Kolesarske ture

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
kontra pejt pa bo še 'mal' težja :)

Čemu naj bi bila težja? Zgonil sem jo v kontra smeri in ko sem se z Mangrta spustil v Bovec mi je bilo všeč da ni treba na Mangrt gonit iz Trente. Je pa res da potem čisto na koncu brcaš na Vršič in je tudi divje.

Je pa na http://klanci.muha.cc/ to tura z največ višinskimi, 2600 m nadmorske na 110 kilometrih.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.770
262
83
Največja slovenska vas
Kakšna je kj pot Lj-Ljubelj? GPS Visualizer mi kaže, da je 600m vzpona na 10kilometrih... Po pravici si ne znam predstavlat
redface-1.gif
... Se da s tankimi gumami spelat do gor (asfalt?)?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
asfalt je skos. tut kar vredu se mi zdi.
za enga švoh rekreativca pa se men zdi kr velik klancev:)

@mosseero je zgleda mal jači kolesar:)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.792
113
kod Džej-Zija
Zadnja leta se mi zdi, da ni takega problema glede količine prometa.

@tqrzan: nadmorska višina Rakitne je cca 800 m, torej si iz Ljubljane naredil približno 500 m višinske razlike. Podobna zadeva kot na Ljubelj. Glede ceste na Rakitno se pa že lep čas nisem vozil in se je ne spomnim najbolje. Naj kdo drug pove.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
pravega klanca je na ljubelj iz naše strani zelo malo. enih 2km bi rekel. vse skup nič.
če že hočeš it na ljubelj se ti splača naredit res lep krog: ...-tržič-ljubelj-unterloibl-zell pfarre-železna kaplja-jezersko,...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Al pa namesto jezerskega podaljsas cez pavlicevo sedlo v logarsko in cez crnivec v kamnik in LJ. No to moras biti pa ze mal navozen. Pa pavlicevo so pozimi zapiral, ne vem pa kako je sedaj.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Zadnjič sem naredil turo iz Žirovnice proti Tinčkovi koči in potem na drugo stran mimo Sv. Petra do Begunj in nazaj na Žirovnico. Luštna turca, zelo razgibana!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
a ste vi z motorji al kaj....kok km delate na turo, kaka je povprečna in kaki so vzponi?

ta zgornji trije so po mojem vsi na specijalkah in kr navoženi.
o teh hribih govorijo, kot da letijo po njih. Še v avtu je treba v nižjo rukent, oni pa to z levo nogo prevozjo
shocked-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
od mejnega prehoda do delnic imaš slabih 10km zmernega klanca. nč posebnega. enih 5-7%
od delnic do gornjega jelenja pa še enih 20km rahlega vzpenjanja
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.770
262
83
Največja slovenska vas
Hvala!

Do meje (iz Lj), kukr gledam, ni nekega omembe vrednega klanca? Sicer sem se pred časom peljal tam z avtom, vendar se ne spomnem dosti, vem samo, da ko se spustiš dol, je lep razgled na morje, pa pol mimo vasi Križišče do Crikvenice.... mora biti prou nagrajujoče, ko ga pičiš in vidiš morje....
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
do meje je razgibano....lih za počivat ne bo :) ampak nč težavnega če greš po svojem tempu.
ko prideš do gornjega jelenja si pa zmagu...te čaka dooolg in hiter spust do križišča in pogled na morje..otok krk...
sem šel parkrat po tej poti. priporočam.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
misliš klanec do delnic? soriška je težja...
lej,....preveč kompliciraš...vsed se na kolo pa boš prišel do morja...če si iz bohinja prišel do ljubljane boš tud do morja