Kolesarji in zakonodaja

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ja, zarad nekritičnih ljudi je kolesarska pač takšna, ker se večini zdi čisto OK, da pač pomalajo pločnik in je kolesarska.. Če je teb to smešno pa tud OK.

Meni je smešna tvoja obrazložitev, ker imam toliko vpliva na kolesarko stezo kot ima moje (ne)varčevanje z vodo veze s pomanjkanjem ali porastjo količin vode v Afriki.

In nič ni narobe s tem, da pač pomalajo pločnik in je potem tam kolesarska steza v kolikor ta barva ne drsi (kar se je dogajalo pred leti v Lj, ko so z neko napačno barvo barvali kolesarske). Tisti robniki pa zavoji okoli semaforjev so pa čist za preživet v kolikor pač ne pričakuješ, da boš res letel čez njih 40+ s specialko in tako vzdrževal dobro povprečno hitrost. Tole je enako, kot da bi pyzdil, ker je za avto v mestu omejitev samo 50 ali celo manj. Pač razmere ne dopuščajo večjih hitrostih in enako je za kolesarsko, pač boš tam malce bolj umirjeno brcal, ko boš pa iz mesta oz. na za hitrost bolj primerni lokaciji pa izvoli šibat 50 po ravnini v kolikor si sposoben tega. Osebno sem preveč prekolesaril, da bi lahko te tvoje pritožbe po dotični kolesarski stezi vzel za realno osnovane.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.329
954
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ja, zarad nekritičnih ljudi je kolesarska pač takšna, ker se večini zdi čisto OK, da pač pomalajo pločnik in je kolesarska.. Če je teb to smešno pa tud OK.

Jaz se strinjam s tem. Velikokrat so speljane preveč "adrenalinsko". To je tako, kot bi imel na cesti na nekaj metrov ležeče policaje (in sem mnenja, da jih je premalo za avtomobile!) ali zožitve tam kjer niso smiselni...

Meni tudi ne ustreza, da so kolesarske "namalane" na pločnikih in potem skačeš gori doli in vijugaš levo desno... Ta del pločnika, ki je "namalan" bi ga morali ven vržt, ga spustiti v nivo ceste in ga speljati s cesto. In tam kjer je to narejeno, tudi Pantaniji večkrat uporabijo to KOLESARSKO stezo...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Zdej si pa ti smešen in to zelo. Osebno praviš, da si preveč kolesaril in tebe ne motijo bebavo speljane kolesarske steze in celo strinjaš se z bedakom, ki primerja vsakega s Pantanijem. Ja bravo no. Točno tole križišče, ki je na sliki bi bilo lahko speljano tako, da bi bila kolesarska naravnost in potem ne bi bilo prav nič narobe z malanjem. Pa nima to nobene povezave z lovljenjem povprečja, kot imajo sovražniki kolesarjev velikokrat na jezikih (dostikrat upravičeno, nikakor pa vedno).
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Iz izkušenj v praksi ti povem, da je zadeva povsem sprejemljiva, nikakor pa ne trdim, da je idealna. To ni marsikaj v tej državi in če mislimo težit k idealnosti lahko definitvno začnemo kje drugje na bolj pomembnih področjih. Smešen si pa še vedno ti, vsaj meni.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Glede smešnosti, so občutki vzajemni, spoiler alert pa te zadeve, takrat sem ob tvojem jokanju skor dušo spustil od smeha.... pa pustmo to, ker je tale tema meni kot kolesarju zelo resna stvar.

