koliko odštejete pri popoldancu

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
mene zanima koliko odštejetu pri popoldancu za svoje vozilo.



jaz sem za svojo škodo felicijo 1.9d l.97 odštel 150e z zamenjavo prednjih ploščic in diskov (materijal je vštet v ceno)
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Menjava vseh jermenov, napenjalcev, hladilne tekočine, pošlihtanje kolektorja, da je kot nov.

Delo 40 EUR. Kosi pa 183 EUR. Francoska škatla.
cheer.gif




Pa vem, da je poštimano kot mora bit, ne pa kot na servisih, ko pripravniki šraufajo
stupid-1.gif
.





Drugo pa, nemška jajčka: poštimanje puščanja semeringa med menjalnikom in motorjem: dela je bilo za 3 popoldneve, motor je bilo potrebno spustiti dol, da smo prišli do menjalnika. Poleg tega menjani še vsi filtri, olje, svečke. Cena dela 50 EUR
cheer.gif
. Da jim j.... nekaj.



PS: Zelo pomagajo how to tovarniški programi, kjer imaš step by step korake
cool-1.gif
. Eni so sicer odlični (dum-proof), eni pa ne tako zelo, ampak pomagajo pa vseeno.



Sicer pa precej stvari naredim sam: vgradnja meglenk (en popoldan, cene ne vem, ker ne vem, koliko bi si računal
cool-1.gif
. Potem so še mali servisi (olje v motorju, menjalniku, svečke, filtri), to ni problem. Lepo si vzameš čas in je.

No, trenutno pa sam hidravliko štimam na mojem francoskem jajčku. Na netu se dobi milijon uporabnih stvari za ta jajček, tako da sem z dneva v dan bolj prepričan, da sem izbral pravo stvar, tudi če se kaj pokvari
cry12bpy.gif
 
Nazadnje urejeno:

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Olje filtre svečke in podobne stvari menjam sam.
Dele nabavim kjer so najcenejši.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Redni servis (olje, filtri,...) pride tam nekje 60-70€. Pri nerednih servisih (pri mojem "španskem temperamentu" to pomeni v povprečju enkrat mesečno) tud zelo ugodno. Če nebi mel jst tega serviserja, bi pomoje bankrotiral....
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Čist tko, z materialom ali brez?
In brez zamere, kakšno žvarovno pa točiš notri če je liter kolikortoliko spodobnega olja vsaj 5 EUR (raje več) in potrebuješ nekje 4 litre pri menjavi?
Pa tudi filtri niso niso po 1 EUR... svečke so tudi po 3 EUR na kos vsaj...
A vam mojstri delajo zastonj? Super, jaz bi tudi...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Z materialom... Ne vem točno katero olje toči notri (mislim da Aral). In ja... mojster skoraj dela zastonj. Ima pač filozofijo, da ne bo bogastva zaslužil na študentih pri rednih servisih... On več zasluži pri kakšnih bolj konkretnih avtomobilih, kjer pridejo servisi na uradnih servisih svinjsko dragi, on pa naredi precej ceneje pa še vedno kar nekaj zasluži. Vsaj tak občutek sem dobil... za primerjavo. Ko mi je crknil termostat, me je prišel iskat z avtovleko 30km, zamenjal termostat in mi računal za delo cca 10€ (res da je bil termostat v garanciji še, ampak to nekako ni njegov problem). S tem da ko sem poklical se je takoj usedel v avto in prišel iskat. Mogoče se mu že smilim, ker sem tokrat pr njemu
grin1.gif




Če bi ti tudi... samo povej, ti dam lohk cifro... samo če boš v naše konce vozil
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Glede na to, da si vsaj enkrat mesečno pri njemu, se mu vsekakor splača delat za tak denar. Nadomestiš višjo ceno z večjo kvantiteto.
aplauz.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Glede na to, da si vsaj enkrat mesečno pri njemu, se mu vsekakor splača delat za tak denar. Nadomestiš višjo ceno z večjo kvantiteto.
aplauz.gif

Ja
rolleyes-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
letnik 98, 1.4/60KM, 5vrat, bele barve... z rožico zataknjeno za zadnja vrata
grin1.gif


Kaj mi crkuje? Uf... kje naj začnem...
- termostat, oziroma počeno ohišje termostata 3x (zdaj ga nimam notr... ga dam spet pozim, ko bom rabu gretje)
- menjalnik 2x (enkrat kao serijsko vsi zjebani, potem še enkrat ker je bil rabljen zjeban... plačal sem samo enkrat)
- elektronka me je enkrat pustila na cesti (baje zarad vlage... nismo ugotovl zakaj ampak zdej kr dela)
- klima crknla
- prebilo dihtngo na glavi ...
- ko je odpru mašino je ugotovu da je še blok porozen
- trenutno se vozim z zjebano loputo za zrak (pač štant gas ne dela oziroma če dela, dela na cca 500 obratih)
- pol pa še malenkosti... strgana zajla pri sklopki itd...

Kot češnja na vrhu tortice pa še 2x gumidefekt
grin1.gif


Nekaj pa je... v dveh letih kar imam ta avto sem postal čist drug človek. Težko te sploh še kakšna zadeva vrže iz tira + začel sm se več vozit s kolesom
grin1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
hysterical-1.gif




no, moja je l.2000 in isto 1,4/60KM
uf-1.gif
(ne gre nikamor sploh):

- menjana ročica brisalcev

- švasana cev za klimo+filanje

- serijsko zjeban menjalnik (na srečo je bil menjan preden sem ga kupila)



čaka me pa:

- optika

- zjeban desni sprednji ležaj

- ventilčki pojejo=veliki servis

- rja na desnem blatniku
bonk.gif


- pa da ne pozabim: auspuh je postal glasen
cry12bpy.gif




Drgač sem pa super zadovoljna s tem avtom
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
aja... optike, pa avspuhov nisem omenjal sploh
grin1.gif


Vozniki ibiz bi lohk naredli klub...pa bi se srečval predvsem na kakšnih tečajih joge, kakšnih aromatičnih savnah... mogoče bi nam Smiljan Mori lohk pomagal ... pač... take stvari za miritev živcev, pa to
grin1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Vozniki ibiz bi lohk naredli klub...pa bi se srečval predvsem na kakšnih tečajih joge, kakšnih aromatičnih savnah... mogoče bi nam Smiljan Mori lohk pomagal ... pač... take stvari za miritev živcev, pa to
grin1.gif

hysterical-1.gif


če organiziraš, pridem mal pomeditirat: "300€ za servis, 300€ za servis.....500€ za servis, 500€ za servis...življenje je lepo, življenje je lepo..."
grin1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Zanimivo da še vžigalne tuljave nisi menjal

Zna lepo zajebavat v dežju...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Zanimivo da še vžigalne tuljave nisi menjal

Zna lepo zajebavat v dežju...

Ne kliči hudiča
grin1.gif
)

zna se tudi zgoditi da avta več zagnat neboš mogel oziroma boš dolgo rabil da ga boš...
smile-1.gif
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Z serviserji se splača biti v dobrih odnosih, imam srečo, in me servis pride kakšno pivo, pa še to ga ponavadi tam dobim
cheer.gif
Kakor povsod, poznanstva prihranijo veliko, tudi pri delih za starejše avtomobile.

Drugače pa, cene pri popoldancih (cene dela, ne delov) se nevarno približujejo cenam pri uradnih serviserjih, vsaj v LJ je tako