Kolo - sezona 2016

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
251km!? To pa vsaka ti čast. Koliko časa si rabil?
Zgleda je bil ta vikend za dolge proge :D

Na kum imam tudi jaz željo iz Ljubljane enkrat. Čaki, Kamenjak, a prav mislim tistega pri Puli?
smile-1.gif
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:

@Zanzibar, nevem kako bi blo s specialko, v življenju je še nisem vozil :D Ampak sem kar zadovoljen z gorcem, kar dobro služi namenu
smile-1.gif

Jaz sem jo le en krog po parkirišču (sicer pravtako traktoriram).
Specialka gre itak sama
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Na kum imam tudi jaz željo iz Ljubljane enkrat. Čaki, Kamenjak, a prav mislim tistega pri Puli?
smile-1.gif
Prav tega, cca 235 km je planiranih.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
251km!? To pa vsaka ti čast. Koliko časa si rabil?
Zgleda je bil ta vikend za dolge proge :D

Tole je bilo 8ur 18min. Bi pa vsekakor šlo slabo uro hitreje, če ne bi tako svinjsko pihalo. Čez črni kal je bilo res brutalno!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
@Fusion, dolge poti so najboljše
smile-1.gif

@Zanzibar, nevem kako bi blo s specialko, v življenju je še nisem vozil :D Ampak sem kar zadovoljen z gorcem, kar dobro služi namenu
smile-1.gif

Ti jaz povem. Ko bi se usedel enkrat na specialko, bi imel gorca predvsem za do štacune po kruh
wink-1.gif


Več ali manj je pri vseh enako, zavisi edino koliko časa kdo vztraja na gorcu/trekingu
wink-1.gif


Sploh pri tebi bi bila smotrna zamenjava ker se voziš po asfalitranih cestah in na daljše ture (kjer ti je škoda energije, da jo trošiš zgolj zaradi upora samega kolesa.raje prevoziš toliko km več).
Če imaš kakega kolega, si jo sposodti za eno turo na test.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Jaz bi si do Kamenjaka si vzel 2 dni :p
Res ste dobri na take dolge proge, mene po "le" 155km vse boli.
smile-1.gif
Je bilo kaj prometa čez Črni Kal, planiram eno pot tam mimo...

Za specialko res nevem, mogoče bi se jo res navadil. Jo moram res enkrat probat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
Velja pogojno če si se prej vozil z mtb po cestah. Drugače pa, tudi (in predvsem) promet ti enkrat dokončno dopizdi in je spet fajn se vozit brezskrbno po gozdnih potkah. Vsakega malo, začneš pa pri gorcu cenit stvari, ki jih prej sploh nisi opazil. Največja zmaga je pomoje ko ponovno dolžino ture začneš merit v urah, ne v km.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Kopalke so bile zadaj v žepu... Pa je tolk pihalo, da me je minilo. Zdej pa ni druge, kokr da ponovim zadevo s skokom v morje!
smile-1.gif

Okoli prometa čez Črni Kal; praktično celotna stara cesta povsem prazna. Tu pa tam kakšen avto. Predvsem srečuješ motoriste.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
Kapo dol. Posebne sorte podvig je to da tako turo zvoziš sam. Nekaj čisto drugega pa da jo v recimo skupini desetih.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Dol grede smo bili 3je komadi in smo enega na trenutke malce čakali (realno bi bila samo 2 kar nekaj hitrejša). Nazaj pa solo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.946
5.476
113
Pa sej das na gorca 28x1.5 gume....ce mas zadi kaseto z 10sajbami gre bp 40km/h....tud 45 gre ce si drkadzija
evil.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
Ja, brez problema, iz Logatca do Vrhnike, kot scania 140 na uro.

Spotoma ko pretikaš gume pa še okvir in vilce zamenjaš ane. Težava niso samo prenosi in širina gum (zakaj ne 1.0 če se že gremo cesto), ampak tudi velikost koles. 26-ke sukaš ko hrček, medtem ko se nekdo zraven tebe s trekingom in 28-kami pelje na ler.

Če kdo rabi idejo za dolge ture:
- pred leti sem z MTB naredil krajšo SLO diagonalo Rateče - Vinica (ca. 220 km), druga dan Vinica - Čabar - Snežnik - Ilirska Bistrica, tretji dan Ilirska Bistrica - Koper - Postojna, četrti dan pa potem še Postojna - Hodoš in z vlakom nazaj domov. Vse po asfaltu, razen čez Sviščake na Mašun in kakšen odsek okoli Čabarja je bil makadam.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.946
5.476
113
Ne ampak ze v startu kupis 29col gorca...

1.5 pa zato ker so dober kompromis....ne zvizgajo prevec po asvaltu....pa se po makedamu grejo bp...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ne ampak ze v startu kupis 29col gorca...
Gorca sem kupoval dobre tri leta nazaj, 29 colarji so bili še redki, itak da sem šel na 26 col - danes 26 colarja komaj še kdo prodaja.
Drugače pa mene ne spraviš na specialko, eni imamo radi mir in se nam ne da dihat izpušnih plinov. Kaj lepšega kot vožnja po hribovitih pobočjih naše Slovenije po makadamih in kolovozih, kjer te noben ne moti. Še na Kamenjak grem po cestah, kjer bo promet kar se da najredkejši, žal samo od Kozine naprej.
Prejle sem bil ravno med Divačo in Kozino službeno, komaj kak avto, kolesarjev pa v vseh smereh kot na kaki prireditvi. Prav videlo se je, da jih ima en kup relacijo notranjost-morje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
, eni imamo radi mir in se nam ne da dihat izpušnih plinov. Kaj lepšega kot vožnja po hribovitih pobočjih naše Slovenije po makadamih in kolovozih, kjer te noben ne moti..

Saj ravno zato imaš specialko..da lahko to počneš
wink-1.gif
. Po glavni cesti hitro (hitreje) do hribovskih...ki pa so, v 99.9 % asfaltirane (vsaj na naših koncih).
Potem pa uživaš mir, naravo, klanec,...
smirk-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mislim, da me ne boš prepričal. Hribovske ceste so res precej asfaltirane, a zelo daleč od 99,9%. Recimo samo pot na Kum to soboto je bila kar lep del makadamska, celo na regionalnih cestah. Me pa ne prepričaš, da se do klancev vozim po glavnih cestah ob šleparjih, če res ni druge možnosti. Zame je cilj pot, ne pa samo hitro in čim enostavnejše pofočkanje na cilju, potem pa na pir. Jebeš tako kolesarjenje.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Ko bom naslednjič kolo kupoval bo verjetno kej iz segmenta "gravel bike". Najboljše iz obeh svetov. Podobno je CX ampak z udobnejo geometrijo.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.938
113
Danes sem s sotrpinoma odfural Žagarjev graben z Orlove glave na Voglu. Nepozabno, predvsem prvi in srednji del, v smislu lovljenja ravnotežja, vibracij, 40%+ klanca, globokega letečega grušča in še česa. Spust z vrha Zvoha na Krvavcu se mi zdi v primerjavi z Voglom kot piknik.

Ima kdo izkušnje s to stezo pozimi? Imam občutek, da bi bilo z ježevkami to bolj znosno kot po tem grušču poleti.
 
Nazadnje urejeno: