Kočevje po precepljenosti prehiteva vse

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.694
113
Take centralne obdelave medicinskih podatkov brez privolitve posameznikov trenutna IP ne bi dovolila nikoli. PIKA.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Ne mešaj IP v to zgodbo ozr. obešaj krivde njej.
Štos je namreč, da je samo vprašala čemu služi “seznam” in ko je dobila odgovor v stilu: “Ehm, ja, pač za tisto, ker …. ehm - ne vemo …” je zahtevala tisto, kar bi moralo biti narejeno ko se ne začel seznam delati: čemu služi seznam, kdo upravlja in kdo ima dostop.
In “prostovoljni” vpis na nek seznam ne more in ne sme biti osnova za “strategijio”.
Strategija je, da se določi prednostne skupine (se le teh ne menja na vsake dva dni), obvesti posamezniki, se jim da rok teden dni da povedo ali cepit al ne (če ne “zakaj” - to se lepše naredi, da imaš različne podkategorije: prebolel, ravno prebolevam, druge zdravstvene omejitve, ne želim se opredeliti), daš “kodo”, dostop do “koledarja za naročanje” za “naslednji teden” in jih vpišeš. In ja - za starejšo populacijo brez dostopa do interneta je treba to urediti pri/preko osebnih zdravnikov ali posebne službe.
Samo za kaj takega postaviti je treba delati - kar je pa bistveno bolj zahtevno kot malo srati po TV in iskati krivce zakaj kaj ne deluje.
Mimogrede - v petek dobil prvi odmerek Pfizer, do katerega sicer nisem bil upravičen. Razlog: na “pozivni” SMS za naslednjo sredo sem reagiral tako, da sem javil, da me ni in da bi prosil za drugi termin. Odgovor: “Ste danes (op. petek) doma? Vas pokličemo med 13:00 in 14:00, če bo kaj ostajalo cepiva in se pridete pičiti …”
Proti drugi uri je sestra v čakalnico obupano klicala imena iz seznama - folka seveda ni bilo …
Upam, da ne misliš resno o vlogi IP. Ker se je ženska popolnoma neresno vtikala v vsebinske zadeve cepljenja, ki se je nič ne tičejo (njeno nakladanje o pomanjkanju cepiva in strategiji). Ona iz svoje funkcije o tem nima kaj bluzit.

Kar seveda ne spremeni vrhunskega vodenja strategije cepljenja. (Fak, da je treba vedno takele disclaimerje zraven pisat, da ne bi bil takoj obtožen pripadnosti politični opciji! :nigladek:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.694
113
Teoretično bi bilo najbolje, da bi se zdravstveni sistem sam ukvarjal z zdravstvenimi problemi. Brez mešanja politike.
Ampak v tem trenutku mislim, da si v zdravstvu presneto želijo politike, ker ta lahko zagotovi dodatne finančne injekcije. Ki se očitno ne porabijo povsod smiselno.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Take centralne obdelave medicinskih podatkov brez privolitve posameznikov trenutna IP ne bi dovolila nikoli. PIKA.
Upam, da ne misliš resno o vlogi IP. Ker se je ženska popolnoma neresno vtikala v vsebinske zadeve cepljenja, ki se je nič ne tičejo (njeno nakladanje o pomanjkanju cepiva in strategiji). Ona iz svoje funkcije o tem nima kaj bluzit.

Kar seveda ne spremeni vrhunskega vodenja strategije cepljenja. (Fak, da je treba vedno takele disclaimerje zraven pisat, da ne bi bil takoj obtožen pripadnosti politični opciji! :nigladek:)

Jaz sem tudi imel težave s razumevanjem, kaj IP pravzaprav hoče (kakšnih dilem o osebnih podatkih ni bilo).

