Kolesarjeneje Zreče/Rogla

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Konec meseca imam predvideno rehabilitacijo v Zrečah. S seboj nameravam vzeti kolo. Dejstvo je, da sem v fazi rehabilitacije in vse kar vsaj malo diši po povečani nevarnosti odpade. V poštev torej pride asfalt in lepše gozdne ceste oz. makadami.
Torej , če kdo pozna terene in ceste tam okoli , kaj je bolj smiselno veti s seboj MTB ali specialko ?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Tukaj pa še GPX datoteke za na GPS dat...

 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
to sem videl ja,.....no lahko bi pri vsaki trasi pripisali ali je asfalt/makadam in pa VM.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Kolesariš lahko marsikje. Če se boš odpravil iz Zreč na Roglo, boš presenečen ugotovil, da vzpon iz Kranjske Gore na Vršič ni ravno najtežji pri nas. Ampak to verjetno med rehabilitacijo nima smisla, razen če čutiš potrebo, da si narediš škodo. Makadamske poti našel bolj proti vrhu Pohorja ali na Konjiško goro od pokopališča naprej, kar večinoma pomeni, da moraš kolo dati v avto in se nekam zapeljati. Dvomim, da ti bodo dali toliko prostega časa. Imaš pa kup gričevnatih cest v smeri proti Oplotnici, Vitanju, čez Gorenje ... Proti Konjicam in naprej proti Ločam, Poljčanam, žička kartuzija pa so bolj ravninske variante. Čisto ravno pa ni nikjer. V primeru "ravninskih variant" boš imel vzpon pri vračanju nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
slediš Pohorski transverzali ( PT) do koče Pesnik in potem levo proti Ribniški koči. Je pa makadamska cesta.
Koča Pesnik je pa kar precej nižje od transvezalne poti iz Lovrenških jezer proti Ribniški koči. Od Lovrenški jezer proti Ribniški se pelješ po markirani planinski poti, ki je deloma gozdna pot in travniki, deloma pa makadam (zelo kratki del).
 

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Sam od Lovrenških, ko prideš na vrh in se pelješ po jasi, do tja še gre ,potem se pa spustiš v gozd ...no od tam pa do spomenika je pa to za mene pešpot, ker vse od Hoč je kolesarjenje ,za tam gor moreš bit pa že kar ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Tisti del od travnika proti Ribniški koči je po moje za kolesarja najtežji del in ker se skoraj celo pot vzpenjaš, pot pa je precej skalnata. Naprej od partizanskega spomenika je ponovno dokaj lepa, uhojena pot proti Ribniški in naprej proti Kopam.
 

hulio

Pripravnik
25. dec 2010
118
2
18
vesolje
še enkrat...če hočeš po makadamski cesti iz Peska na Ribniško kočo slediš Pohorski kolesarski transverzali do koče Pesnik in potem levo po makadamski cesti do Ribniške koče. Gre tudi z avtomobilom.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Tisti del od travnika proti Ribniški koči je po moje za kolesarja najtežji del in ker se skoraj celo pot vzpenjaš, pot pa je precej skalnata. Naprej od partizanskega spomenika je ponovno dokaj lepa, uhojena pot proti Ribniški in naprej proti Kopam.
Je en stari planinec to pot opisal kot lepo, ravno :)
A jaz sn mislo da bom umr ko sem šel prvič :)

corsol kolk časa boš mel za pecikl?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
corsol kolk časa boš mel za pecikl?

....., po pravici povedano ne vem.
Odvisno koliko in kaj mi bodo "predpisali"(fizioterapije,...).
Dejstvo je, da se na biciklu najbolje počutim, pa tudi narava poškodbe(zlom golenice....vendar problem je sedaj koleno) je taka , da je bicikl ena izmed redkih aktivnosti, ki jih trenutno lahko počnem (recimo) BP.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Sorodnik je te dni končal rehabilitacijo v Zrečah po menjavi kolena. Praviloma je bil fraj po 15.00, večerja od 18.30 naprej. Zjutraj je začenjal okrog sedmih.
Če bo program terapij smiselno sestavljen, bo verjetno več škode kot koristi, če boš šel dodatno gonit bicikel več kot kako uro. Sicer pa ti bodo tam svetovali tisti, ki se na to razumejo.
Za krajša kolesarjenja imaš kar nekaj možnosti, ko stopiš ven pred hotel. Če boš vozil proti jugu, bo pretežno ravninsko, v ostale smeri pa bolj gričevnato. Smiselno se mi zdi izogibati glavnih cest. Če greš denimo proti Vitanju, vozi proti Rogli in za gostilno Gorska reka levo in boš prišel ven med Stranicami in Vitanjem. Če greš proti Konjicam, sta levo od glavne ceste vsaj dve alternativni cesti in še kaka po krajšem vzponu čez vas Gračič. Od Konjic do letališče Loče je kolesarska precej odmaknjena od ostalih cest. Delno makadam. V žičko kartuzijo čez Konjiško goro iz Konjic je 4 km makadama. Okrog gore pa je asfalt. Itd ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Sorodnik je te dni končal rehabilitacijo v Zrečah po menjavi kolena. Praviloma je bil fraj po 15.00, večerja od 18.30 naprej. Zjutraj je začenjal okrog sedmih.
Če bo program terapij smiselno sestavljen, bo verjetno več škode kot koristi, če boš šel dodatno gonit bicikel več kot kako uro. Sicer pa ti bodo tam svetovali tisti, ki se na to razumejo.
..........

Morda veš kakšen je bil program terapij ?

Se pa strinjam , da, če te že dopoldan "gonijo" in aktivno sodeluješ.....ti za dodatne aktivnisti ne ostane dosti energije , še dodatno izčrpavanje pa tud ni dobro.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ne vem podrobnosti. Vem edino, da se začne s skupno telovadbo v bazenu. Tako je imela tudi moja mama, ravno tako koleno.
Sicer pa se na prvem pregledu s fiziatrom zmeniš, kaj bi imel. Njega tudi vprašaj, koliko še dodatno delaš sam. Telo sicer navadno samo najbolj točno pove.