Klime po dobrih cenah.....

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zakaj pa tak padec?
Hehe, zaenkrat voda še ene odteka po ravnem ali pa navzgor.
grin1.gif
Baje pa obstajajo črpalke, ki to delajo, vendar verjetno to ne pride v poštev pri tebi.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zakaj pa tak padec?
Hehe, zaenkrat voda še ene odteka po ravnem ali pa navzgor.
grin1.gif
Baje pa obstajajo črpalke, ki to delajo, vendar verjetno to ne pride v poštev pri tebi.

padec pri odtokih bi naj bil 1cm na meter!

Glede višine notranja/zunanja enota, pa ni pomembo ( no do neke meje seveda, ki pa je spet odvisna od kvalitete)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.423
5.914
113
pri taščici
softi: nisem vedel da se s klimo "prideluje" destilirano vodo. Potem bo pa za likalnik, sploh super, likalnik je pod klimo....(v koritu namesto imam nekaj drugega kot rože , za rože vem tisto o postani vodi)
za odtok vode je dovolj nekaj promilov, 1-2 % je pa vrh glave. Ti pa sanjaš o 10%. si predstavljaš kako globoka bi bila kanalizacija v zalogu pred ČN(al pa koliko črpalk bi morali naredit za prečrpavanje do zaloga)
Razdalja Podutik-zalog je 10km>1km globoko.....
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
edini problem je kondenz z notranje enote (torej cevka za kondenz), ki mora biti nekam speljan (logično..imeti padec)

Če ga imaš možnost potegniti kam drugam (mogoče pri notranji enoti preboj čez steno, ter nekam na plano) je za ostale cevi popolnoma vseeno kako grejo (više ali niže).

Druga opcija pa je da se uporabi črpalka (ki pa ni ravno neslišna).
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Tudi jaz nacrtujem vgradnjo top inverter klime za ogrevanje verjetno v oktobru in bi se priporocal za cim ugodnejso ponudbo. Do takrat bo guzva verjetno minila, sam da bo cena prava pa da se ti bo dalo hodit v LJ kotlino.
smile-1.gif
 

pepy

Pripravnik
3. jan 2008
91
0
6
kaj je bol je inverter ali navadna klima?razmerje cena poraba ? zakaj nekje piše da ima klima toplotno črpalko?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
navadna klimo montiraš kvečjemu psu da mu ni vroče poleti, oz. da hodi nanjo scat/spat.

vse ostalo je (ni Master Card) inverter.

klima je TČ, pa ne boš verjel tudi hladilnik in skrinja sta TČ (že 30 let in čez).....kdo bi si mislil kaj
evil.gif
(in delujeta na istem principu kot klima).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
navadna klimo montiraš kvečjemu psu da mu ni vroče poleti, oz. da hodi nanjo scat/spat.
Zanimivo. V eni sosednji temi smo na palec izračunali, da se ti razlika ob normalno uporabo med Špar navadno klimo in običnim Panasonic inverterjem povrne v 11-ih letih. Nekateri vseeno raje izberejo napravo, katera je po tvojem mnenju primerna zgolj za psa.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Če želiš imeti lepše rože kot sosedova micka, spelji cev z destilirano vodo do njenega korita. Bodo kaj hitro posušene.
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
res je...vsaka klima bo hladila...saj to je njen namen (razen če se ne pokvari seveda).

samo tu se gelda kliam naprava kot celota...torej naprava, ki bo stabo v prostoru in bo delal ob tebe ure in ure.

zdaj če za vse dol visi....pač kupiš najslabše oz. je cena tista, ki prevaga.



(vsakemu svoje).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
res je...vsaka klima bo hladila...saj to je njen namen (razen če se ne pokvari seveda).

samo tu se gelda kliam naprava kot celota...torej naprava, ki bo stabo v prostoru in bo delal ob tebe ure in ure.

zdaj če za vse dol visi....pač kupiš najslabše oz. je cena tista, ki prevaga.



(vsakemu svoje).
Točno tako (ta zadnje odebeljeno).
Na živce mi pa grejo osebki, kateri na pamet bluzijo, da je nekaj dovolj dobro le za psa. Pa tega še od daleč niso videli, ampak ker je kupljeno v Šparu je pač šrot.
In ne boš verjel: ta Špar klima (vsaj tista stara 3 leta) ne piha kot burja, ni glasna kot potres, itd. Čisto dobro dela svoje delo. Kaj se ti pa splača, je pa stvar kalkulacije. In 11 let čakat, da dobiš nekaj noter, je po mojem malce preveč. Čisto druga stvar so pa high-end modeli prestižnih znamk. Čeprav so še cca. 400 EUR dražji od običnih inverterjev prestižnih znamk, prineseš občutno višjo razliko noter v šestih letih. Pa še druge prednosti imaš.
Zato osebno nikoli ne bi kupil običnega Panasonic inverterja, temveč raje Špar klimo. Če pa bi bila klima primarni sistem za ogrevanje in hlajenje, potem pa definitivno pride v poštev le nakup top modelov z najboljšim izkoristkom. Razliko v ceni v primerjavi z običnim inverterjem prineseš noter v nekje treh letih.
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Sam "navadna" klima te samo hladi inverter pa tudi greje.

ne bo držalo ... inverter pomeni, da avtomatsko prilagajo moč kompresorja glede na to koliko jo potrebuje za gretje oz hlajenje in s tem posledično tudi zmanjšuje porabo energije.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
res je...vsaka klima bo hladila...saj to je njen namen (razen če se ne pokvari seveda).

samo tu se gelda kliam naprava kot celota...torej naprava, ki bo stabo v prostoru in bo delal ob tebe ure in ure.

zdaj če za vse dol visi....pač kupiš najslabše oz. je cena tista, ki prevaga.



