Kolo sezona 2020

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Sem naredil prvi krog. Ob Soči po kolesarski, makadamski vzpon na Sabotin, nekaj malega planinskih poti, asfalta in mulatjere. Zelo zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in krko

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Koleno? Kolk? :D

Si sure da je iz gonilke? Jaz se že dve sezoni spravljam podret sprednji ležaj belance ki podobno klopota...
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Koleno? Kolk? :D

Si sure da je iz gonilke? Jaz se že dve sezoni spravljam podret sprednji ležaj belance ki podobno klopota...
Kolk pa koleno ni :D.
Sumim na gonilko oz. ležaj, ker ko gonim in poka, če zavrtim gonilko nazaj enkrat poči, potem pa se pokanje nadaljuje, ko gonim naprej. Ko pa gonim v klanec in je skozi na polno obremenjeno, pokanja ni. Po ravnini in v manjši klanec pa se spet pojavi pokanje.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
:rockon:

Zajeta slika.PNG
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Da ne naredim znanosti, dejte mi pomagat, katero luč za bicikl nabavit. Spredaj zadaj, če se kdaj zavleče pa da mrak ujame.
Pa še pumpa ali bombica s seboj? Katera? Nekje sem zasledil, da se da v plašč tekočino za manjše luknjice. Drži?
In pedala. Ne SPD, običajna, ampak širša.
Če se le komu da svetovat, tako glede trgovine, kot artiklov, hvala. :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Trgovina: Extreme vital na Viču ali v Škofji Loki.
Tekočina v plašču je že notri, če imaš tubeless sistem, torej brez zračnice. Če imaš zračnico, tekočina notri ne paše. Bo treba imeti set za flikanje zračnice in pumpo s sabo. Na gorcu uporabljam običajno teleskopsko pumpico, vozim jo v nahrbtniku (torej ne bombic). Firma: nimam pojma. Se mi je pa na Krvavcu zgodilo, da sem presekal tubeless plašč in sem bil zelo vesel, da sem imel s sabo rezervno zračnico. Samo obroč in plašč sem obrisal, da sem odstranil tisto malo mleka, kar ga je ostalo, vstavil zračnico in gasa dalje.
Širokim pedalom se reče tudi flat pedala. V kolesarskih trgovinah jih imajo toliko, da jih kar prodajajo. Crank brothers, Shimano, Kore, DMR itd. Kovinska se začnejo pri 40 €. Solidna in cenovno ugodna so Wellgo.
Luč: odvisno, če rabiš, da boš varen in road legal, ali za osvetljevanje gozdnih poti. Za prvo je dober katerikoli kitajec, za drugo je med drugim dobra firma Magicshine. Z dobro LED lučjo se da varno voziti tudi nočni downhill. Kar nekaj spustov s Krima z dvema lučema imam za sabo. Med spustom vedno uporabljam dve ločeni luči, namontirani na čelado, v primeru, da ena crkne. Poznam primer, ko se je to zgodilo, na srečo ravno med ustavljanjem. Sicer bi bil resen problem.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Hvala. Vem, vem, da prodajajo. Mislil sem bolj pomoč v stilu iz kakšne online stacune.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Da ne naredim znanosti, dejte mi pomagat, katero luč za bicikl nabavit. Spredaj zadaj, če se kdaj zavleče pa da mrak ujame.
Pa še pumpa ali bombica s seboj? Katera? Nekje sem zasledil, da se da v plašč tekočino za manjše luknjice. Drži?
In pedala. Ne SPD, običajna, ampak širša.
Če se le komu da svetovat, tako glede trgovine, kot artiklov, hvala. :)
Dechatlonove kopije žabic (silikonske tamale) delajo presenetljivo dobro.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
za štart sezone neki je. upam na dobro vreme kak vikend da kakšno daljšo odpeljem
 

Priponke

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    3,7 KB · Ogledi: 174

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Dobri ste. Sam sem bolj vikend kolesar, temu primerna tudi kilometrina.
 

Priponke

  • Screenshot_20200530_091114.jpg
    Screenshot_20200530_091114.jpg
    37,7 KB · Ogledi: 185

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Si kdaj imel taka pedala? Jaz 1x in nikoli več, ker so vedno obrnjena v tisto stran, katere v tistem trenutku ne rabiš :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello