Kljuka - cena?

jello

Guru
22. sep 2008
9.640
3.522
113
Pozdravljeni!

Zanima me, pri komu / oz. katero kljuko bi vi izbrali. Gre za Škodo Superb Combi 2018. Kljuka bo namenjena (za sedaj) prevažanju nosilca za ekolesa (Thule EasyFold XT 3)

Na voljo imam 2 ponudbi:

1.) Bosal / ORIS, pri podjetju AvtoKljuke.si (oz. Konstill), montaža pri Euroservis mreži ali Španu
Cena z dostavo + montažo in elektičnim modulom s 13 polnim priklopom: 427 EUR z DDV

2.) Hernec (Vlečna kljuka Hernec vertikalna)
Vprašal sem za proizvajalca, odgovor je sledil tak: Kljuka je homologirana pod našo blagovno znamko, vlečni drog pa je kupljen od Brinka
Cena vsebuje vlečno kljuko, montažo, električno napeljavo (13 – polno) in DDV ter vpis v homologacijski kartonček = 470 EUR z DDV

Hvala za nasvete!

Mal preveri glede električne napeljave. Od Herneca sem dobil ponudbo za brink, pa je bil zraven navaden štrom , 7 polni, ko smo dodali 13 polni štrom in avtomatski izklop zadnjih senzorjev smo bili na 700 eur. S tem da električna vtičnica gleda ven, skrita je samo kljuka. Šeško ima oboje za 510 eur (westfalia + 13 polni štrom + avtomatski izklop zadnjih senzorjev, kljuka je v celoti skrita).
 
  • Všeč mi je
Reactions: kapadimul

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Eurotrade? Verjetno misliš Euroservis? Sem jih klical, dobavitelj je Konstill in ker so sedaj kolektivni, so dobave po 24.8.

Predvsem me zanima razlika med tema dvema kljukama (kvaliteta), oz. zakaj katere ne izbrati.

Hernec mi razlaga da gre za specifično elektroniko pri njih, medtem ko naj bi Konstill bila univerzalna (problemi z frontassist - pri vzvratni vožnji, park senzorji, etc...). Pri konstillu se ne morem pozanimati ker so zaprti 14 dni...

Pardon, AlTrade...

 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Iz kje si? Lahko pri nas v Trebnjem naredimo za kakšen euro ceneje ;) številko dobiš na pm.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Bosal je preverjeno OK zadeva kdorkoli ti pač zmontira. Jaz sem si jo sam in nisem imel pr tem nobenih težav. Monter ti jo naj tudi shomologira oz. da izjavo o strokovni vgradnji.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Ne, mi je mehanik zrihtal in pregledal če je vse OK in mi napisal izjavo. Sem pa že bral, da se je nekje dalo to uredit z lastno izjavo, da je kljuka zmontirana skladno z navodili proizvajalca.
Pri meni so bila navodila od Bosala vrhunska, elektro instalacija pa preprosta kot lego kocke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Mislim da bo
Mal preveri glede električne napeljave. Od Herneca sem dobil ponudbo za brink, pa je bil zraven navaden štrom , 7 polni, ko smo dodali 13 polni štrom in avtomatski izklop zadnjih senzorjev smo bili na 700 eur. S tem da električna vtičnica gleda ven, skrita je samo kljuka. Šeško ima oboje za 510 eur (westfalia + 13 polni štrom + avtomatski izklop zadnjih senzorjev, kljuka je v celoti skrita).

Sem preveril. Odgovor Herneca:
Senzorji se avtomatsko izklopijo, front assist pa deluje samo naprej normalno, zadaj ne deluje.
Vtičnica je skrita, pri odstranjeni kljuki.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Jaz sem že 2x sam montiral. Rabli so izjavo, da je vgrajeno v skladu z navodili in papirje od kljuke. To je to. Nazadnje 5 al 6 let nazaj.
Pred pol leta sem homologiral avto in kljuko. Homologacija kljuke je ločen postopek (in sem moral dodatno plačat). Ne da se mi iskat, ampak mislim da je po no novem dikcija, da je za potrdilo o vgradnji potrebna izjava nosilca dejavnosti (ali nekakšna taka fraza), ki potem izključuje samoizjavo (mora biti pravna oseba, ki izvaja dejavnost).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
kje si to homologiral?
Ker je različno kje vprašaš. Vem da so pubeci govorili kak na LPP ful komplicirajo. Na AvtoKrka mi je sam dal obrazec za izpolnit.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.860
113
Mel vedno Bartoljevo, pa mi je šla rja na spolni organ. Zdej sem vzel bull aka Gogovšek, to vertikalno. Z montažo 500 EUR. Men je super, ker se je ne vid.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Ne, mi je mehanik zrihtal in pregledal če je vse OK in mi napisal izjavo. Sem pa že bral, da se je nekje dalo to uredit z lastno izjavo, da je kljuka zmontirana skladno z navodili proizvajalca.
Pri meni so bila navodila od Bosala vrhunska, elektro instalacija pa preprosta kot lego kocke.
pri meni isto
BOSAL ORIS, kljuka komplet skrita, z zaklepanjem, nosilec elektrike samo zamakneš in ga skriješ
enako kljuko (se pravi ta del "J" oblike kot tak) uporablja tudi westfalia
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.640
3.522
113
Podobna je toliko kot je omv dizel podoben petrolovemu. Oris snemljivi del vtakneš v westfalia kljuko in obratno. Kolk je to enako, podobno ali različno pa je že stvar okusa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in kemb