Kolo za mulca - 14 let

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kupuje se kolo za mulca, 14 let, cca. 160cm. Neka treking varianta, lahko tudi gorca. Ker sem bolj bos tukaj, kam se splača it pogledat? Na kaj je treba bit pozoren, ne bo pa to neka ful zahtevna uporaba, pač malo po mestu, do šole ipd.
Če kdo kaj primernega prodaja tudi kaj rabljenega lahko pogledamo.
Hvala!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Glede na opis uporabe... Če ne dobiš tukaj kaj rabljenega od koga.... Skoči še v dechatlon...bo čist zadost...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Zadosti bo za uporabo. Mogoče pa ne bo pa zadosti za pubertetnika. Tega ne gre podcenjevati. Ni še sicer tako otročji kot odrasel ded, ko si kupuje avto, vendar mimo njegovega mnenja ne gre. Če mu kolo ne bo všeč, bo tudi kolo za 1 € povsem stran vržen denar.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Pa sej Dechatlon ma tud take z diski......ne vem pa kaj je njemu všeč.....najbrž Giant za 1600+ tko kt men :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Maš tam še Bauerja...pa Hervis.....pa pomojem sem jih pol pozabu...tko da ja...če druzga ne bosta šla lah vsaj na (brezalkoholno)pivo pa horsa :D
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mnja, sej to temo sem odprl bolj z upanjem, da mi kdo pove, da so kaksni ful hudi bicikli s 60% znizanjem v kaksni trgovini.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ne pričakuj preveč, saj po štacunah vlačijo stare zaloge, ki so kakršne so.

Jaz sem hotel mulcu za RD kupit bicikel, 26 col, sredi februarja pa še ni imel sreče, saj se začne izbira filati sreda marca.

Gledal sem pa pri Svadu, Hervis, Intersport, Špan, Extrem vital nekaj več izbire je v Velo, pa še kje, in nisem bil ravno zadovoljen z izbiro.

Ali so dragi ali pa kar nekaj.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Kupuje se kolo za mulca, 14 let, cca. 160cm. Neka treking varianta, lahko tudi gorca. Ker sem bolj bos tukaj, kam se splača it pogledat? Na kaj je treba bit pozoren, ne bo pa to neka ful zahtevna uporaba, pač malo po mestu, do šole ipd.
Če kdo kaj primernega prodaja tudi kaj rabljenega lahko pogledamo.
Hvala!
moje mnenje

glej enga izmed brand koles in alivio naj ti bo minimum pod katerega ne iti. V tem primeru ne boš več kupoval kolesa saj bo ko bo čas za novo kolo bo mulc že samostojen, če mu ga le ne bodo pred tem ukradli.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Sam sem si pri 13 letih kupil prvega scotta s prednjim vzmetenjem (v casih rogovih treking 20kg koles in bmxov) in sicer sva z malo starejsim bratrancem sla v Italijo na "izlet" s 40 upokojenci in sindikalisti in presvercala oba svoji kolesi, razstavljeni seveda, v prtljazniku avtobusa.
Sestavil sem ga sam do zgodnjega jutra naslednjega dne...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
:aplauz: Alivio je bil standard +10 let nazaj. Malo se spreminjajo casi.
Imam 20+ stare xtr, 15+ alivio achera in nove deore xt in so xtr nepremerljivo boljše od ta novih. Zakaj je tako nevem.
Tamal naj izrazi željo kaj bi imel in to je to. Za v šolo in na pir je vsak dober, pa še boljši kolo kot bo prej bo po noči dobil novega lastnika. Če bo za vsakdanjo uporabo.
No, jaz pa kupujem 24 col in vse je mal čudno al pa drago. Na lepih trailih mi tamal lepo sledi. Po koreninah se pele k prtegnjen s trdakom. Rad bi mu nekaj boljšega dal. Namig prosim
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
:aplauz: Alivio je bil standard +10 let nazaj. Malo se spreminjajo casi.
alivio nikoli ni bil standard alivio je oprema, ki jo praktično nikoli nihče noče, ker menjalnik ne "izgleda" tako lepo in nisi zadosti in kot če imaš npr deore ali xt je pa zelo tih in zelo vzdržljiv...
in kompletni alivio je mnogo boljši kot npr deore ali xt zadaj spredaj in zavore pa sis in podobni šroti, ki jih vidiš na budget biciklih...
skratka napiši rajši kaj pametnega ker tudi tisto kar pišeš o otrocih in sončkih je bolj neumnost kot ne, skratka v tej temi nisi praktično nič doprinesel, čeprav kot vidim se imaš za poznavalca
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Dones nabavil za mulca Genesis 24" in je srečen. Po 10 km hoste je bil zadovoljen. Dopade se mu, ker lahko normalno šalta in da se spredaj malo poda amortizer. Prejšnjega še jaz skoraj nisem premaknil. Sem pa mal gledal cene za te kolesa in če hočeš, lahko akamot pušneš par jurjev za kolo. Norija, no. Pa še neki je dognal; ful si je želel FF čelado, po taki turi je skontal, da bi švical k konj v njej in jo noče več. Tut fotr je vesel hehe.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Se danes 14letniki sploh še hočejo vozit z biciklom? Mopedi so trenutno aktualni. ;)