Kolo sezona 2019

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Pa ne še kle jokcat s tem pozdravljanjem pa odzdravljanjem. Mal ste že patetični s tem. Da o delitvi na pajkičarje in traktoriste niti ne govorim.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Kakšne imate kaj izkušnje z pozdravljanjem - odzdravljanjem?
Sem v nedeljo pozdravljal in mahal-dvignil roko, pa večinoma sam sebi očitno. Je bil sicer en del poti, ko so pozdravili oz. odzdravili skoraj vi ampak ni trajalo dolgo. Ko sem z cestnim kolesom in pozdravim grdo gledajo MTB kolesarji, ko sem na MTB in pozdravljam me sploh ne opazijo kolesarji s cestnimi kolesi. Se mi zdi, da pozdravi le 1/3 kolesarjev.
Jaz pozdravim ali odzdravim vedno.
Praviloma samo dvignem roko, ampak se še vedno dotika balance ali pa z glavo. Prav maham ne več. Pozdravim pa več al manj vsakega. Nazaj odzdravi nekje polovica, mogoče malo več.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Da o delitvi na pajkičarje in traktoriste niti ne govorim.

Danes ima vsak, tudi tisti, ki ni po duši kolesar, oboje, traktor in specialko, pa še kaj vmes, 2x na teden na cesto v dresu, 2x na teden v hosto in hribe v freeride cunjah, petič pa še v dresu na mtb...zdaj pa ugibaj kdaj je kaj in kdaj bo odzdravil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Jest pa mislim, da je med gorci enak procent budal, kot med cestaki. Kar se pozdravljanja tiče, pozdravim vsakega, tud na poniju, odzdravi nazaj približno dve tretjini ljudi. Je pa res, da na daleč vidiš, kdaj gre kdo v dasko, takrat pa itak da ne bo noben odzdravljal. Mi grejo pa na živce jokavčki, ki se derejo po spletu...ueee noben me ne pozdravi ueeee....na kolo se hodi zarad sebe in svojega zdravja, užitka in ne štet pozdrave, da lohk pol jokcaš po netu in si filaš ranjen ego, ker bi imel cestaka, maš pa samo treka. Uživaj v tem, za kar si se odločil, če te pa tok zlo matra, si pa kup cestaka. So danes cestaki ugodni in tud geometrije zelo udobne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
No jest gorca nimam, me nikol niso fasciniral, še kot mulca ne, pa so glih ven prišli. Jest sm pedenal svojga maratona in se s tistim vozil tud v šolo, k babici na zajtrk skratka tist je blo skos v pogonu. Prvi pravi cestak je bla pa replika Pantanijeve Carrere,
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Nazaj na temo, najlepša tura kar sem jih naredil v zadnjem času. Da se še bolj na hard (DH varianta), če štartaš v Tržiču in greš potem lahko s Kofc dol po pešpoti direkt nazaj v Tržič. Jaz nisem šel, ker sva bila z ženo in ker se pešpotem če se le da izognem. Srečala sva eno gorsko tekačico, ki je ne samo odzdravila, ampak je padla še prijetna debata...

https://www.visit-trzic.com/poti/kolesarske-poti/k11-planine-pod-kosuto.html

izgleda super.
A je kaj zahtevna tale pot? a bi bla primerna za začetnico na gorcu?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Štartala sva v Jeledolu, do Dolgih njiv je makadam, od Dolgih njiv do planine Pungert je planinska pot, večinoma za peljat, kar nekaj pa tudi za rinit, ampak nič kaj posebno zahtevnega. Tej poti se da sicer ognit, če bi se spustil nazaj do Košutnika in potem nazaj gor po makadamu do planine Pungert, ampak je kar velik ovinek, bolje (in predvsem lepše) malo več rinit. Od Pungerta mimo Šije do Kofc in nazaj dol do Jelendola je potem spet makadam.

Tudi moja žena je letos presedlala na MTB in se je tam kjer se da peljat "normalno" peljala. Ravno nekih hudih spustov ne fura, se pa z veseljem zapelje čez kakšno koreninco ali skalo če je že treba. Par fotk:
124.jpg
125.jpg

123.jpg
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Jaz bi vas pa prosil za kakšen info glede gorske Pohorske transverzale. Nisem še nikoli po Pohorju kolesaril, ta vikend pa greva z ženo in me zanima kako je kaj označena pot? Lahko kje hitro kam zalutaš ali ni take drame? Štartala bi pri Bolfenku in nato v smer proti Lovrenških jezer. Kakšne izkušnje?
Poglej priponko 27136
malo pozno

Po spominu, celotna PKT (Bolfenk - Kremžarica) je dolga cirka 80km in 1800 višincev. Če štartaš iz doline, še dodaj dodatno.

Sicer je zelo lepa, ampak nevajenemu MTB se bo priskutila (po domače zgravžala).
Za začetek predlagam kaj drugega, na zemljevidu Pohorja imaš veliko krožnih variant.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pakul

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Bil...in prevozil brez poškodb .
Nasploh se mi zdi da je bilo letos tega manj kot prejšnja leta.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
So se kr dobr razlimal na Brezovici. Jest pa soproga sva štartala bl odzad, ker je bla prvič na tko množični stvari, ko sva se prpelala do tam, so jih že povijal.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Ja saj nekaj nesreč je bilo,......ampak na koncu ko sem šel mimo šotora prve pomoči je bil praktično prazen,....2 leti nazaj je bil poln in vrsta za počakati da si(sem) prišel na vrsto.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
930
113
Titograd
Danes po Pohorju.... Razvanje- Trikotna jasa- Kordek- Šanijeva klop- dom na Pečkah- Bistrica ob Dravi, nato nazaj ob dravski kolesarski poti.... 41 km in 1500 višincev. Sredi dneva prijetno hladno :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
V četrtek naredil 65km...Lj-Dobrova-Vrhnika-Lj....okol Dobrove srečal ene 3-4 valove po cca10-15 starejših kolesarjev...lahko da so bli tujci...kdo kaj ve kaj blo to organizirano?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Dobra. Mi smo šli pred leti kratko diagonalo Rateče - Vinica (220 km) v enem kosu, potem v dveh dneh do Kopra in nato dolgo diagonalo Koper - Hodoš v dveh delih. Z gorskimi kolesi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko