Kolesarske ture

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
sem gledal to traso samo mi ni jasno kje v KR bi šel čez Savo, pa da se ne rabim po nekih prometnih cestah oz. po veliko križiščih vozit.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
sem gledal to traso samo mi ni jasno kje v KR bi šel čez Savo, pa da se ne rabim po nekih prometnih cestah oz. po veliko križiščih vozit.

Čez delavski most. V KR zaviješ pred nadvozom desno na pločnik in dol na most, čez most in spet desno proti Smledniku. Če cepaš ta krog v smeri urinega kazalca te nič ne jebejo semaforji in podobne težave
zmaga.gif


Odvozil lihkar, povprečna hitrost 26,4
tongue-1.gif

2280733-ObSavi.jpg
 

Priponke

  • 2280733-ObSavi.jpg
    2280733-ObSavi.jpg
    87,7 KB · Ogledi: 442

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Aha v vidim zdaj, da je za kolesarje možnost da se dvingeš na zgornji nivo v obe smeri. Stestiram jutr al pa v petek pa javim
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sem včeraj vsekal tole turco. 42km, slaba ura in pol, lih prav zame. Morda jo drug teden še nekam za enih 10km podaljšam, jutri grem še enkrat.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Sem včeraj vsekal tole turco. 42km, slaba ura in pol, lih prav zame. Morda jo drug teden še nekam za enih 10km podaljšam, jutri grem še enkrat.

Torej specjalkar? Rabiš gorski cilj...produži na:

- Jamnik + 20 km
- Jošta
- Šmarjetno
- via Jezersko
- zavij proti Škofji loki in pribrcaš po ravnem naokoli v Zbilje
- ....

Ma fur je kolikor češ... ceste so pa...hm.
rolleyes-1.gif


Kakšno kolo imaš če ni skrivnost?
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
*** Ignoriran uporabnik *** prosim, če me nehaš zasledovat.

Hvala lepa in odjebi.
priden.gif

Halo nestrpnež, če si takšen tudi v službi ti ni pomoči.

Back to TOPIC:
Pozna kdo kakšen app za window mobile, ki bi prikazoval še turn by turn poleg merjenja vsega (hitrosti, uvoz gpx, kml).

Kaj uporabljate strava,ridewithgps ?? Vsi so plačljivi...če se greš zgornje zadeve
redface-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Sem včeraj vsekal tole turco. 42km, slaba ura in pol, lih prav zame. Morda jo drug teden še nekam za enih 10km podaljšam, jutri grem še enkrat.

Torej specjalkar? Rabiš gorski cilj...produži na:

- Jamnik + 20 km
- Jošta
- Šmarjetno
- via Jezersko
- zavij proti Škofji loki in pribrcaš po ravnem naokoli v Zbilje
- ....

Ma fur je kolikor češ... ceste so pa...hm.
rolleyes-1.gif


Kakšno kolo imaš če ni skrivnost?

Ma nisem specialkar, mam pa specialko
hysterical-1.gif


Specialko mam do 29. septembra, potem grem na operacijo kolena in moram malo mišic dobit in shujšat. 4 kg sem že, še pet jih grem dol pa bom nekje na idealni teži.

Specialko sem si od kolega sposodil, nekaj let staro scott tekmovalno kak mesec nazaj. Enih dobrih 200km mam šele v nogah, tako da neke hude klance težko pedaliram, sploh ker ima prenose za vola ubit jaz pa sem na čisto brez hidratni prehrani in v hud klanc hitro pokurim energijo. Sem zadnjič Toško čelo hotel zgonit, pa sem par ta najhujših strmin moral potiskat.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zaenkrat mi bistveno bolj paše pedalirat z visoko kadenco, ker je manj obremenjujoče za sklepe kot nabijanje v klanc. Pa moram naredit tako eno dobro rekreacijo cca 1.5 na dan vsaj, da shujšam. Ker mi bo to tudi pomagalo potem po operaciji.

Sem bil že na 94kg pri 183 cm (pa sem bil med aktivno športno kariero nekje okoli 83 kg, pa nisem bil suh), zdaj trenutno sem šel v zadnjem mesecu iz 94 na 89, zdaj mam pa še mesec da grem iz 89 na 83-85.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Sv. Jakob pa razen zadnjih 30-40 metrov res ni nek problem. Tam čisto pri cerkvi vzameš malo zaleta pa gre gor skor BP.

Ne, da bi bilo fizično težko. zakoplje mi guma, tudi če se obesim na balanco
smile-1.gif
Mogoče imam pa preveč napolnjene gume pa prej zdrsne.
Bolj, kot se nagneš na balaco, prej bo zadnja guma zakopala. Tu upam, da nekaj logike deluje. Mogoče si se samo nerodno izrazil...
Če ti koplje, težišče malo nazaj, če te spredaj vzdiguje, pa naprej...

prestavi v lažjo prestavo in drži višje vrtljaje. Če goniš v težji prestavi je več sanse, da ti skoplje oziroma te dvigne na zadnjo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Zaenkrat mi bistveno bolj paše pedalirat z visoko kadenco, ker je manj obremenjujoče za sklepe kot nabijanje v klanc.
No, saj zato je MTB zaradi prestavnih razmerij boljši za klance, ker pač lahko pedaliraš hitro v še tako strme klance (Toško Čelo ni najhujši), ne da bi bistveno obremenjeval kolena. Pa še precej več ciljev si lahko izbereš, ker tole gonjenje specialke v istem krogu bi mene ubilo že po enem tednu. Dobro vem, saj sem bil na podobnem, le da operacija ravno da še ni bila potrebna.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Čeprav mam tri bicikle noben ni ravno za gor v klanc delan
smile-1.gif


Saj drugač meni nebi bil problem dat bajka na streho in se kam peljat, samo za enkrat mi ni problem kroga delat, ker je tako dolg, da se ga še nisem naveličal. Potem greš pa v drugo stran pa je spet drugač
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Mi zna kdo povedati ali se s specialko da pridi iz Podutika preko Toškega Čela na Katarino?

Kakor gledam na Google street view je cesta asfaltirana?

Makadam (od Toškega čela do Katarine..cca. 5 km).

Greš iz Podutika preko kuclja (ne zaviješ desno na Toško čelo), se spustiš dol in na koncu ravnine (Stanska vas) zaviješ desno. Potem se čim dlje držiš desne strani, da voziš mimo hiš po vzporedni cesti mimo Gabrja (čez ker glavni kolovoz do Polhovega Gradca je tako razrukan, da je smrtno nevaren). Na glavno cesto se priključiš ob koncu Gabrja oz. na koncu ravnine, tik pred picerijo Kramar. Pelješ še dober klometer da prideš do strjenih hiš (Žirovnikov Graben) kjer boš imel odcep desno za Katarino...tu prideš do Katarine po asfaltu.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
V nedeljo sem spet naredil eno turco po Parenzani. Iz Dragonje po cesti do Poreča, nazaj pa po Parenzani. (makadam)

112km, lep nedeljski izlet
smile-1.gif

2284374-1.jpg
 

Priponke

  • 2284374-1.jpg
    2284374-1.jpg
    61,5 KB · Ogledi: 402