Tisti, ki niste oddali vloge, kaj je na vlogi:

Vloga za prijavo interesa za cepljenje proti COVID-19 - z uporabo e-identitete
Da, izražam interes za cepljenje s cepivom proti COVID-19 z dovoljenjem za promet v EU, ko bo dostopno v Sloveniji.
Strinjam se z obdelavo osebnih podatkov za namen obveščanja o možnostih cepljenja s cepivom proti COVID-19, ko bo to dostopno v Sloveniji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.543
8.894
113
Kočevje je pač dobro opravilo svoje delo. Sicer pa tudi v našem kraju ni problemov. Prav tako tam, kamor sem vozil mamo.
Pravzaprav jih ni bilo nikjer, dokler niso ljudje pogruntali, da bodo kot cepljeni lažje "skočili" v tujino. Nastala je panika, naenkrat bi se "vsi" cepili.
Idealno bi bilo, da bi bili v tako majhni državi seznami centralni. Je povsem nerealno, da bi IP pustila tako obdelavo zdravstvenih podatkov, če je njej nasprotna opcija na oblasti. Sicer pa se spomnimo, kak revolt je bil, ko so hoteli na osnovi zdravstvenih podatkov ugotoviti, kateri stanovalci DSO so bolj ogroženi v primeru okužbe. V našem DSO so zbirali podpise, da njihovih podatkov že ne bo nihče gledal, čeprav mogoče ve več kot osebni zdravnik, ki je vse, kar ve o virusu zvedel iz poročil na TV. Dobro, saj imajo pravico umreti, če verjamejo opoziciji. Ne bi bilo prav, da bi jim to branili.
Pa prav povsod se ljudje odločamo na podlagi političnih blesarij, resno? Z ostalim se pa strinjam, sistem bi moral bit centraliziran in za to pripravit je bilo ogromno časa, seveda pa Jelko ni usposobljen za to, pa lahko kdorkoli reče kar hoče.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Tukaj se je IP definitivno politično odločala. Ker je vsebinsko debatirala in oponirala, namesto da bi se ukvarjala s pravnim delom dostopa do informacij.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Prijavo na e-Upravi je postavilo MJU brez vedenja NIJZ - pri tem so brez soglasja uporabili logo NIJZ in njihov email. Ni bilo definirano kdo upravlja s temi podatki in kako se bodo uporabljali - kar je nek zakonski minimum, ki ga pozna čisto vsak lastnik spletne trgovine v SLO, in bi jo vladajoča garnitura, sploh pa MJU, res morali poznati. Ko so z NIJZ in MZ začeli raziskovati in vrtati, pa MJU nenadoma ni imelo nič s tem. NIJZ ni želel kar tako prevzeti celotne baze, saj sploh še ni bilo dorečeno kako bo šlo cepljenje, da ne omenjamo da jo je nekdo drug postavil brez njihovega soglasja in jo je potem želel kar tako "skipati" NIJZ-ju v naročje. IP je rekla naj se zmenijo kdo prevzame in jamči, da ne bo zlorabe osebnih podatkov. Kaco je vmes žugal IP-ju, da cepljenje stoji zato, "ker IP noče dati podatkov", kar je popolni nesmisel tako s tehničnega kot pravnega vidika (da ne omenjamo da cepljenje šepa zaradi milijon drugih stvari, ampak Kaco pač mora s prstom kazat na nekoga, ki ni on). Kolikor vem je potem IP reagirala in popljuvala Kacota, prej niti ni bilo nekih vsebinskih pripomb na cepljenje iz urada IP (popravite me če se motim, saj ne utegnem spremljati vseh teh aktualnih kovidno-političnih telenovel). In zdaj na koncu je pa IP kriva, ker se kao vmešava? V tej državi res postane dežurni krivec vsak, ki želi kaj urediti, da ni vse po kavbojsko.

PS. Pa spet disclaimer - IP (trenutna zasedba) res ima včasih strokovno vprašljive poteze, in je/jih ne zagovarjam 100%. Samo mislim, da v tem primeru težko na njo/njih pokažemo s prstom kot krivca v tej zgodbi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Upam, da ne misliš resno o vlogi IP. Ker se je ženska popolnoma neresno vtikala v vsebinske zadeve cepljenja, ki se je nič ne tičejo (njeno nakladanje o pomanjkanju cepiva in strategiji). Ona iz svoje funkcije o tem nima kaj bluzit.

