Koliko škljocev zdrži...

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
tud 350-ka ni najbolj tiha mašinca... oz. strojnica...
evil.gif

Uh, proti Pentaxu je Canon prava milina za ušesa
smile-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Heh, a vam je kdaj kdo že dejal, ko vas je videl (slišal) fotkat z dSLRjem:

"A pa veš, da lahko ta zvok v meniju ugasneš?"
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
ksz.

Kolikor sem jaz slišal cene menjave zaklopa sploh niso drage, tako da so te številke bolj tako. Bolj pomembno se mi zdi po kolikih slikah začne senzor pešat
smile-1.gif

Boš zamenjal prej zaklopov za ceno novega dslr-ja, preden bo začel pešati, če nimaš ravno v mislih kakega hot pixla.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
sem zadnjič malo pregledal garancijske izjave, ker če bo šlo tako naprej, bom ravno do Novega leta naškljocal 50k škljocev, pa ne bi rad ravno v špici sezone ostal brez...
tongue-1.gif
to ne bi bilo fajn, sploh ne, še posebno zaradi rojstnega dne Šank Rockov v Velenju 29. decembra...

v glavnem, v garanciji nikjer ne piše, koliko škljocev, samo, da velja 1 leto.

je pa res, da kadar naredim dobro fotko, ki ne potrebuje doosvetljevanja v PS-ju, so barve tako bogate, da včasih ne morem verjeti...
grin1.gif

Saj na zaklop lahko gledamot udi kot na potrošni material. Ti bi pa itak potreboval kak 40D, se mi zdi.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Heh, a vam je kdaj kdo že dejal, ko vas je videl (slišal) fotkat z dSLRjem:

"A pa veš, da lahko ta zvok v meniju ugasneš?"

hysterical-1.gif


Ne še, bi pa prav rad videl (slišal) to.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
potem mislis, da se mi se ni treba bati, da bi mi senzor opesal?
smile-1.gif


drugace se pa vedno bolj zavedam, da bo treba prav kmalu poseci po 40D... sam kaj, ko ni dindin. se ze kazejo dolocene pomankljivosti pri 350-ki, (2,5 slik na sek; nastavitev beline, custom setings, pa se kaj bi se naslo) ampak - bomo ze potrpeli, pa zbirali denar.
smile-1.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Pri taki količini fotografij bi se resno vprašal kam gre ves denar od fotografij. In po drugi strani - se res tako zelo malo cenite, da po toliko fotografijah ne zaslužite za drug aparat.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jaz se recimo še vedno bolj ko ne s fotografijo ukvarjam za lastno veselje. to, kar fotkam za radio Antena je... malo... bi rabil še kak fotografski job zraven. ampak je vseeno veliko za naredit, poleg tega so slike na Antenini spletki kar gledane.

ko slikam za band, jim tudi ne računam. smo prijatelji, pa jim niti ne morem računat. tako ali tako poskrbijo za moj prihod, da nisem lačen in žejen.

sploh pa se v svetu fotografije šele prebijam navzgor (če se). ko bo moje fotke opazil, kdo tak, ki ima pač veze s fotografskim svetom in se bomo začel pogovarjat o fotografiji tudi kot o poslu... to bo pa popolnoma nekaj drugega.
smile-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik sbor pravi:
Pri taki količini fotografij bi se resno vprašal kam gre ves denar od fotografij. In po drugi strani - se res tako zelo malo cenite, da po toliko fotografijah ne zaslužite za drug aparat.

A bi za nakup boljšega aparata moral nujno služit s fotografijo? Meni fotografija nikoli ne bo več kot dober hobi.
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Ja ja, itak za resno delo oprema več košta kot sam aparat. Tako da sem te stroške zajel v začetne - itak moraš nekaj imet če hočeš nekaj pokazat. Če pa potem ko imaš nekaj pokazat tega ne znaš vnovčit je pa problem.
Je pa seveda treba razločevat med hobi in tistim, ki ima željo se it več kot hobi. Se tudi sam štejem med hobi fotografe, ampak cenit se je pa vseeno treba, če ne za drugega zato, da tudi na plačance gledajo drugače
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik sbor pravi:
Pri taki količini fotografij bi se resno vprašal kam gre ves denar od fotografij. In po drugi strani - se res tako zelo malo cenite, da po toliko fotografijah ne zaslužite za drug aparat.

Kako naj komu računa resen denar, če okrog skače kopica folka z vstopnimi dslr-ji in kit objektivi, ki dajo fotke komurkoli zastonj, da so le nekje objavljene, pa magar na kakem blogu. Bil bi presenečen, kako folk ne loči kvalitetnih fotk od komaj zadovoljivih. Za moje fotke, ki vsekakor niso v samem vrhu slovenske fotografije, je kar nekaj zanimanja, navadno v stilu "a lahko zapečeš en cd?", ko pa omenim, da jih zastonj ne dam (že tako računam zelo malo), pa postanejo dovolj dobre tudi tiste, ki jih je posnel osebek sam z mobitelom.

Ko bo, če sploh kdaj, v Sloveniji folk spoznal, da je velika razlika med fotko, ki jo naredi nekdo, ki se na to delo vsaj malo spozna in je tudi vložil kak denar v opremo, bo tudi dizzyreed verjetno vsaj odplačal fotkič in objektive. Je pa priti zraven v najvišjo ligo malce težavno oz moraš kar riskirati in odkantati lep denar za opremo, vsaj na področju recimo športne fotografije, pri koncertih še ni taka kriza.

Ako se pojaviš na kaki košarki s 350D in zverino sigmo, zraven tebe pa nekdo s 300 mm tele + profi body, ob njem na tleh pa 70-200 + profi body in 16-35 + profi body, na stropu pa baterija njegovih flešev, lahko konkuriraš le s ceno, razen če si res nevertjeten talent.

Če nimaš denarja za opremo, boš težko naredil konkurenčne fotke in jih drago prodal, torej začaran krog.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
OFF: Body nikona F5 zdrži 250k škljocev.... Kar pomeni, da bodyi D1.., D2.. zdržijo enako...
grin1.gif