Kolo - čuden sedež

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Nikakor se nemorem navadit (2 dni uporabe) na sedež ki ga imam na novem kolesu. Nemorem "gonit" niti 20 sekund,
ker me zadnja plat tako boli da je to neverjetno,... A naj vstrajam s tem sedežem v smislu da se bom navadil, al se naj
neham mučit in kupim kaj druga?

Gre za Giantovo kolo/sedež,...
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Po 2 dneh se še noben ni navadil na sedež. Rit še te verjetno boli od prve vožnje. Ponavadi traja kaka 2 tedna, da se navadiš. Jaz rabim vsaj nekje 250km na začetku sezone, da se rit navadi.

Kateri sedež točno pa imaš?
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Sedež je OK. Kot sem ti že rekel, rit se mora navadit!
Verjetno si se po par letih neaktivnost vsedel na kolo,
zdaj pa pričakuješ da bo šlo vse brez problemov.

Ne obupaj takoj, čez 2 tedna bo že boljše.
grin1.gif


Pripoporočam ti da investiraš nekaj € v kvalitetne
kolesarske hlače - pozoren bodi na podlogo.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Pogledal sliko, sedež je ok ampak je star model hoho

in kaj pol če je star model?

najbolši sedeži-modeli so stari po 10 in več let...
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Pogledal sliko, sedež je ok ampak je star model hoho

in kaj pol če je star model?

najbolši sedeži-modeli so stari po 10 in več let...

Lahko bi dobil enak model v novejši preobleki, ti je zdaj jasno? Pa ne mi o tem, kako lepo in dobro je dobiti tastari sedež, ker ni. Jaz mam isto od selle italia, star kolo že kar nekaj let, pa sem dobil sedež podoben temu z luknjo vmes, bolj fancy zgleda, ker je novejši. On kupi baje pred kratkim nov kolo pa dobi starejši sedež od mojega že tako starega kolesa, fak enim res ne gre u glavo, da moram tolk pisat.
bonk.gif


Pa brez zamere malcom, sedež je ok, če ti ne sede, potem pejt vzet unga babjega s fedri al pa z gelom, ampak vseen se mora rit navadit. Sm hotu kupt sedež komplet samo karbon, pa mi je prodajalec reku, da moram vozit cca 10k kilometrov na leto, da bo rit sploh znesla take obremenitve. Do takrat pa razne kremice...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Pogledal sliko, sedež je ok ampak je star model hoho

in kaj pol če je star model?

najbolši sedeži-modeli so stari po 10 in več let...

Točno te besede mi je rekel prodajalec, in kaj čem druga kot pa vrjet modelu, ki ima bajk za 7k, in ima gor enak sedež,...

Danes sem zgonil 12km, ok res malo, samo rit me boli ko [censored],...
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Nikakor se nemorem navadit (2 dni uporabe) na sedež ki ga imam na novem kolesu. Nemorem "gonit" niti 20 sekund,
ker me zadnja plat tako boli da je to neverjetno,... A naj vstrajam s tem sedežem v smislu da se bom navadil, al se naj
neham mučit in kupim kaj druga?

Gre za Giantovo kolo/sedež,...

Če misliš delat razdalje, si nabavi novi sedež, drugače pa kak češ
grin1.gif
. Mam tut gianta (l.2000) pa ma super trdi sedež, samo sem se z meseci, leti navadil.Od začetka pa je že po 300m bolela rit za popiz....Kolesarim pa ful malo. Recimo, da okoli 200km na leto , največ.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
lahko mas sedez za 300€ , pa ti nebo pasal na rit, [censored] ga ... sam sem fukno dol podobn zic od selle italia (menjava z bratrancem), ker sn po 100km hodo, ko da bi si potisno nekaj v rit ... pa mam cez 1000km letos za sabo ... nato sn kupo neki zic za 20€ (kolega ma podobnega pa mi je ugajal), zdaj me ne boli vec niti po daljsi turi ... tak pac je s sedezi ;]

Ps: ce rabi kdo sedez Selle Italia Flite malo rabljen (leder, z lukno na sredini), dam za ajde 30€, slike po zelji na PM
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Pogledal sliko, sedež je ok ampak je star model hoho

in kaj pol če je star model?

najbolši sedeži-modeli so stari po 10 in več let...

Lahko bi dobil enak model v novejši preobleki, ti je zdaj jasno? Pa ne mi o tem, kako lepo in dobro je dobiti tastari sedež, ker ni. Jaz mam isto od selle italia, star kolo že kar nekaj let, pa sem dobil sedež podoben temu z luknjo vmes, bolj fancy zgleda, ker je novejši. On kupi baje pred kratkim nov kolo pa dobi starejši sedež od mojega že tako starega kolesa, fak enim res ne gre u glavo, da moram tolk pisat.
bonk.gif


Pa brez zamere malcom, sedež je ok, če ti ne sede, potem pejt vzet unga babjega s fedri al pa z gelom, ampak vseen se mora rit navadit. Sm hotu kupt sedež komplet samo karbon, pa mi je prodajalec reku, da moram vozit cca 10k kilometrov na leto, da bo rit sploh znesla take obremenitve. Do takrat pa razne kremice...

res ne vem kaj sploh hočeš povedat...
ja res bi lahko dobil v novejši preobleki..potem bi blo vse drugač.
cheer.gif


drugače, je karbonski sedež za tiste ki naredijo 500km na leto, za tiste pa ki naredijo 10k so pa drugačni sedeži
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
ta original giant je res nehuman
bonk.gif
pa vidim da maš zic narobe nastavljen. špic ti gleda gor in tiši v dragulje. rajši ga daj ravno, ali malenkost dol.
malkom tvoj zic pa je čisto ok, samo navadit se moraš pa gate z plenico obvezno.

trenutno mam tega, pa ni neki višek udobja, je pa lep
smile-1.gif

AAAAAgpG78sAAAAAAMp_JA.jpg


sem pa že marsikje zasledil da velja za zelo udoben zic WTB Rocket, kar lahko potrdi tudi moja rit. sem ga imel 2 leti

rocketv.jpg
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Za plenice sem že zmenjen z mojim bike dealerjem, mi je naročil neke izredno hude z dvojno podlogo za 67€ (s popustom),
pa mama deal, da če mi po 200km nebodo sedle jih lahko prinesem nazaj in mi da keš nazaj, Bemomater vsaj 200km
morem nakljuvat da ga barem lahko peljem na ta prvi (zategovalno/mazalni) servis, samo kaj če me anus boli kot da sem v zaporu,...