Klima za trgovinski kontejner

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.810
113
Sem po teh mrzlih dneh dolžan en report. Ogrevam se s 3,5kw Cooperjem. Izolacije ima kontejner samo 4cm se mi zdi, klimo imam ves čas prižgano na 18°, in je notri tam 16,5°, kar mi je dovolj, ker nisem ves čas v njem. Danes zjutraj je bila orng zamrznjena in mi je zmrznil kondenz v cevi, potem jo je sonce odtalilo. Me pa zanima..v soboto ob 12h po šihtu jo izklopim in v nedeljo pozno zvečer prižgem nazaj, ker je ne rabim in da si malo "opomore". Mi bo manj štroma ponucala, če jo pustim skos laufat? Ker potem pade temp. na 3°. Bi še enkrat vzel Cooperja? Za to ceno takoj, vzel pa bi kontejner z več izolacije.

Čez zimo odstrani 'lulek' ki je nataknjen na dno zunanje enote..tako ti bo voda odtekla predno uspe kje zamrznit.

Načeloma z izklapljanjem ni nekega prihranka a v tvojem primeru 4 cm izolacije (kar je tudi praktično vse kar imaš od stene) boš verjetno z izklopom vseeno kak kWh prihranil.
(verjetno je 18 stopinj nanjižja temp. ki jo lahko nastaviš za ogrevanje?)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Sem po teh mrzlih dneh dolžan en report. Ogrevam se s 3,5kw Cooperjem. Izolacije ima kontejner samo 4cm se mi zdi, klimo imam ves čas prižgano na 18°, in je notri tam 16,5°, kar mi je dovolj, ker nisem ves čas v njem. Danes zjutraj je bila orng zamrznjena in mi je zmrznil kondenz v cevi, potem jo je sonce odtalilo. Me pa zanima..v soboto ob 12h po šihtu jo izklopim in v nedeljo pozno zvečer prižgem nazaj, ker je ne rabim in da si malo "opomore". Mi bo manj štroma ponucala, če jo pustim skos laufat? Ker potem pade temp. na 3°. Bi še enkrat vzel Cooperja? Za to ceno takoj, vzel pa bi kontejner z več izolacije.

Evo, druga zima in konkreten minus. Zunanja enota cela zamrznjena (nimam grelnega kabla), C&H za drobiž pa se še kar uspešno bojuje in lepo greje, tako da za ta denar top nakup. Težavo mam edino z Ewpe smart appom, ker mi nikakor ne najde klime in ne morem upravljat preko wifija.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Če imaš možnost na ruterju preveri, če je klima sploh povezana. Imaš v Ewpe app-u izbrano Evropo? Jaz nisem imel nobenih težav.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.565