Koktejli mmmm

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
Res me zanima, če vi radi pijete koktejle. Ter kakšne? Sadne, alkoholne, brezalkoholne...?
In a ste že pripravili kakšnega? Recept dobrodošel.
cheer.gif

Jaz sicer posedujem knjigo o kokteljih, in me mika da bi si prvič naredil BOVLO. Pravzaprav, so v tej knjigi samo trije recepti za bovlo, jst pa bi rad jo naredil z breskvami in kivijem, pa ne vem če bo to dobr izbadlo. Kakšne izkušnje?
smile-1.gif
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Itak da imam rad koktejle - alkoholne, se razume. Čeprav tud kakšen brezalkoholni včasih prav sede.

Kerga pijem je pa čist od počutja pa dneva odvisno.

Kadar se pa ornk pije pa ponavad una varianta - zamižat pa žrebat, kar pada pade.
evil.gif
 

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
Kul to
smile-1.gif
Pa ko v gostilni naročiš koktejl, si pikolovski glede tega ali ti ga dobro aranžirajo(torej okrasijo), al ti je vseeno. Pa če si jih sam delaš, se tudi potrudiš okrasiti si ga?

Ker meni osebno je lepše če je okrašen. Sem hodil na koktejle v Skeleta, v stari LJ, kjer si dobil 2 z ceno enega, pa so bli samo tak brezveze zmešani, čisto nič okrašeni, tak da čeprov so bili dobri, nisem več tam hodil.
 

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
Citat:
Uporabnik matix pravi:
Citat:
Uporabnik TheAnswer pravi:

Kadar se pa ornk pije


... se ne pije koktejlov
cool-1.gif
ah dej dej...nekateri ki ne maramo čiste pijače in se nalivat z čistim špiritom ali šnopcem, mamo raje mešanice. Dobrega okusa je, pitno je pa še prbije te dobr
cool-1.gif

(zdej bo pa en prbil da sem pussy ker ne pijem piva
redface-1.gif
)
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Če se hočeš hitro napit, 2 Long Islanda, pa si že tam.
Men pašejo večinoma kaki mlečni, vsi sadni me po okusu spominjajo na detergent za posodo, pa še penijo se podobno
crazy1.gif
.
Imam raje naravne okuse rdečega ...
grin1.gif
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
Jap... Long Island seka u nulo...
wink-1.gif


K sm bla na Pagu sm v Kalypsotu naročila kao en ful močn koktejl... pa kao naj bi bil tut dobr... in mi ge je fuuuul dobr namešal... tak živo-rdeč... drgač so pa v Papayi itak najbol laufali koktejli Moto... turkizno modre barve... dobri za znort...
evil.gif
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Citat:
Uporabnik NeGrA pravi:

Jap... Long Island seka u nulo...
wink-1.gif




K sm bla na Pagu sm v Kalypsotu naročila kao en ful močn koktejl... pa kao naj bi bil tut dobr... in mi ge je fuuuul dobr namešal... tak živo-rdeč... drgač so pa v Papayi itak najbol laufali koktejli Moto... turkizno modre barve... dobri za znort...
evil.gif




Ta koktejl ki ga opisuješ se imenuje Deep Diver in sicer so notr zmešane same čiste in močne žgane pijače! Je pa res da spiješ 1L tazga za 170kun in si dober še za enega :D



Drgač pa obožujem koktejle:

1. Blue Hawaii

2. Swimming Pool

3. Cuba Libre

4. Long Island

5. Sex On The Beach

.....



Dobre pijače so še Martini Bianco, Gin Tonic (obvezno z limeto), Orange Aperol, B52, Slammer......itd
 
Nazadnje urejeno:

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Long Island in Capirinha.
Pičkaste pijače, pijemo samo kadar sem v visoki družbi.
grin1.gif
Drugač pa 3 pire.

Skelet-dva za ceno enega.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
najbolši je Fireball...to ti je pjača za obrnat
cheer.gif



Nism nikol maral tistga zelenja po kozarcih pa dežničkov...To smo ponavad puncam naročil. Ampak Fireball
evil.gif
 

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
No pomoje, bi tud jst moral napisat kere koktejle sm že probal an?
smile-1.gif

Spil sem jih kar nekaj, konkretno se pa se samo spomnim, da slavni Sex on the beach meni osebno ni dober, hm..mogoče zaradi tega ker ga niso takrat dobr zmešali, ker mislim da okus koktejla spremeni še taka podrobnost in se moraš za pripravo le-tega pošteno potrudit. Mislim da barman, ki meša koktejle ne more bit pa kar vsak, moraš pa ja imeti nekaj talenta za to.
Dejte mi rečt a je že kdo probal slavno Bloody Mary?
grims-1.gif

istockphoto_456248_bloody_mary.jpg