Koliko je še veteranov 2. svetovne vojne?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Zagotovo je vsak vojak večino (vojaškega) življenja zabil na usposabljanju in čakanju na akcijo. Ko je pa akcija - se pa pretepaš npr. v enem dnevu samo nekaj minut. To je namreč precej utrudljivo, če se strinjaš :fredi: .

Pa če že gledate vojaške filme, jih je treba zelo z rezervo jemati. Ko je zayebano, je fejst zayebano, ampak tisto je opravljeno kar z brzino. Tudi v srednjem veku ko so se še z noži in sabljami klali, je boj trajal samo nekaj ur. Zbirali skupaj so se pa dva meseca.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
10 let tudi kurirčki niso bili stari, mogoče kak priložnostni, ampak tisti nima statusa prvoborca, tak da vsaj dobrih 95 bi jih že morali imet. Moj foter jih bo letos 93, pa je bil še otrok med II. vojno, je pa bil njegov oče prvoborec in spomeničar, pa ni mati nikoli imela borčevske penzije - pač oče umrl med vojno.
Kako ima pa lahko Krkovičev sin, ki je bil 1991 podobnih let status veterana vojne za slovenijo?
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: zoom in B81
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ah, torej ste našli model, kako se po končani vojni ustvarja dobičkarje? Bravo :aplauz: . Takoj razkrinkati mafijo, da nam ne bodo tudi tokrat še po sto letih partizani prihajali iz host.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Zagotovo je vsak vojak večino (vojaškega) življenja zabil na usposabljanju in čakanju na akcijo. Ko je pa akcija - se pa pretepaš npr. v enem dnevu samo nekaj minut. To je namreč precej utrudljivo, če se strinjaš :fredi: .
Tole je pa zdaj nekaj čisto drugega kot tvoja prejšnja trditev, da je v vsaki vojni 95% popivanja. Vojaško življenje oz usposabljanje pa pač ni enako kot vojna in v dejanski vojni ni nikoli 95% popivanja, 5% pa klanja. Pred vojno morda, med vojno nikoli. Ja, dejanske akcije so krajše in ne zavzamejo večine vojnega časa ampak to še ne pomeni avtomatsko, da se pa ves ostal čas zabluzi/popiva.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tole je pa zdaj nekaj čisto drugega kot tvoja prejšnja trditev, da je v vsaki vojni 95% popivanja. Vojaško življenje oz usposabljanje pa pač ni enako kot vojna in v dejanski vojni ni nikoli 95% popivanja, 5% pa klanja. Pred vojno morda, med vojno nikoli. Ja, dejanske akcije so krajše in ne zavzamejo večine vojnega časa ampak to še ne pomeni avtomatsko, da se pa ves ostal čas zabluzi/popiva.

Čisto tebi podobno. :rolleyes: Vsakič.

Rekel sem : "V vsaki vojni je 95% popivanja in zabušavanja". Zastopiš slovensko? Ali bova komplicirala naprej?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ja sej, ni 95% popivanja in zabušavanja, 5% pa borbe. Kje so vse ostale časovno kar potratne vojne dejavnosti? Po tvoje jih kar ni.
Ne, ne bova komplicirala naprej, ker nima smisla, bom prepustil nadaljne bluzenje tebi, začel si odlično - najprej vojna potem pa že vojaško življenje in usposabljanje, kot da je to isto. O&O
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj pa je zate "vojna" ? Npr. druga svetovna. Misliš da se je povprečen vojak takrat vseh 6 let srdito boril vseh 52.560 ur?
Ali pa naša, leta 1991.

Zastopiš? V vojni predvsem čakaš na akcijo. Akcija je pa - v kakršno si pač zagreznil. V glavnem pa 95% časa čakaš na "akcijo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Matey

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.952
113
Kako ima pa lahko Krkovičev sin, ki je bil 1991 podobnih let status veterana vojne za slovenijo?

A sedaj resno primerjaš enega (1) samega pamža, kateri po zakonu niti nima pravic od statusa veterana - razen zastonj javnega prevoza in popustov v muzejih z hordo partizanov, kateri se niti niso borili, ampak so samo po koncu vojne povedali približno kje so bili in kdaj. Zastonj toplice, nepremičnine, visoke penzije...

Še sam Tito je rekel, da če bi bi bilo res toliko partizanov kot jih je bilo prijavljenih po vodjni, da bi se vojna končala mnogo prej.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
Tistih od 5% pa nadalje čistiš cev od svoje najboljše prijateljice in koplješ zaklon za stojeći stav.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lahko pa greš tudi po liniji najmanjšega odpora in ponudiš svojemu sosedu kocko čokolade, da ti ga izkoplje :fredi: .
Zakwa pa mislite, da je kapitalizem tako uspešen na tem svetu !?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Lepe pravice za 10 dnevno popivanje. :cool:
Zakaj sem to napisal? Moj brat je bil leta 91 častnik TO na Gorenjskem, nekaj deset km od kakih bojev. Vsak dan desetdnevne "vojne" so imeli štabne sestanke v bližnji gostilni in je vsak večer prišel domov nalit kot kanta. Svakinja je rekla, da ga bo postavila pred vrata, pa se je na srečo vojna prej končala. Sedaj pa že 30 let dobiva od države nadomestilo za plačane runde. :cheer:
Pa ni bil edini. V bojih je sodelovalo nekaj sto teritorialcev, drugi so se pa nekje dolgočasili in zapijali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A sedaj resno primerjaš enega (1) samega pamža, kateri po zakonu niti nima pravic od statusa veterana - razen zastonj javnega prevoza in popustov v muzejih z hordo partizanov, kateri se niti niso borili, ampak so samo po koncu vojne povedali približno kje so bili in kdaj. Zastonj toplice, nepremičnine, visoke penzije...

Še sam Tito je rekel, da če bi bi bilo res toliko partizanov kot jih je bilo prijavljenih po vodjni, da bi se vojna končala mnogo prej.
Primerjam pamža, ki ima status vojnega veterana 14-dnevne vojne, ker je fotr zanj povedal, da se je parkrat peljal z njim v avtu, (videl ga ni nihče), s kurirčki, 4-letne vojne.

Glej, status ima, če ne hodi v toplice zdravit revme, ker je še premlad, da bi jo fasal, je njegova lastna odločitev. Status ima potrjen, in bo koristil ugodnosti iz tega, ko bo čas za to - tudi penzija še pride.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
in to te tako nervira? pejt na socialo pa tam pregleduj kdo dejansko ni sposoben za delo.

kaj te zdej moti en mulc, tam pa 100k evrov vsak mesec pozre folk, k se jim ne ljubi delat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Zakaj sem to napisal? Moj brat je bil leta 91 častnik TO na Gorenjskem, nekaj deset km od kakih bojev. Vsak dan desetdnevne "vojne" so imeli štabne sestanke v bližnji gostilni in je vsak večer prišel domov nalit kot kanta. Svakinja je rekla, da ga bo postavila pred vrata, pa se je na srečo vojna prej končala. Sedaj pa že 30 let dobiva od države nadomestilo za plačane runde. :cheer:
Pa ni bil edini. V bojih je sodelovalo nekaj sto teritorialcev, drugi so se pa nekje dolgočasili in zapijali.

na sreco. ce bi se pa boji razsirili do tam, bi pa seveda morali v akcijo.

ampak status se dodeljuje neglede na akcijo oz. ali si bil neposredno v bitki.

v modernih casih pa se ne rabimo bati za borcevske dodatke, ker bi vecina kar takoj nastavila supak, ker ocitno je edina pomembna stvar v zivljenju poceni plin in nafta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in B81