Kolesarski čevlji za cestno in MTB

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Dosedaj sem kolesaril na MTB, večinoma makadamske ceste, občasno spusti po poteh in kolovozih.
Sedaj sem nabavil tudi cestaka in kolesarim s shimano čevlji na SPD, ki pa jih bo počasi treba zamenjat in sedaj isčem čevlje.
Če iščem na SPD je večina čevljev vizuelno grobih in lih ne zgledajo za na cestaka. Berem in gledam po netu in ne najdem dobrega kompromisa.

Ima kdo kak nasvet, izkusnjo kako kombinirat? Ali sem obsojen na dvoje parov čevljev?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Dosedaj sem kolesaril na MTB, večinoma makadamske ceste, občasno spusti po poteh in kolovozih.
Sedaj sem nabavil tudi cestaka in kolesarim s shimano čevlji na SPD, ki pa jih bo počasi treba zamenjat in sedaj isčem čevlje.
Če iščem na SPD je večina čevljev vizuelno grobih in lih ne zgledajo za na cestaka. Berem in gledam po netu in ne najdem dobrega kompromisa.

Ima kdo kak nasvet, izkusnjo kako kombinirat? Ali sem obsojen na dvoje parov čevljev?
Kaj takega?



Jaz sem s temi čisto zadovoljen:

Iste uporabljam na dveh cestnih kolesih in enem gorcu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Rikolus

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
ne leti na vas, ampak na splošno:

Kaj delajo reklame, da se vse proda. Ajoj, da imas samo en par kolesarskih čevljev. Nujno dva, da ne boš izgledal "čudno" na enem ali drugem kolesu. Ampak če bodo preveč grobi čevlji, boš "ogromno" izgubil na specialki, da ne govorimo, da boš tok težji...

Ko vidiš razmišljanje, opaziš kuk neopazno delujejo mlini komerciale. Tuk da prepriča kolesarja, d rabi 2 para, da ne bo čuden. Vse da prodaja teče...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Najprej te morajo prepričati, da rabiš dva kolesa. Ali več... Čevlji so potem samo dodatek...
Imeti ni enako rabiti. Imeti jih moraš šest, rabiti pa potem dve (ne dva).

Vzemi čevlje za xc. Sidi eagle recimo ali kaj podobenga, ki je skoraj cestni čevelj samo podplat je od kopačke.

Ali gravel čevelj, tudi to so že izumili. Ni ne cestni, ne mtb, skratka za nikamor in povsod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
V vsakem primeru si obsojen na dva para. Ker če te cestakarji vidijo z SPD pedali si gotov, te zaprejo.

Jaz sn pa še hujši antikrist, jaz pa ne samo da mam SPD, še gorske cote furam na dirkalcu.
Ja, pa pazi, da ne boš mel cot iz Dechatlona, pa še kaj. Eno so podaljški spolnih organov na cesti, drugo je kaj dejansko rabiš. Če migriraš iz gorca na cesto, je meni logična poteza, da vzameš SPD pedala in furaš vse z enimi čevlji. Zame, ko bom pa migriral še na XC ali gravel, pa to ne gre in bom imel pač dvoje čevlje.

Se pa večina ljudi ne obremenjuje s tem, kaj vozijo drugi, jih je pa nekaj, ki seveda se.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Samo a je to res tako čudno? Jaz imam dva gorca (hardt in fully) in enega treking s katerim poganjam otroški sedež. Ne rečem, da rabim, je pa dobro imeti izbiro.
Sej mam jest tud dva, specialko pa enga gorca... Pa iz enga bom naredil nekaj med obema, en home made gravel...
Oprema je samo za specialko, na gorcu sem 90% v navadnih adidaskah, pedala imajo na eno stran spd, na drugo flat... Naredim pa sigurno vsaj 80% kilometrov na speciaki, trenutno bolniška z zlomljeno ramo, padec s specialko.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sva že dva. No kaka cota se najde še iz Intersporta, pa Aliekspresa, pa še od kje ;) .
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Sej mam jest tud dva, specialko pa enga gorca... Pa iz enga bom naredil nekaj med obema, en home made gravel...
Oprema je samo za specialko, na gorcu sem 90% v navadnih adidaskah, pedala imajo na eno stran spd, na drugo flat... Naredim pa sigurno vsaj 80% kilometrov na speciaki, trenutno bolniška z zlomljeno ramo, padec s specialko.
Gravel bi si omislil če bi moral imet samo eno kolo. V praksi pa....ko sem v klet parkiral dvajseti bicikel mi je zasvetil alarm. 14 do 15 kom če štejem še ženine in otroške bicikle je nekako še znosno (2xmtb, 2xcestno, 2xfixie, oldie za na šiht + cestno, mtb in treking od žene + 4xmtb od otrok).
 
  • Haha
Reactions: XXXL in kalbo

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Gravel bi si omislil če bi moral imet samo eno kolo. V praksi pa....ko sem v klet parkiral dvajseti bicikel mi je zasvetil alarm. 14 do 15 kom če štejem še ženine in otroške bicikle je nekako še znosno (2xmtb, 2xcestno, 2xfixie, oldie za na šiht + cestno, mtb in treking od žene + 4xmtb od otrok).
Točno tako... Počasi bo treba racionalizirati, takrat vidim en pameten gravel bicikel kot pravo izbiro... Glede števila koles pa... V garaži se jih res cel kup valja, en karbonc je še na trenazerju, pa par starih, bivših, pa na enega sem motor vgradil...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Huh, na cestaku mtb šuhi oz kontra mi je res mimo. Za cunje niti ne, čevlji pa ja. Za mene je kompromis samo ene teniske oziroma športni copati. Nisi zahakljan, kaj češ.
Sam imam 2 bicikla, trdaka in fulija a če bi mogel sam enega imeti za vse potem bi trdaka izbral.
Mislm da nisem sam jaz tega mnenja, da če voziš cestaka in "gorca" imaš dvoje čevlje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Pri 1500 in več € za kolo je 100-150€ za šprintarce (cestne ali gorske) mala žrtev...
Od začetka korone ne poznam nobenga, ki bi kupil bajk pod 5k. Večina cestaki. Resnica je pa tudi, da da deci in babnce delajo po 10k+ na leto.
Torej čevlji niso problem. Na gorcih so pa v navadnih copatih, zato sem to omenil prej gor. Dobra alternativa. In če se taki kolesarji tako vozijo, zakaj se ne bi tudi tisti, ki naredijo jurja na let.