Kolko smo dolžni naredit?

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Bad je ko gledaš malega človeka, pa veš da bo umrl po nepotrebnem...

Prej je bla ena najbolj lustnih punc na šoli, danes pa razvalina da jo komaj prepoznas...

Sej veš kako pravjo: Pomagaj si sam, in bog ti bo pomagal....(za pet jurjev)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Ne prav dosti, edino moja bivša bodoča tašča je bila vodja centra za preprečevanje odvisnoti pa sem tam kako slišal
Pa ti, si že koga rešil iz objema odvisnosti?

lp
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
KSZ...

Glede na to, da ti oseba ni ravno hudo blizu, se jaz na tvojem mestu ne bi preveč trudil. Prva stvar pri vlečenju nekoga ven iz tega dreka je, da ti vsaj na začetku malce zaupa (kasneje, ko bo v pomanjkanju, ti bo itak preklela vse po spisku)...glede na to, da sta vidva (tako sem razbral) bolj kot ne bežna znanca, bo tukaj kar težka...

Praviš, da je že 3 leta v tem? Praviš, da je samo na heroinu? Kakšne odmerke si šopa?

Če bi ti bila blizu in bi imel še koga zraven, da bi lahko pomagal in pod pogojem, da bi si tudi ona vsaj malce želela iz tega, bi predlagal simpl, poceni ampak dokaj radikalno rešitev...v stranišče jo zapret za nekaj dni, vodo ima tam, školjko ima tam, hrano ji dostavljaš notri, daš ji nekaj za zamotit se, paziš, da se ne ubije in poskušaš ignorirat njeno dretje. Težka metoda, ampak deluje.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
on itak nima kej zraven praskat, lahko pa starši. In to je njegova dolžnost, da obvesti starše.

lp
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Nisem nobenega rešil, ker tudi nobenega ne poznam, ki bi tako globoko zabredel. Pa tudi če bi ga, vprašanje če bi se podal v to. Mogoče zgleda egoistično, ampak vsak si je sam kriv. Če si pred tem, da boš vzel neko drogo in te zanima, se prvo malo pouči o njej kaj te čaka. Vem pa kaj se dogaja v glavah ljudi, ki se redno drogirajo z raznimi drogami. Vsak je prepričan vase, da se ima pod kontrolo in da mu to ne škoduje. Taki ljudje bodo resno razmisli, ko bodo doživeli slabo izkušnjo. Do takrat pa bodo živeli v "lepem" svetu drog. Je pa res, da nekdo ki je na heroinu malo težko doživi slabo izkušnjo. Pri njih je ponavadi slaba izkušnja smrt.

Žal so droge prinas prevelik tabu. Ko zaide debata na drogo, se vsi nekako distancirajo. In če je kdo vzel že kakšno drogo bo raje tiho, ker ga bodo vsi gledali postrani. Češ, kakšen drogeraš si. V istem trenutko pa lahko tudi njih mika da bi probali.
 

Fojhcter

Pripravnik
18. dec 2007
207
0
16
Najboljši možen način je, da se punco za 2-3 tedne zapre v nekam, kjer se ne bo mogla špikat in bo imela več kot dovolj časa da se ukvarja sama s sabo, če po tem času dojame da ji H škoduje in da ga za "srečno" življenje ne potrebuje je problem rešen, če to ne deluje ji pa svetujem da se čimprej knouckoutera, ker itak ji bo šlo samo še na slabše.

Kruta realnost, ampak tko pač je.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Fojhcter pravi:
Najboljši možen način je, da se punco za 2-3 tedne zapre v nekam, kjer se ne bo mogla špikat in bo imela več kot dovolj časa da se ukvarja sama s sabo, če po tem času dojame da ji H škoduje in da ga za "srečno" življenje ne potrebuje je problem rešen...

