Kljuka - cena?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem dal na Zafiro cca pol leta nazaj sem zmontirat vlecno kljuko
Strojno ključavničarstvo Tomaž Kogovšek s.p.
Ul. pod gozdom 37, 1236 TRZIN
T: 01 564 33 33, M: 040 740 705

Pravijo, da imajo edini v Slo v celoti vroce cinkane. Dal sem cca 400€ s homologacijo vred
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Jaz sem dal na Zafiro cca pol leta nazaj sem zmontirat vlecno kljuko
Strojno ključavničarstvo Tomaž Kogovšek s.p.
Ul. pod gozdom 37, 1236 TRZIN
T: 01 564 33 33, M: 040 740 705

Pravijo, da imajo edini v Slo v celoti vroce cinkane. Dal sem cca 400€ s homologacijo vred

Jaz jo imam že par let (5+) na Astri. Lahko potrdim da nima niti malo rje nikjer. Kolega ima Bartoljevo, pa jo vsaj 1x letno sam štriha...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kogovšek ima kvaliteto kot je reku guardy, ni najcenejsi, ampak je pa kvaliteta.

Pa še dobro varovalo imajo ( ne vem ali na vseh modelih,ali na določenih) če imas gor nosilce za kolesa, da nemorejo sunit, saj je treba kljuko obrnit, kar pa ni možno če je nekaj na njej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Tudi sam sem pred montažo kljuke... Koliko časa pa vzame montaža? Pripelješ in počakaš nekje na "kofetu", ali avto pustiš tam... in čakaš na klic...? Predvsem me zanima za Kogovška...

In katero potem izbrati pri kogovšku, če se bodo na njej vozili 99% bicikli, 1% pa morda kdaj kaka prikolica z "gradbenim materialom"? Vseeno če je vidna...

Pa malce OFF: koliko koles gre max na kljuko, 5 je možno? Najdem max 4.

Pa morda kdo ve za Berlingota, se vrata odprejo, če imaš na njej nosilec z nagibom?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
5 dvomim da je možno. To je že teža preko homologacije večine kljuk.
Nosilci so ponavadi 3+1

glwde montaže pa maš čisto odv od avta. Pri enih se lahko v eni uri fertik. pri enih traja več ur.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Yogi maksimalna vertikalna obremenitev kljuke je 75-100kg. Odvisno od vozila in same kljuke. Tak da se ti odvisno od teže nosilca in koles lahko zgodi, da tudi 4 koles ne bo dobro gor obesiti.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Ok, mi je postalo jasno, hvala. Sedajle lahko še kakšno neumno "bleknem" :zardelalter:.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Ok, mi je postalo jasno, hvala. Sedajle lahko še kakšno neumno "bleknem" :zardelalter:.

Glih sem pospravljal po avtu innašel račun od naše kljuke. Sicer Šeškove...

Sem se pripeljal na dogovorjeno uro, oddal avto v delavnico in bil napoten v čakalnico :) Dobil kavo, časopise in počakal cca 45minut.

Odpeljal avto, čez par dni po pošti dobil še homologacijo. Zelo zadovoljen s kljuko in samo montažo.
 

Priponke

  • Image1.jpg
    Image1.jpg
    1,7 MB · Ogledi: 407
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz sem pri šeškotu za elektroniko dal 67eur, tista z izklopom parksenzorjev pa bi bila 30eur dražja.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Tudi sam sem pred montažo kljuke... Koliko časa pa vzame montaža? Pripelješ in počakaš nekje na "kofetu", ali avto pustiš tam... in čakaš na klic...? Predvsem me zanima za Kogovška...

In katero potem izbrati pri kogovšku, če se bodo na njej vozili 99% bicikli, 1% pa morda kdaj kaka prikolica z "gradbenim materialom"? Vseeno če je vidna...

Pa malce OFF: koliko koles gre max na kljuko, 5 je možno? Najdem max 4.

Pa morda kdo ve za Berlingota, se vrata odprejo, če imaš na njej nosilec z nagibom?

Preverjeno gre na Berlingota, vendar moraš vzet pravi nosilec koles. Vem da vsi Thulejevi ne pašejo! Nabavi si kljuko in pojdi do prodajalca probavat več različnih.
 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Pozdravljeni!

Zanima me, pri komu / oz. katero kljuko bi vi izbrali. Gre za Škodo Superb Combi 2018. Kljuka bo namenjena (za sedaj) prevažanju nosilca za ekolesa (Thule EasyFold XT 3)

Na voljo imam 2 ponudbi:

1.) Bosal / ORIS, pri podjetju AvtoKljuke.si (oz. Konstill), montaža pri Euroservis mreži ali Španu
Cena z dostavo + montažo in elektičnim modulom s 13 polnim priklopom: 427 EUR z DDV

2.) Hernec (Vlečna kljuka Hernec vertikalna)
Vprašal sem za proizvajalca, odgovor je sledil tak: Kljuka je homologirana pod našo blagovno znamko, vlečni drog pa je kupljen od Brinka
Cena vsebuje vlečno kljuko, montažo, električno napeljavo (13 – polno) in DDV ter vpis v homologacijski kartonček = 470 EUR z DDV

Hvala za nasvete!
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Tudi sam sem pred montažo kljuke... Koliko časa pa vzame montaža? Pripelješ in počakaš nekje na "kofetu", ali avto pustiš tam... in čakaš na klic...? Predvsem me zanima za Kogovška...

Pa malce OFF: koliko koles gre max na kljuko, 5 je možno? Najdem max 4.
Pri Kogovšku je trajalo 2 uri, vmes sem odbicikliral na Dobeno.
5 biciklov že zaradi velikosti težko, zna biti tudi preko 75kg. Ročica navora na nosilcu je v tem primeru verjetno prevelika za varno vožnjo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pozdravljeni!

Zanima me, pri komu / oz. katero kljuko bi vi izbrali. Gre za Škodo Superb Combi 2018. Kljuka bo namenjena (za sedaj) prevažanju nosilca za ekolesa (Thule EasyFold XT 3)

Na voljo imam 2 ponudbi:

1.) Bosal / ORIS, pri podjetju AvtoKljuke.si (oz. Konstill), montaža pri Euroservis mreži ali Španu
Cena z dostavo + montažo in elektičnim modulom s 13 polnim priklopom: 427 EUR z DDV

2.) Hernec (Vlečna kljuka Hernec vertikalna)
Vprašal sem za proizvajalca, odgovor je sledil tak: Kljuka je homologirana pod našo blagovno znamko, vlečni drog pa je kupljen od Brinka
Cena vsebuje vlečno kljuko, montažo, električno napeljavo (13 – polno) in DDV ter vpis v homologacijski kartonček = 470 EUR z DDV

Hvala za nasvete!

Bosal/Oris

Topshit zadeva. Preveri še pri eurotrade v gorici za ceno ;)
 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Eurotrade? Verjetno misliš Euroservis? Sem jih klical, dobavitelj je Konstill in ker so sedaj kolektivni, so dobave po 24.8.

Predvsem me zanima razlika med tema dvema kljukama (kvaliteta), oz. zakaj katere ne izbrati.

Hernec mi razlaga da gre za specifično elektroniko pri njih, medtem ko naj bi Konstill bila univerzalna (problemi z frontassist - pri vzvratni vožnji, park senzorji, etc...). Pri konstillu se ne morem pozanimati ker so zaprti 14 dni...