Knjige za popotnike

PAMY

Zelenc'
6. maj 2008
1
0
1
Lep pozdrav prvo ! :p

Torej začela so me mikat potovanja in sedaj klub temu da imam prvo destinacijo ze izbrano me zanimajo predvsem imena knjig za popotnike ta trenutek me zanimajo predvsem za USA ( kalifornijo - San francisco - LA - Las Vegas - Colorado -in seveda vse kaj je tu vmes ) .

torej :
- imena knjig prosim
- tisti kateri ste ze bili in obhodili tole pot in imate kaj casa me prosim dodajte imam 1000 vprasanj katera bi bilo nabolse da mi odgovorite vi kateri ste tam ze bili :p


hvala

aljaz.ursej@gmail.com
cheer.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Lonely Planet, v Oxford centru pri tunelu pod Ljubljanskem gradom majo dostikrat razprodaje....
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Tudi jaz preferiram lonely planet.
Se mi pa zelo dopade tudi Top10, samo to je bolj kot dodatek, kot za osnovo.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
za popotnike definitivno lonely planet
za dezelo/drzavo lonely planet
za turiste pa kakšne tanjše vodiče, ki jih imas tudi ze v slovenscini
za oglede mest pa sploh kake tanjše vodiče z slikami
ti priporocam da gres v knjiznico, najdes polico z vodiči, pogledas pod A (amerika), najdes kar te zanima, prelistas/preberes in ce ti je knjiga vsec jo gres kupit v knjigarno... jz jo s seboj vzamem kar iz knjiznice, potem pa na potovanju vzamem kako drugo za spomin..
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
konkretno za ta del sveta ne vem, ampak drugače pa je moje mnenje sledeče. Lonely planet je zelo dober za imeti s seboj, ampak še boljši pa je internet. Na njem najdeš veliko krajev ki so enako ali še bolj zanimivi kot tisti opisani v LPju, samo brez trume turistov oz. popotnikov.
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Sej se strinjam s tabo za internet.
Ampak kot za predpripravo. Ko pa sem nekje, in pride do spreminjanja planov, se mi pa tudi slučajno ne da v cybre letat (računalnikov se na dopustu izogibam kot kuge), takrat je potem fina kakšna tiskana knjigica. Pa še prebiraš lahko nekaj pametnega med čakanjem na letalo oz. že kje....

Decva je dobr napisala, se z vsem strinjam.
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Jaz imam najraje vodiče Rough guides. Razlog: bolj pregledni zemljevidi in načrti mest. Opisi so pa itak skoraj enaki kot v Lonely Planetu (ne moreš izumit tople vode).

Za tvoj primer bi ti prišla prav The Rough Guide to Southwest USA. Prečekiraj knjižnice in knjigarne.