Koliko prej vam tuli...

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Odvisno od brzine s katero običajno voziš, če "nizko letiš", potem ti 100 ali 150 m nič ne pomeni, saj si prej tam kot pa začne tuliti. Običajno je na 400 m.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
A ni to premalo?? Na avtocesti pred radarjem, če je ravnina kilometer te pofotka že prej....al kako? Ker 400m na avtocesti je hudo hitro....pomojem bi rekel nekje 1km-1,5km prej, zmanjšaš in pač odfuraš tisti km lagano, itak škatlo potem že vidiš. Za semafor pa mislim da je 250m dovolj. Kako imate ostali?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V POI loader lahko ročno nastaviš razdaljo...
smile-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Verjamem, ampak vseeno se mi zdi da je bolš da enkrat več zatuli pa kazen ne plačaš...
grin1.gif
Kako imate ostali?

Aja pa še to: kaj pomeni v tomtomu "warn only if poi is on route"? Naj vklopim ali izklopim?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Prevedi v naš jezik.

Opozarjaj samo, če je na poti.

Kaj za hudiča me ima za opozarjati alarm v sosednji vasi, pa makar bil v krogu tvoje nastavitve 1,5 km. Upam, da razbereš logičnost.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
V programu TT je default nastavljeno na 250m.
Jaz imam nastavljeno na 350m, ker raje prej kot prepozno.
V TT ni nadležno piskanje, ker so zvoki, ki so na razpolago zelo umirjeni napram zvoka v programu Mio/iGo, ko začne piskat, da bi najraje ustavil vozilo in zbežal iz avta.

Najbolje je pa pri Navigonu, kjer si lahko svoje zvoke noter posnemeš.
Posnameš ženo za opozarjanje na radar z naslednjim stavkom; "stari, daj nogo dol z gasa, plavi so za grmom !"
hysterical-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Cifra, Navigon ima kaj se tega tiče pošlihtano.
Res je, da moraš za opozarjanje imeti dodatno naložen POI Warner, ampak deluje v nulo.
V POI Warnerju lahko določiš zvoke na opozorilo za radar.
Predvaja .wav datoteke. Tako da, lahko posnameš sebe, ženo otroke in ti izgovorijo opozorilo na radar ali kakšen drug POI.
Svoje izbrane wav fajle, ki so ti najbolj všeč posnameš v mapo recimo Alarms na dlančnik.
Ko zaženeš POI Warner in izbereš zvok za opozorilo, ti jih POI Warner samodejno zazna in ti jih da na voljo, saj prečekira kompletno napravo in ti na spisek v okencu da vse zvoke, ki so v wav formatu na napravi. Tudi Windows-ove ti pokaže ... skratka, to pa ima Navigon resnično idealno rešeno.

Lep pozdrav
Hitman
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Meni še vedno ni jasno kako imate tako malo naštimano.....če je ravnina na avtocesti, in če voziš 130+ (za manj itak ne rabiš
grin1.gif
), pol je teh 350 metrov v trenutku + da te ne slika ko si direkt pri radarju + čas da zmanjšaš + toleranca....pomojem to znese vse skupaj kar kilometer, vsaj.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Če voziš 130 je po defaultu 800 ali 1000 metrov če se ne motim.

POI loader oziroma naprava ima sama algoritem na podlagi tega kar piše za @

@30
@130

in potem sam določi razdaljo.

Prikliči si en radar "offline" in poglej kaj ti napiše = bližinska točka.... 1000m... itd.

Ok?

Tudi v Garminu lahko določiš drug zvok za radar in sicer v Mapsourcu dodaš link. Prebavi mp3 in wav.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Tam je eden napisal da lahko v Navigonu posnameš svoje zvoke za opozorila - ta zadeva deluje tudi v tomtomu.
Jaz sem to probal in dela brez težav - npr za radar 130 - se pač zadere PAZI omejitev 130!
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Nisem se pri TT nikoli ukvarjal z opozorilnimi toni, ker so mi tile, ki so v TT kar vredu.
 

OOTBOXZY

Pripravnik
23. sep 2007
68
0
6
Daj, malo vec povej o teh tonih v TT. Kateri format, kam ga posnames in se kaj, ce je treba.