To bo spoznala, če bo hotela to spoznat. Če ji že v štartu ne bo do čiščenja, postanejo zadeve čez kakšen dan ali dva še samo hujše. Že tako so pa hude, kljub temu, da se za to odloči prostovoljno...za kar potrebuje hudičevo veliko poguma.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Malkom, ne bi nič pomagalo. Sej njeni starci najbrž vedo. Verjem pa, da boš ti usran izpadel, če boš šel to razglašat. Na koncu bodo tebe razglasili za đanksa. Težko si je namreč priznati, da si tolk zajebal pri vzgoji
rolleyes-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ksz..itak da malkom laze..

tema je pa v bistvu na metu in opzaovalci ne morjo nic naredit, ampak res cisto nic. Ce bo sama nasla izhod pol j ekul, ce ne pac ne. Imel sem znanko, vcasih smo se dost druzli, potem pa je zabredla v cudno druzbo, droge, alkohol sex, n akoncu pa še fatalna igla. Hotli pomaga, imela je tud normlane prijateljice ki so jih in bi ji stale ob strani. Pa so vsi dobili noz v hrbet - beri laganje kraje itd...na konc je pristala nekje v komuni, parkarta zbezala itd..ampak po x letih je prisla k seb, se kao spucala, in si nasla sluzbo. In tako poznam dva primera in nekako brez prijateljev. Edino sam, al zalti šus al pa zivljenje.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ma dokler je v svojem okolju (družbi) potem nimaš kaj praskat. Ker jo bodo vedno zvabili nazaj. To so njeni "najboljši prijatelji", ki jo razumejo, ti pa nimaš pojma kakšen je lajf...
Mam kr neki bivših sošolcev, ki so danes narkomani in sm jih še vedno vesel, ko se vidmo na cest, ker smo se prej dobr razumel. Oni so me tud vesel ampak jim vidim v očeh, da so izgubljeni in bi naredili vse, samo da bi dobili denar za drogo.

Glede na to, da je tvoja bivša sošolka (tebe bi ocenu na ene 25 let) in živi pri nekomu (ne doma), so imeli verjetno doma že veliko problemov. Tako da starši so verjetno pri tem nemočni in boš samo drezal tja kjer boli (če jih boš obvestil).

Problem je, da jim je droga edina stvar v življenju, ki jim je pomembna in jim je edini cilj, da pridejo vsak dan do svoje doze. Nimajo hobijev, nimajo prijateljev s katerimi bi se zabavali in smejali, nimajo partnerja, ki bi jim dajal ljubezen in občutek varnosti, nimajo dobrih odnosov s starši... Imajo samo svojo narkomansko družbo, ki jim je vsem enak cilj. Dnevna doza!

Jebena situacija in sem jaz tud že velikokrat razmišljal v tej smeri ampak je težko najdit rešitev.

Rešitev se mi zdi nekaj v tej smeri:
-izoliranost od družbe (selitev)
-potrebuje osebo, ki jo ima rada, je sposobna ohranit mirno kri in bo vedno ob njej
-obvezno mora začeti z nečim kar jo veseli, da se zamoti
-nekako mora vidit lepšo prihodnost in dojet, da lahko boljše živi, če se bo za to potrudila
in najbolj pomembno, da pride sam/a do trdnega spoznanja, da tako ne gre več naprej in je treba začet spreminjat stvari na bolje.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.949
760
113
Totalno s*anje... Imel sem prijatla sosolca, ki se je fural. Vem da je tezko gledat nekoga ki ga "poznas" oz. je bila nekoc celo tvoja simpatija. Takrat si jo videl cisto v drugi luci... cudn filing, ki ti pravi da bi moral nekaj naredit.
Zal, tako kot je ze nekdo napisal, da to se bo ona morala sama odlocit, oz. z pomocjo nekoga ki ji je blizu in ji nekaj pomeni. Ce si nista blizu, dvomim da bo poslusala kaksne tvoje nasvete. ce poves starsem pa je moznost tudi minimalna da se kaj izboljsa.

Za mojega sosolca nisem vec slisal... nimam pojma kje je. Nazadnje mi je pisal iz zapora, da rabi denar za hrano in cigarete, ker je baje tak drago vse v zaporu
smile-1.gif
... Potem sma se se videla po "uspesnem" zdravjenju v komuni, a se mi zdi da ko je prisel nazaj je odsel na stara pota... V komuni je bil na portugalskem.