Kar seveda ne spremeni vrhunskega vodenja strategije cepljenja. (Fak, da je treba vedno takele disclaimerje zraven pisat, da ne bi bil takoj obtožen pripadnosti politični opciji! :nigladek:)

IP iz mojega samo to, da je zaradi list samih “dvignila glas” in da je bila obtožena (“izkoriščena kot izgovor”), da je zaradi tega prišlo do zamud.
Vse ostale se seveda strinjam s tabo - IP nima kaj o sami strategiji itd.
Ampak je pri nas itak navada, da se vsak ukvarja z vsem, le s svojim
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Na bedne napade se ne reagira z enakim nivojem. Ne bi se smela pustit sprovocirat.
Še moje k sousis ovem - Kacotu ne manever več kot uspel - debato je iz svoje nesposobnosti prevalil na teren IP …

Disclaimer: seveda je odziv IP bil neprimeren - ali bil napačno predstavljen (prigrabljen od medijev). Ker izjava bi morala dejansko ostati samo na nivoju, da baza ne ustreza zakonodaji in da je zato in vse posledice kriv izključno tisti, ki jo je postavil ali uporabljal. Samo kaj ko se Kaco in ostali znajo bolj dret in včasih ne ostane drugo kot, da se spustiš na njihiv nivo, ker si molk razlagajo kot lastno zmago in potrditev svojega “prav”.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Torej, ne kritiziramo tistih, ki pljuvajo in se z bednimi napadi obnašajo popolnoma svojemu položaju neprimerno, ampak kritiziramo tiste, ki se na napade odzovejo? A se ti slišiš/bereš?
Ne bereš kompletno. O Kacinu, logistiki cepljenja in podobnih zadevah imam svoje mnenje, ki sem ga že delil tu gor. Ko je on napadel IP, da je blokirala strategijo, bi ona morala samo strokovno pojasniti, v čem se Kacin moti in po krivem obtožuje. S tem bi ga popolnoma diskreditirala in razorožila, krivda bi ostala pri njem. Ker pa se je spustila v vsebinsko debato, je s tem bitko izgubila, ker se je lotila stvari, ki se nje ne tičejo in o katerih nima pojma, pa še obtožbe o političnem delovanju so dobile težo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in kalbo

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Vsi moji ljubljanski znanci in prijatelji pričajo o nasprotnem. Očitno si ti neki VIP.
Nič VIP. Naročen sem bil 7:50, prišel za vsak slučaj ob 7:30, vrste ni bilo, sem šel kar noter, ob 7:50 sem že oddelal tisti 10-minutni obvezni počitek na stolih v dvorani. So pa pravili, da se je organizacija precej izboljšala, da je bilo na začetku cepljenja precej opravka z birokracijo.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Ne bereš kompletno. O Kacinu, logistiki cepljenja in podobnih zadevah imam svoje mnenje, ki sem ga že delil tu gor. Ko je on napadel IP, da je blokirala strategijo, bi ona morala samo strokovno pojasniti, v čem se Kacin moti in po krivem obtožuje. S tem bi ga popolnoma diskreditirala in razorožila, krivda bi ostala pri njem. Ker pa se je spustila v vsebinsko debato, je s tem bitko izgubila, ker se je lotila stvari, ki se nje ne tičejo in o katerih nima pojma, pa še obtožbe o političnem delovanju so dobile težo.
V tem delu so bili njeni komentarji kar nekaj.

Birokratsko pojansiti, kaj ni v redu in potencialni načini, kako se da skladno z zakonodajo rešiti stvari.

Sem poslušal tudi intervju z njo na Val202. Ukvarjala se je s stvarmi, ki niso stvar IP. Ali je čutila potrebo, da se zaradi konfrontacije s Kacinom mora spusiti na ta nivo ali pa so globlji problemi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.694
113
IP bi moral vsakokratno vlado od leta 2016 "tepsti", da se že končno spravi na svetlo ZVOP-2. Tako politično udejstvovanje bi bilo zelo sprejemljivo.