Koliko denarja ti garantirajo slovenske banke

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Kako varen je moj denar?

Primer: Prodam vse kar imam (nepremičnine, avtomobile, delnice, bitcoine, ženo, otroke, ledvico...) in vržem vse na svoj tekoči račun (imam ga pri nlb in pa Sparkasse)
Skupaj vržem ven 15.000.000,00 eur (15 mil) - hipotetično seveda :)

In če je na enem izmed teh računov gor ta denar položen, koliko je dejansko varen (primer vojne, možnost enkratnega dviga če bi ga želel, računalniška napaka....)

In v katera banka mi sploh garantira možnost da imam 15.000.000 milijonov zaščitenih in na voljo na svojem tekočem računu (SKB sef in pa gotovino notri?)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Kako varen je moj denar?

Primer: Prodam vse kar imam (nepremičnine, avtomobile, delnice, bitcoine, ženo, otroke, ledvico...) in vržem vse na svoj tekoči račun (imam ga pri nlb in pa Sparkasse)
Skupaj vržem ven 15.000.000,00 eur (15 mil) - hipotetično seveda :)

In če je na enem izmed teh računov gor ta denar položen, koliko je dejansko varen (primer vojne, možnost enkratnega dviga če bi ga želel, računalniška napaka....)

In v katera banka mi sploh garantira možnost da imam 15.000.000 milijonov zaščitenih in na voljo na svojem tekočem računu (SKB sef in pa gotovino notri?)

Tega ti ne garantira nobena banka. Sploh pa ne gotovine v sefu. Ce bos sel brati pogodbo o najemu sefa, ki jo imas z banko,bos videl, da v sefu ne smes imeti gotovine, orozja, ipd. Seveda tega ne spostujemo, ampak tako pac je.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Gotovino imaš ponavadi lahko v bančnem sefu, ni pa zavarovana (moraš posebej zavarovati pri zavarovalnici).
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Gotovino imaš ponavadi lahko v bančnem sefu, ni pa zavarovana (moraš posebej zavarovati pri zavarovalnici).

Pri meni v pogojih sicer pise, da ni dovoljeno. No, ampak sicer zato je sef... je pa res, da ima marsikdo tezave dokazat izvor. Se pa ob bankrotu banke odpre tudi sef in se to pristeje depozitu na racunu. Zato, ce ze, je bolje imeti to v kaksnem sefu, ki ni v lasti banke.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Primer vojne? Tvoj denar bo čez noč postal ničvreden.

Če bi imel 15mio, kupim za par mio zlata in rovokopač, ter zadevo zakopljem. :)
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... Se pa ob bankrotu banke odpre tudi sef in se to pristeje depozitu na racunu...
mislim, da to ne bo glih držalo :poreden: ... dobiš vnaprej obvestilo, da moraš vrniti sef (torej izpraznit) ...

... kar se pa tiče onih 15 miljonov ... kateri osel bi pa držal toliko "na računu" (fiktivna vrednost v fiktivni bazi). Bolje je imeti razpršeno v dejanskih material.vrednostih ... jahte, nepremičnine etc. tajni računi ... poglejte kako revež Putka to dela :bonk: za bajne vsote ...
-----------------------------

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Nič se niste naučil....


Imagine you woke up one day to discover your bank account has been raided by another country's government. Just like that, $1 in every $16 of your supposedly safe money is gone. If you're wealthy enough to have more savings, it could be $1 in $10. Is it a nightmare? The opening chapter of a Kafka story? A Bond villain plot to start a bank run and bring down the government?
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Kaj pa švicarske banke?
Ali niso one kao nekaj najbolj varnega?
Ker res vidim da slo banke garantirajo do 100.000 eur, ostalo (ups... ce zgine, ne jamcimo...)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Primer vojne? Tvoj denar bo čez noč postal ničvreden.

Če bi imel 15mio, kupim za par mio zlata in rovokopač, ter zadevo zakopljem. :)
Primer vojne? Zlato ti bodo pokradli, tebe pa ubili če jinm ne poveš, kje je zlato. Že tisti, od katerega boš kupil zlato, te bo poiskal ...
Kupiš nepremičine, pa ti jih požgejo, država pa nacionalizira. Denar na banku bo izpuhtel.
Na koncu ugotoviš, da je vse tvegano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: wilburxxx

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Primer vojne? Zlato ti bodo pokradli, tebe pa ubili če jinm ne poveš, kje je zlato. Že tisti, od katerega boš kupil zlato, te bo poiskal ...
Kupiš nepremičine, pa ti jih požgejo, država pa nacionalizira. Denar na banku bo izpuhtel.
Na koncu ugotoviš, da je vse tvegano.

Nato je najboljše ŽIVETI in vse skupaj sproti zapraviti z minimalno rezervo prihrankov. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in MrDaco

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Primer vojne? Zlato ti bodo pokradli, tebe pa ubili če jinm ne poveš, kje je zlato. Že tisti, od katerega boš kupil zlato, te bo poiskal ...
Kupiš nepremičine, pa ti jih požgejo, država pa nacionalizira. Denar na banku bo izpuhtel.
Na koncu ugotoviš, da je vse tvegano.
Kupiš čim več zemlje. Te ti ne more nihče uničiti.