Ko imaš dovolj Siola

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Ja ... in potem svizec zavije čokolado.
smile-1.gif




Drugače pa ja ... tudi pri nas čakamo trenutek, ko se bodo še ostali operaterji pojavli. Ta monopol mi ni in ni všeč. Ampak žal, tako je!
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Tudi jaz čakam, da nam samo še nafilajo kable po ceveh (t2). In prekinem Siol in gremo na T2!!!!

Prekleti Siol, za 1024/256 plačujem 36 €. Gnilobe siolovse.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Jaz sem tudi plačeval 38 € za 2048/385kbit. Zdaj imam VDSL2 Siolov 5Mbit/2Mbit paket za 29 €.

Zakaj si ne spremeniš paketa?
confused-1.gif


Telekomovec je prišel, pobral ADSL opremo, zvezal VDSL2 in... delovalo je po stari hitrosti. Ko opraviš novo registracijo za VDSL2 (med njo se zahteva celo serijska številka VDSL2 »modema«) in ponovno vzpostaviš PPP sejo... zadeve lepo delajo.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Čaki, kaj Telekom ti odvzame njihovo opremo in ti montira VDSL, ki dela po najnižjem paketu, in pol je potrebno čakati da ti T2 namesti pravi paket?

Edino kar me še moti, da ne grem kar na T2 je to, da ne vem koliko časa bom brez interneta in baje ISDN od Telekoma in VDSL on T2 ne gresta skupaj oz. so neke motnje...če me še malo moti...
Lahko kdo potrdi?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mislim da si površno bral... DerAlte NI zamenjal providerja ampak samo tehnologijo/paket...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.347
968
113
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
da ne vem koliko časa bom brez interneta

Sam sem v ponedeljek naročil T2 internet (+ telefonijo, T2 TV že imamo) ter zaprosil, da me oni odklopijo od Siola. Napisan imam datum priklopa, potrdili pa so mi to, da me bodo od Siola odklopili šele, ko bo T2 priklopljen. V začetku meseca poročam, kako bo v praksi.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Dokler ne opraviš ponovne registracije (ja trapasto) in po registraciji ponovno ne vzpostaviš PPP seje, imaš tudi na VDSL2 enako hitrost prenosa kot prej.

Zdaj imam 2 in polkrat višjo hitrost k sebi in več kot 5 krat višjo hitrost od sebe, kar je bil tudi moj primarni razlog za zamenjavo, za četrtino manj denarja.

Zakaj nisem šel h komu drugemu? Šel bi edino k Amisu, ker imajo kompetentno urejeno omrežje in celo delujočo podporo uporabnikom, vendar ponujajo samo ADSL2, ki pa ne ponuja dovolj pasovne širine od mene v svet. Preprosto, kajne?

PS. Seveda pri prehodu ni šlo vse gladko, brez Interneta sem bil približno uro pa pol, ker je nek Telekomovec v centrali odklopil »moje« kable z ADSL, pozabil pa jih priklopit na VDSL2. Ko je pri meni drugi Telekomovec pobral opremo in zvezal novo, se je odpravil v centralo in zadeve so začele delovat. Slišal sem pa že od kolega, ki so ga na cedilu pustili tako T-2, Volja.. in ostali kekci, da je bil doma vseskupaj skoraj mesec dni brez.
bonk.gif
 

Jozek

Pripravnik
23. avg 2007
110
0
16
Ne me narobe razumet ampak a je res tak [censored], da je sedel doma en mesec in čakal kdaj ga bodo priklopili. To so vse buče.

Zmer se da tja poklicat pa rečt da so te odklopl pa še niso preklopil na t2- in verjemi da bo naslednji dan urejeno.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Čaki, kaj Telekom ti odvzame njihovo opremo in ti montira VDSL, ki dela po najnižjem paketu, in pol je potrebno čakati da ti T2 namesti pravi paket?

Edino kar me še moti, da ne grem kar na T2 je to, da ne vem koliko časa bom brez interneta in baje ISDN od Telekoma in VDSL on T2 ne gresta skupaj oz. so neke motnje...če me še malo moti...
Lahko kdo potrdi?

buče...men so preklopil takoij...nevem če sem mel 1 minuto downtimeja....

samo mi je žal da sem šel na T-2...vsaj 5x na dan mi freezne net....pa ponovno postavi...so t-2jevci popravljal.... ( pred popravilom mi je sklapljalo vsaj 20x na dan oz proti koncu tudi vsake 5 minut) .....pa je zdej bolš SAMO 5x na dan
frown-1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
WhiteCell, a so ti že dali vdsl-2?

nimam pojma..... mislm da ne....
kokr vem naj bi bila fora da je linija odprta na 41mb (tolk sinhronizira) in naj bi zaradi tega notr prišlo dost motenj..... če naj bi dal vdsl2 pa naj bi bilo še več motenj, ker kokr je rekel oni stric naj bi bil vdsl2 namenjen za doseganje večjih hitrosti na večjih razdaljah, na krajših pa naj bi bilo še več motenj...tako da sem očitno v začaranem krogu....kokr mi zdej dela je živ obup...a vseeno bolje kot prej...
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
547
8
18
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Tudi jaz čakam, da nam samo še nafilajo kable po ceveh (t2). In prekinem Siol in gremo na T2!!!!

Prekleti Siol, za 1024/256 plačujem 36 €. Gnilobe siolovse.
Že zdavnaj bi se lahko pobrigal.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
No, pol če pravite, da deluje net takoj, kakšno urco bom že potrpel oz. kakšen dan.

Kaj pa če vzamem tudi telefonijo od T2, mi ostane zdajšnja številka stacionarnega telofona?

Pa prosil bi nekoga če mi razloži kaj je razlika med VDSL in VDSL-2 ???
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.347
968
113
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Kaj pa če vzamem tudi telefonijo od T2, mi ostane zdajšnja številka stacionarnega telofona?

Da, lahko... Vendar moraš upoštevati, če ti kličeš, da uporabljaš, kot da bi imel T2 številko. Se pravi če imaš preneseno staro številko 01/12 34 567 in želiš klicati znotraj Ljubljane moraš ravno tako zavrteti omrežno 01.

Naj me kdo popravi prosim, če sem to narobe zastopil, ko so meni povedali...