Tale ureditev ni med najslabšimi, jih je pa V Ljubljani in okolici nešteto zelo katastrofalnih. Dokler bo splošna miselnost taka, kot je tvoja, tud ob obnovah cest ne bodo mislili na kolesarje, ampak bodo delali po starem.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.329
954
113
Jaz sem že ene parkrat naletel na take kuclje ali robnike na kolesarski, da mi je že parkrat bidon ruknilo ven in se je lepo zakotalil na cesto...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Jaz sem že ene parkrat naletel na take kuclje ali robnike na kolesarski, da mi je že parkrat bidon ruknilo ven in se je lepo zakotalil na cesto...
Policisti bi temu rekli neprilagojena hitrost
wink-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.896
113
Ja tale odsek v smeri Kalc je čudovit. Po njem grem brez slabe vesti po cesti, v kolikor ni prometa.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
V trenutku ko daš kolesarje s ceste na pločnik imajo na takšni cesti kot zgoraj večji problem tudi vsi ki prihajajo s stranskih ulic na glavno cesto. Ker morajo na kolesarsko zapeljat da vidijo na cesto. Če je kolesarska na cesti (ne na pločniku) tega problema ni. Pač zapelješ na pločnik, v najslabšem primeru presekaš pot pešcu. Hočem rečt, če se že nujno delite na kolesarje in avtomobiliste, s kolesarskimi narisanimi na pločnik avtomobilisti serjete sami sebi na glavo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Zakaj? Si že srečal avtomobilista, ki mu je mar, če zabivakira na kolesarski stezi, ko čaka, da mine konica in lahko zavije levo? Serjejo kolesarjem, ne avtomobilistom.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Ja ne vem, ciljal sem na alter uporabnike, ki jim je še kako mar ali na havbo fašejo biciklista ali ne. Sicer me pa na splošno boli qrac, ker skozi logatec ali tacen se bom v življenju s kolesom peljal mogoče še kakšnih 3x. Po cesti, v pajkicah, z gatami na glavi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Lahko samo podpisem. Res me zanimajo razlogi zakaj kolesarske tlacijo na plocnike, na mesto da bi ostale na cesti in jih locili s crto. Vsaj v naseljih kjer je kup dovozov, majhna hitrost avtov....
Sem ze letel preko havbe. Pa nisem bil v race mode na kolesarski.
Je prej bil tisti v avtu (bmw) alter dinamik, ki je pozabil na kolesarsko, pa zaradi zive meje tam pri Velani se je tudi slabo videlo morebitne kolesarje.
 
Nazadnje urejeno:

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Eno vprašanje,kupujem guma za trenežer, kje se jo da dobiti najceneje? Kolo je MTB z pnevmatikami 27.5x2.1, sem iz Celja.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Jaz prehitevam, ko ga dohitim, zakaj bi cakal? Saj ocenis a gre al ne gre.....Itak se vozijo uglavnem po glavnih cestah, ki so dovolj siroke. Metra pa nimam, da bom meter naokoli njega vozil.
hysterical-1.gif
Ko te bo naslednjič šlepar izsilil, se spomni, da je morda ''pajkičar'' za volanom.
grims-1.gif


PS: Evo, to je tipičen primer, zakaj mora biti v Sloveniji promet napet in nevaren. Ker vsak gleda samo za svojo rit. Da bi pomislil na druge, sploh bolj ogrožene udeležence v prometu, je pač nekaj enostavno nemogočega. In ob tem, se takšen s tem še javno hvali okrog. Kar pomeni, da družba to šteje kot sprejemljivo oz. celo zaželjeno dejanje.
Me prav zanima, če takšen bedak, ki je full pogumen, ko nastopa z avtom proti kolesarju, tudi nima metra s seboj, ko je namesto kolesarja tam recimo šlepar ali kakšen kopač, itd. Takrat kar naenkrat lahko počaka... Car, ni kaj.

A si ti prebral vse? Saj ocenis! Ce ne gre, pac ne gre.....znalec.
bonk.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Jaz prehitevam, ko ga dohitim, zakaj bi cakal? Saj ocenis a gre al ne gre.....Itak se vozijo uglavnem po glavnih cestah, ki so dovolj siroke. Metra pa nimam, da bom meter naokoli njega vozil.
hysterical-1.gif

Oh+my+god+dude+you+are+so+cool+_a4734f88426fff8ac22f5a12e77ed876.jpg


Boš že enkrat naletel in dobil svoje
stupid-1.gif
... karma is a bitch...

Kaj naj bi dobil?
hysterical-1.gif