Koliko vzmeti?

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Vprašanje: Na polotu l.98 1.4,je najbrž počila vzmet ali je izgubljena na prestavni ročici. Zdaj je menjalnik nekoliko bolj labav,in me zanima koliko te je teh vzmeti na ročici in ali so dosegljive odspodaj ali v kabini?
S tem se najbrž ne splača sam ukvarjat to morajo tud pooblaščenci uredit hitro in za mala pare ali se motim?

Hvala?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Ročka ti je ostala v luftu, ne? Torej ne moreš več šaltati?

Če ja: enako se je zgodilo bratu na polotu 1.0, l. 98 (zanimivo: pri hiši imamo dva ista letnika, pa se je to zgodilo le na tistem z manj kilometri
confused-1.gif
), šalhebel mu je ostal v peti prestavi, že prej je bil nekoliko "labav" (po moje je zato prejšnji lastnik prodal avto), pa enkrat se spomnim, da se je zgodilo, da se ni dalo šaltat v rikverc...

Po "odpovedi" šalthebla smo avto odšlepali do enega starega mojstra, ki si je vzel nekje 2 uri časa
zmaga.gif


Skratka, pooblaščenec ni potreben, to mora vsak mehanik znati diagnozirati in zamenjati
zmaga.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Ne ne. Šalta se čisto normalno. Ročica je bolj 'nemirna'.
V svoji poziciji (leru) jo držijo ene vzmeti,ko se te potrgajo ali pogubijo je prestavmna ročica malo bolj yugotu podobna. (če veš kaj mislim),še vseeno pa se avto čist normalno prestavlja.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pod prestavno rocico je kugla in vzmet, vsaj na Golf-u je tako.Ce hoces zamenjat mislim da moras snet izspusno cev in termicno zascito da prides do kugle, no vsaj pri golfu je tako.Ce hoces ti lahko posljem slikovna navodila za zamenjavo.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Izpušno cev,je treba snet?
shocked-1.gif

Madona sem mislil,da je to par minut dela.
evil.gif

No za slikice pa se vseeno priporočam,da si vse skup malo lažje predstavljam.............hvala.
***** itak
zmaga.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Hvala za slike.
Hja če je tudi pri polotu tak postopek potem se najbrž to nebo delalo,,,,(vsaj jaz ne)
ne-ne-1.gif

Bomo videli,zanimivo da sem edini ki je na avtu sploh to opazil. Drugi ki ga vozijo ne opazijo,da bi bilo kaj narobe.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Opazijo že marsikaj, ampak večina misli, da je kaj narobe z menjalnikom in bo stalo muchos $$$, in niti ne razmišljajo o popravilu česarkoli...
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
ne-ne-1.gif
hotel sem povedat da nas več vozi ta avto in ko sem opazil,da ni ročica več takšna kot je bila,so mi govorili,da se mi mogoče zdi,ker ostali očitno niso opazili razlike.
Menjalnik dela v nulo! Ta vzmet nima prav nobene zveze s tem kako se pretika,še manj pa da bi zaradi tegaj kdo mislil da je menjalnik fuč
confused-1.gif

Ta vzmet drži samo prestavno ročico,da se le ta ne 'trese'!
smirk-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:Menjalnik dela v nulo! Ta vzmet nima prav nobene zveze s tem kako se pretika,še manj pa da bi zaradi tegaj kdo mislil da je menjalnik fuč
confused-1.gif

Na polotih na splošno menjalnik dela zelo dobro (z izjemo šaltanja v rikverc, ki včasih ne prime in nezmožnosti šaltanja v prvo v zelo vročem vremenu), pa se jih je vseeno precej razletelo
tongue-1.gif


Običajno pa folk (ne samo neuki vozniki, mehaniki se izogibajo takšnemu delu ko hudič križa
uf-1.gif