Koktejli mmmm

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Lamborghini
evil.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Kje se ga še dobi?

V Skeletu so ga ukinili. Je pa to res bomba od koktejla. 2 komada polna kapa za veselje.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ne me jebat...
shocked-1.gif


Čeprav učasih smo dobil lamburghinija tam, tud ko ga še ni bilo na ceniku... mogoče so ga sam s cenika zradiral. Sem kar nekajkrat vidu kako so se nekateri "zajebal" ko so naročl najdražji koktejl
evil.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Našel sem dva:

1 oz Kahlua® coffee liqueur
1 oz sambuca
1 oz Blue Curacao liqueur
1 oz Bailey's® Irish cream



Pour the sambuca and kahlua into a cocktail glass. Pour the baileys and blue curacao into two seperate shot glasses either side of the cocktail glass. Set light the concoction in the cocktail glass and start to drink through a straw (this drink should be drunk in one). As the bottom of the glass is reached put out the fire by pouring the baileys and blue curacao into the cocktail glass and keep drinking till it's all gone. Caution! Use of fire!

1 1/2 oz white sambuca
1/2 oz Blue Curacao liqueur
1/2 oz Green Chartreuse®
1 oz Galliano® herbal liqueur
1 oz Bailey's® Irish cream



Take a martini glass and set it on the table. Inside the martini glass put 1/2 ounce of curacao blue and 1/2 ounce of chartreuse green. Then place a 2 inch wide spacer on top of the martini glass so that you can place 3 cocktail glasses one on top of the other above the martini glass (upside down).

Inside a separate brandy glass put 1 and 1/2 ounces of white sambuca and heat with an open flame and allow to catch on fire. Once lit pour the sambuce over the top upside down cocktail glass and let the flaming liquid flow down once it reaches the bottom glass.

Pour 1 ounce of galliano and 1 ounce of baileys into the martini glass where you already should have the 1/2 ounce of chartreuse and 1/2 ounce of curacao. Place a straw in the martini glass and the party drinking the drink sucks it dry and hopefully doesnt catch on fire. Enjoy. Caution! Use of fire!

Katerega točno uporabljajo pa res nebi vedel.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Koktejle že kar nekaj časa prakticiramo doma in morm rečt, da res paše občasno za popestritev (na začetku malo bolj intenzivno, potem občasno). Na začetku je malo večja investicija v vse alkoholne pijače (potem še dokupuješ če ti kaj manjka in se pogosto pojavlja v receptih) ampak potem imaš za nekaj časa.



Drugače pa najljubši Long island ice tea, Blue hawaii (in mal bolj kremast Hawaii blue), Margarita, Blue pasion (dodam še sprite na koncu), Alien sky, Cuba libre... Recepti se pa tko na netu dobijo.
 
Nazadnje urejeno:

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:

1 oz Kahlua® coffee liqueur
1 oz sambuca
1 oz Blue Curacao liqueur
1 oz Bailey's® Irish cream
Pravite, da je Lamburghini eden najdražjih koktejlov, pa sem šel preverit cene teh posameznih sestavin, pa niti niso tolk drage (cca. 20-35€/steklenico)...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Najdražjih zagotovo ne. Tudi ne vem kje si prebral to. Je pa med dražjimi na ceniku po lokalih.



Eden najmočnejših ter meni osebno eden boljših pa zagotovo ja.



@Hazler

Mislim, da bi ti ga vsak soliden barman moral naresti, ne vem pa točno zakaj so ga umaknili iz cenika.



@wacko

Poznam junake, ki so po vseh štirih se plazili ven iz Skeleta in to samo po 2eh.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Tak hudo pa spet ni. Moja sestra jih komot spije 3, fant pa tud poredko pije pa sem ga rabla vahtat šele ko je spil čez še dve đus-vodke
grin1.gif


Jaz pa ne pijem nobenih pijač z ognjem, ker se bojim, da bi mi grlo zakurlo :S
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Ma kar je hudo no, dva zaporedoma, malo še pričaš in je rezultat že viden. En konkreten dec se je dobesedno vlekel, mi kolegi smo ga pa gledal pa umiral zraven.
grin1.gif

Zdej tole s tvojo sestro pa ne vem kako gre to, babe ste
evil.gif
, kaj ti jaz vem kam se vam ta alko spravlja za hude cajte.

Ma sej vsak drugače odreagira na alkohol, eni takoj, eni kasneje, odvisno od celotne strukture, presnove, itd.
 

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Jes koktejle naceloma pijem samo takrat, ko grem za kak dan na morje. Najraj mam ksnga z ananasom ali ginom, imen pa na zalost nevem ker je to zame too much, da bi si zapomnla.
 

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Ice Lady, Remember Love ---> najljubsa.

Doma nism se nikol delala cocktailov, razen rum+kokakola, ce to steje?
tongue-1.gif

Me niti ne mika, da bi...Grem raj vn in se pustim postrec.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
B52 (ozitoma več njih) je super zadevica.

Drugače pa še Koktejl Raisa