Klopca

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Zanima me, če kdo ve, kje bi lahko dobil klopico, ki jo postaviš zraven hiše za malo posedet.
Zaželjeno je, da ni pretežka in všeč bi mi bilo, da ni cela lesena, ampak je ogrodje kovinsko, nanj pa so položene lesene deščice.

lp
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
jaz sem jo prejsnji teden kupil v baumaxu ali kaj je ze pod citycentrom.
litozelezno okovje in lesene precke-lepo izgleda.Sploh pa za ceno malce preko 30 eurov
cool-1.gif

Skoraj enake sem videl v tadrugemu Bau...(tavelika hisa bolj dol zadaj)
Ni neka super druper kvaliteta ampak deluje.Zvecer se malce odpocijes pred spanjem-jaz,lasko pa cik smo prav fejst kompanija
evil.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
A to Citypark v LJ, al kje na primorskem. Ker za tak denar jo pa grem takoj iskat. Me je žena nekaj hecala, naj jo sam naredim, sam kaj ko bi jo delal, delal, delal.... pa še ne bi bila do konca
grin1.gif
In teh 30 eur se pa res lepo sliši.

lp pa hvala
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Drugače takšne klopce dela tudi en privatnik v Krtini pri Moravčah - avtocesta za Štajersko/izvoz Krtina/semafor levo/po cca. 300m na levi
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
pa tako klopco bos pa ze sam naredil 40x40 cev (debelostenska) pa gasa... pa se ful lepo izpade... jo s crno mat pobarvas gor pa lepe dilce... sem jih kar dost naredil... za sosede (da lahko pred blokom posedajo)...
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ma seveda jo bi naredu, sam bi dal za material najmanj 20 eur. Zamudu se bi ene dva do tri popoldneve recmo po 3 ure. In pol ugtoviš da si imel plačano uro 1 eur na uro
frown-1.gif


Raje peljem familijo enkrat v Atlantis, nazaj grede pa še klopco kupmo pa je.
cheer.gif


lp
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
smile-1.gif


ampak 20€ pa ne bos dau za material... tok draga pa ni cev...

hja je pa tako... kakor se kdo odloci... enim je tudi v ponos da nekaj sami naredijo in potem uzivajo ob sadu svojega dela:))

meni se je splacalo delat klopce (sem pa naredil 5 v 1 popoldnevu:) praksa pac...)
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Ja če prvič švasaš.
Kaj ni lepše rečt da si jo sam naredu, kot pa da je iz baumaxa.
smirk-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Ja če prvič švasaš.
Kaj ni lepše rečt da si jo sam naredu, kot pa da je iz baumaxa.
smirk-1.gif

to je že vredu, če imaš švasaparat
grin1.gif

ne more it pa zdej kupit švasaparat za 200+€ pol pa še neki dnara zmetat za dile pa štange in vse skupaj zmetat čez 230€, če pa lahko gre v štacuno pa jo kup za 20 oz 30€...
grin1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Najprej glede "švas aparata" - ga imam. Imam vse orodje, da bi lahko naredil še mnogo več ko eno klopco. Tud švasat znam kar solidno.
Samo če bi se sam lotil delat klopco bi bilo tako:
Prvi dan: Najprej cevi narežeš in sešvasaš (kera huda beseda
grin1.gif
). Kar bi mi ziher vzelo kakšno uro, tudi če si zelo navajen. ( + da moraš iti cevi nekam kupit). Ko je to narejeno je itak vse treba prebarvati vsaj dvakrat, kar gre zopet kar nekaj časa. Konec dneva.
Drugi dan: Les moram nažagat, pooblat, obrusit. - 1,5h Klopco sestavim - ziher kaka urca. Da bi začel barvat les zmanjka časa.
Tretji dan: Klopco ene dvakrat prebarvat- najmanj 1 ura. Evo in nanese 7-8 ur.
Poleg tega nisem še upošteval, da moraš še les dobit, kar zopet gre nekaj časa.

Res je, da če bi jih delal 5 naenkrat, da se ne zamudiš 5x toliko, ampak mogoče 2x. Samo jest rabim eno klopco in če jo dobim za 30 eur ni računice, da jo delam sam. Če pa bi bila 100 eur, bi jo pa naredil.

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik grobo pravi:
Drugače takšne klopce dela tudi en privatnik v Krtini pri Moravčah - avtocesta za Štajersko/izvoz Krtina/semafor levo/po cca. 300m na levi

Jep malo naprej od Roka. Ker grem večkrat mimo, ti jo lako slikam saj ima ponavadi razstavljeno ob cesti. Je pa mogoče kak evro dra\ja od tiste iy Bau ki jo delajo v /na...
rolleyes-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin

Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
A to Citypark v LJ, al kje na primorskem.
lp pa hvala

V Ljubljani .Tocna cena 31 eurov .

Samograditelji odnehajte !
Jaz imam kup zeleznih profilov in par kubikov razzaganega lesa(tramovi,deske,late,..) ampak tudi delo je drago-sploh v tej vrocini.Se zavedate koliko piva popijete zraven? prej kot je klopca zmontirana znese ze za tole kitajsko,kje je pa se ves material
evil.gif

16865-070821_172128.jpg
 

Priponke

  • 16865-070821_172128.jpg
    16865-070821_172128.jpg
    51,3 KB · Ogledi: 418

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Sam ti si pa res rokohitrec da mu ni para.
hysterical-1.gif


Drugače pa sem pristaš masive.

V soboto imel otvoritev 3 metrske hrastove.
cheer.gif
Miza 10cm, klopi 15. Štirje smo komaj nesli en komad.

Res pa je da sem jo delal kak teden po šihtu.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
8 ur zihr ne barvam ene klopce:)))


torej:
material kupis ze narezan, doma ga samo "zapigas" in posvasas (cca 1 ura dela) les vzames pooblan (ali ga pooblas sam jaz sem ublal na "Mio standard" 10 minut) potem pa kompresor zalaufas namesas barvo in gasa, pobarvas temelj (hitrosusec) ter les, ko pobarvas les imas temelj suh napacas gor se zakljucni sloj... vse skupaj drug dan se enkrat prebarvas (les ter zelezo)... ce seveda zelis... ni pa obvezno...

vmes spijes MAX 1 pivo ker ce jih vec si prevec pameten...

je pa tako da klopca ni tako "lepa" kot una kitajska ki je kao iz kovanih elementov je pa zagotovo veliko veliko bolj mocna in trpezna...

je pa predpogoj da imas veselje... ter zeljo narediti sam...
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
8 ur zihr ne barvam ene klopce:)))
Kdo pa je rekel, da barva 8 ur. Jest sem reku, da bi za celo klopco porabu 8 ur.
Za to kar si opisal bi proabu vsaj 4 ure. In drži, da bi klopca stala. Samo me pa ne prepričaš, da je to ne vem kakšen ličen izdelek. Ker jaz če se nekaj lotim, hočem, da izgleda, maksimalno dobro.
Pa iz tvojega opisa mi izgleda, kot da bi delal klopca, ki ima 4 noge in dilo gor.
Klopco, ki izgleda kot od Roberta, samo, da ni tako baročna je pa malo težje naredit. Dvomim da ti bo kdo kje železo nažagal na pravilne kote.
Pa še tole:
Citat:
je pa predpogoj da imas veselje... ter zeljo narediti sam...
Se strinjam, samo na žalost je še en predpogoj in to je tudi čas, vsaj pri meni, ker bi jo delal 8 ur
smile-1.gif

lp