju+avtu? Bus je edina alternativa, ker tak kombi pač ne obstaja ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Ker gre za Slovenijo, so stvari verjetno komplicirane. Če gre za prevoz otrok, potem je pet ali več otrok v vozilu, ki niso člani iste družine, skupina otrok. In tam so potem določena pravila. Kolikor sem preletel, npr tahograf.
Na to sem se spomnil, ker mislim, da je bilo pred časom neko sranje, ker so se starši povezali in vozili otroke z enoprostorci nekam. Pri nas si hitro v nekem prekršku.
 

partibrejker

Pripravnik
18. sep 2013
97
0
6
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ker gre za Slovenijo, so stvari verjetno komplicirane. Če gre za prevoz otrok, potem je pet ali več otrok v vozilu, ki niso člani iste družine, skupina otrok. In tam so potem določena pravila. Kolikor sem preletel, npr tahograf.
Na to sem se spomnil, ker mislim, da je bilo pred časom neko sranje, ker so se starši povezali in vozili otroke z enoprostorci nekam. Pri nas si hitro v nekem prekršku.

predšolske otroke vozijo starši sami. Klub vozi šele starejše igralce.


Citat:
Uporabnik Pbutec pravi: Alternativo 2 kombijema, oziroma kombiju+avtu? Bus je edina alternativa, ker tak kombi pač ne obstaja .
Vprašal sem za kombi, ne rabim alternativ tipov vozil, ampak priporočilo za kombi.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Renault master in njegovi sorodniki (jumper...). Ima 9 udobnih sedezev poraba okoli 9-10.

V sluzbi imamo wv transporter 2.0tdi to nonstop nekaj crkuje racuni s servisa pa da te srat prime.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nevem s kerega konca ste. Lepo greš okoli kjer renatjo in poveš zakaj rabiš in kolikokrat na mesec. Naj še fotri sončkov povprašajo.

Če ste redne stranke se zihr da zment.
Je pa druga opcija loklani gasilci in njihovi kombiji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Lokalni gasilci dvomim da bodo sheral kombi. Mogoče če bi pol fuzbalerjev bilo tudi gasilcev, pa se to dvomim.
Pazi na starost kombija, ker je tudi to limitirano pri prevozu otrok. Vsaj bilo je ( poleg varnostne opreme, tahografa (digitalnega).., vem ker smo kot gasilci kupovali trafica pred leti.)

Rentanje preko neke sponzorske pogodbe mogoče. Pa ne mislim zastonj, ampak nek pošten popust.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Lokalni gasilci dvomim da bodo sheral kombi. Mogoče če bi pol fuzbalerjev bilo tudi gasilcev, pa se to dvomim.
Pazi na starost kombija, ker je tudi to limitirano pri prevozu otrok. Vsaj bilo je ( poleg varnostne opreme, tahografa (digitalnega).., vem ker smo kot gasilci kupovali trafica pred leti.)

Rentanje preko neke sponzorske pogodbe mogoče. Pa ne mislim zastonj, ampak nek pošten popust.

Ja tahograf rabiš.
hysterical-1.gif

JA če si redna stranka in ne demoliraš kombija se ga dobit ugodno.Računaj da če ga kupite bo cel teden stal in se bo rabil samo za vikende med sezono.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Ti se kar rolaj tahografu.
Me zanima kako se boš potem rolar ko te bo appolo ustavil.
Ker si prelen da bi prebral link zgoraj.
Citat:
Motorno vozilo, s katerim se v cestnem prometu prevaža skupina otrok, mora imeti:
- .
-.
.
.
.

- zapisovalno opremo v cestnih prevozih (tahograf).
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
13. jul 2011
2.677
625
113
ja, rabiš tahograf in zanj kartico voznika

http://www.policija.si/index.p...page=&lang=

Citat:
Motorno vozilo, s katerim se v cestnem prometu prevaža skupina otrok, mora imeti:

- napravo, ki med zaviranjem preprečuje blokiranje koles,
- električno ali hidravlično ojačan krmilni mehanizem (napravo za upravljanje vozila),
- varnostne pasove na vseh sedežih,
- naslonjala za glavo na vseh sedežih in
- zapisovalno opremo v cestnih prevozih (tahograf).

Sicer OP pravi, da predšolske otroke vozijo starši, vendar določila veljajo tudi za osnovnošolske otroke.

Citat:
Skupina otrok je po določbah Zakona o pravilih cestnega prometa (Ur. l. RS, št. 109/2010 s spremembami in dopolnitvami, v nadaljevanju ZPrCP) skupina najmanj petih predšolskih otrok ali otrok, ki obiskujejo osnovno šolo, in ki predstavljajo večino potnikov v motornem vozilu.

Torej, previdno pri nakupu, če se bodo na tekme prevažali otroci do 15. leta (OŠ).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Imaš:
VW Transporter, Multivan
MB Vito, Viano
Renault Trafic
Ford Transit, Tourneo
Citroen Jupmy
Opel Vivaro
.
.
.

Eni so bolj gospodarski, drugi bolj tranzitni. Imaš opcije 7+1 in 8+1 ( znotraj hiše običajno šasija enaka, notranjost z drugimi finesami).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa še zmeraj je 8+1 in 3,5T max kar lahko z B kategorijo. Ostalo je že D kategorija. In to ni fuzbal ekipa (11 in rezerve).