Kolesarska očala

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Živjo.

Zanima me katera očala uporabljate za cestno kolesarjenje. Trenutno imam klasična Oakley očala in ugotavljam, da potrebujem nekaj bolj namenskega/športnega, ker mi ob straneh piha, hkrati so preveč temna v kakšni senci in tudi sonce me na trenutke moti, ko mi sije ob straneh v oči.

Še največji problem z očali imam zjutraj, ko je megla in vlažno. Takrat se mi tako zarosijo leče z zunanje strani, da jih moram brisati s prsti - ampak to verjetno z nobenimi očali ne bo nič drugače?

Nisem fan preveč športnega videza očal, zato sem gledal npr. Oakley Sutro in Oakley Portal. Ima kdo in kako se obnesejo? Leče so menda fajn zaradi kontrasta (prizm). Vzel bi s takšno lečo, ki prepušča več svetlobe, da ne bo pretemno v senci.

Druga opcija pa so fotokromatske leče in recimo očala Rudy Project Defender. Ta mi sicer na pogled niso preveč všeč, vendar, glede na prebrano, znajo biti najboljša opcija z vidika "performansa".

Kaj mislite?:)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Odvisno kolk misliš zapravit za to in ali imaš dioptrijo. Jest furam Siroco cyclist očala z klipom in so čist OK. Ni to višek kvalitete, vendar so zadovoljiva in tud men očalarju z astigmatizmom. Imam tud fotokromatske leče, ampak tukaj se pa vidi da ni to top kvaliteta in so ok za oblačen dan, lepo prilagajajo, čim ti pa posvet sonce v faco, se pa tko zatemnijo, da ne vidič ničesar več.
Z Rudy project nimaš kej falit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Nimam dioptrije. Cena mi ni pomemba. Verjetno bi bile Rudy Project res najboljša izbira. Sam niso mi ravno estetske:(
Sem pa nekje zasledil ravno obratno kot je tvoj primer zgoraj - fotokromatske šipce v primeru res močnega sonca niso dovolj in je bolje imeti "navadne" šipce.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ve kupujes foto stekla, glej koliko se zatemnijo. Meni so se Rudy zatemnile na 4-to stopnjo, pa mi je bilo prevec, in sem jih zamenjla z Adidas Evil eye, ki se temnijo samo do 3.
Na MTB je 4 prevec, za cestno pa morda zna biti.

Pojdi malo po trgovinah, pa si jih daj na glavo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Imam fotokromatske CAT 1-3

Zadovoljen , edino morda za močno sonce, če ga imaš direkt morda malce premalo(stvar okusa) zatemnijo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Dobra očala za pameten denar

 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Sem nabavil kar Rudy Project Spinshield. Čisto nov model; ravno so jih začeli prodajat. Za enkrat so zelo ok, dosti velike, da mi ne piha v oči.

Bolj pameten nakup bi bil sicer kakšen model s fotokromatskimi šipcami, ventilacijo itd., samo kaj, ko so mi bili te bolj všeč:zardelalter::)
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Glede polariziranosti sem v dvomu. Sicer je kul, če se ti ne blešči, a sočasno pa to lahko pomeni slabo vidljivost LCD zaslona kolesarskega števca.
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Glede polariziranosti sem v dvomu. Sicer je kul, če se ti ne blešči, a sočasno pa to lahko pomeni slabo vidljivost LCD zaslona kolesarskega števca.
Seveda sem tudi na to pomislil in pred nakupom preizkusil. Imam 5 ali 6 parov polariziranih očal (od tega 2 para kolesarskih), na kolesu pa uporabljam Sigma števec, 2 različni Garmin ročni uri na nosilcu (enkrat eno, drugič drugo) in občasno Karoo računalnik, pa z vsemi očali na vse naprave med vožnjo na kolesu vidim normalno (če glavo nagnem za 90 st. pa seveda ne!). Verjetno pa to ni ravno naključno, da so proizvajalci nekako uskladili smeri polarizacije očal in gadgetov, da uporabniki nimamo problemov z vidljivostjo.

Pri telefonu Samsung je pa malce drugače: ko je navpično, nanj z vsemi očali vidim normalmo, ko pa je vodoravno (fotografiranje), se pa vidljivost le rahlo poslabša.

Če te res hudo skrbi, pa v trgovino z očali vzemi s seboj kolesarski števev in preizkusi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol