Koliko je še veteranov 2. svetovne vojne?

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.921
5.091
113
Primerjam pamža, ki ima status vojnega veterana 14-dnevne vojne, ker je fotr zanj povedal, da se je parkrat peljal z njim v avtu, (videl ga ni nihče), s kurirčki, 4-letne vojne.

Glej, status ima, če ne hodi v toplice zdravit revme, ker je še premlad, da bi jo fasal, je njegova lastna odločitev. Status ima potrjen, in bo koristil ugodnosti iz tega, ko bo čas za to - tudi penzija še pride.

Teh kurirčkov je pa bilo toliko, da so imeli partizani že internet priklopljen. Večina jih je prvič videla nemca na morju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
A ta mulc je pa priden kot mravljica?
Dedek je bil v partizanih, umrl star 80 let, zadnji dve leti je imel po babici kmecko penzijo.
Foter je kot 12 letnik, 2 leti po vojni izgubil oko.(pac otroska igra z ostanki vojne)
Njente, nista v zadnjih 45 letih kar ga jaz poznam. Prej sem pa tudi 99% da ni nic dobil.
Za nekih 39 let delovne dobe dobi nekih 600 vo penzije al kolik ze. Ga ze dolgo nisem spraseval.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lepe pravice za 10 dnevno popivanje. :cool:

Nekje v ozadju spomina mi je, da so takrat celo po cajtengah vlačili nekaj okoli nekega jabolčnika ali hrušovca ali ( ? ) ki so ga naši vrli teritorialci nekako švercali po fronti in skrivali kanistre v nekih krošnjah od hrušk ali tepk itd ... :oops:

Yebemumast, sej sem bil zraven in vem da je v takem stanju vse sorte, sex&alko&roknrol. Pa karte pa "znajdise"...

Na vsakih vojaških vajah ali pa takrat ko je šlo zares, se dogajajo take zgodbe, da imajo kasneje pisatelji zares kopico materiala za kvalitetno knjigo o humorju. Vojaški humor je pa vedno bil vrhunski :p, itak. Kwa boš pa - grizel nohte medtem ko čakaš na svoj metak? Škoda nohtov. Pa še, vse babe najprej pogledajo ravno po njih in točno vidijo kako je s teboj :rolleyes:.
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Moj oče je bil vpoklican, ko so varovali mejni prehod v bližini v tisti 10 dnevni vojni. Ni bilo lahko, mama mu je z Wartburgom vozila sveže gate dol, skrivali pa so se v taki koruzi, da si moral vamp malo noter potegniti, da ni izstopal. Ve sicer povedati, da so nekateri, ki so bili vodje in so bili kasneje odlikovani za hrabrost pobegnili med prvimi in jih sploh ni bilo nikjer blizu, ko so srbi prestopili mejo. Se pa seveda še dandanes povsod omenjajo kot pogumni možje...

Zanimivo je bilo, sploh, ko si v kuhinji v hiši, tank, se pa pelje spodaj po cesti, ustavi in malo zavrti kupolo proti hiši.

Od te vojne ima plačane prispevke dodatnega zavarovanja in nekih 100 eur veteranskega dodatka mesečno, s tem, da smo le tega enkrat tudi vračali, ker so birokrati višje naredili neko napako in mu pripisali dohodek, ki ga ni imel, ampak seveda ni bil nikoli nihče kriv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Sam ne vidim niti enega razloga,da bi se debatiralo o TO in policajih kateri so bili EDINI v borbi za SAMOSTOJNO Slovenijo. Medtem pa bi morali vzeti vse ampak vse tudi za nazaj izdajalskimi rdečim borcem NOB ter njihovim družinam
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.677
-207
113
a to s tele mislu?
1655098108141.png
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jekleni in jendomen