(vsakemu svoje).
Točno tako (ta zadnje odebeljeno).
Na živce mi pa grejo osebki, kateri na pamet bluzijo, da je nekaj dovolj dobro le za psa. Pa tega še od daleč niso videli, ampak ker je kupljeno v Šparu je pač šrot.
In ne boš verjel: ta Špar klima (vsaj tista stara 3 leta) ne piha kot burja, ni glasna kot potres, itd. Čisto dobro dela svoje delo. Kaj se ti pa splača, je pa stvar kalkulacije. In 11 let čakat, da dobiš nekaj noter, je po mojem malce preveč. Čisto druga stvar so pa high-end modeli prestižnih znamk. Čeprav so še cca. 400 EUR dražji od običnih inverterjev prestižnih znamk, prineseš občutno višjo razliko noter v šestih letih. Pa še druge prednosti imaš.
Zato osebno nikoli ne bi kupil običnega Panasonic inverterja, temveč raje Špar klimo. Če pa bi bila klima primarni sistem za ogrevanje in hlajenje, potem pa definitivno pride v poštev le nakup top modelov z najboljšim izkoristkom. Razliko v ceni v primerjavi z običnim inverterjem prineseš noter v nekje treh letih.

Jaz tudi vedno gledam pri vseh stvareh med ceno/kvaliteto/porabo/pokvarljivostjo... in se potem odločim.... Ampak zakaj se vsi ne vozimo z recimo kio ceed? Je poceni ima 7 let garancije je oh in sploh....? ali pa recimo z dacio, ki je še ceneje?

Ne da pluvam po šparu ampak od recimo 100 zmontiranih toshib, mitsubishijev, panasonicov je imel samo en panasonic težave z elektroniko. Pri recimo 3 lete nazaj 20 zmontiranih matrix &co. pa je na vsaj polovici crknil motor za lopute, na 8 je po dveh letih zmanjkalo plina, na 4 so kompresorji opešali in klime zmrzujejo, nekaj pa jih je še z okvarjeno elektroniko in različnimi drugimi napakami. Procent okvar je očitno precej različen, zato boš od mene VEDNO slišal, "če le lahko si privošči brand". Prodam in zmontiram pa tudi kaj cenejšega, če stranka to posebej želi... Jo pa prej opozorim.... Verjemi, ne govorim kar nekaj v tri dni. Sem kar dosti po lojtrah in ti povem iz izkušen.

Vse pa v štartu delajo!

l.p. Igor
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Mene pa zanima, čisto tako za informacijo ... kaj se splača dat v sobo 14kv.metrov da hladi?

A obstajajo klime tudi za tako majhne prostore?

Prenosne klime ne bi rad dajal noter, lokacija za notranjo/zunanjo enoto je zelo dobra, na enaki steni, ena noter druga na drugi srani stene zunaj.

LP
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
nekaj najmanjšega.... (če ni to nek steklenjak
wink-1.gif
)

lahko začneš z nečim "kitajskim" z cca. 450€ z montažo in končaš pri kakšnih 1400 s kakšno super duper klimo.... sam pa se odločiš kaj želiš! Vsaka ti bo ohladila. Če ne boš dal glih zaden denar za klimo in imaš namen imeti stanovanje nekaj časa izberi vsaj inverter.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik igi pravi:Ne da pluvam po šparu ampak od recimo 100 zmontiranih toshib, mitsubishijev, panasonicov je imel samo en panasonic težave z elektroniko. Pri recimo 3 lete nazaj 20 zmontiranih matrix &co. pa je na vsaj polovici crknil motor za lopute, na 8 je po dveh letih zmanjkalo plina, na 4 so kompresorji opešali in klime zmrzujejo, nekaj pa jih je še z okvarjeno elektroniko in različnimi drugimi napakami. Procent okvar je očitno precej različen, zato boš od mene VEDNO slišal, "če le lahko si privošči brand". Prodam in zmontiram pa tudi kaj cenejšega, če stranka to posebej želi... Jo pa prej opozorim.... Verjemi, ne govorim kar nekaj v tri dni. Sem kar dosti po lojtrah in ti povem iz izkušen.
No, verjetno imaš ti več izkušenj s tem, kar lahko povem je to, da vem za 3 Špar klime v uporabi cca. 3 leta, vse zaenkrat še delajo BP. In to brez dofilavanja plina.
Kot rečeno pa, vsak si sam preračuna, kaj mu ustreza.
zmaga.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Jaz dam pa Igiju, kar prav....
IMam "no name - cheap firmo klime" in če bi se še enkrat odločil bi vsekakor nabavil boljšo "brand name" ker s tem sranjem na steni se ne bi več ubadal...
Saj ne rečem, hladi...greje tudi, ropota pa tako da mi gre pošteno na živce sploh premikanje lamel in posledično pokanje...
Primer je pa tudi...zadnjič nas je mal zeblo..in damo na gretje, čez pol ure se pa prižge rdeča lampa "defrost"...misliš da vem kaj mi je bilo storiti ( v navodilih nič ni pisalo) klima je pa enostavno nehala gret...in kaj naj pri gretju odmrzujem???

Res pa je, da vsak zase najbolje ve kaj bo kupil....moja izkušnja je pač takšna kot je..