Klaviature

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Za osnovnošolko bi nabavili ene klaviature, da se bo igrati učila.
Enkrat kasneje (če bo veselje) bi pianino nabavili (oz. ga že imamo pri babici).

Pogoj za klaviature: vsaj 5 oktav.
Normalno široke tipke (kot na navadnem kalirju).
Želja: občutljivo na jakost pritiska.
Ali je za začetek pomembno, da so tipke obtežene?

Imate kakšne izkušnje/predloge za take klaviature?
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Če so obtežene je plus saj je veliko lepši občutek igranja.
Drugače pa moje mnenje je ker otrok še ne ve kaj bi in ali ga bo res to veselilo bi kupil neke čisto osnovne klaviature do 200€ in če se potem izkaže da ga to res veseli se kupi nekaj boljšega.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Če kupuješ el. potem morajo biti nujno obtežene tipke, da se približaš pianinotu/klavirju. To je pa vse cca 600€ on vec.
Vsi ki se spoznajo na glasbo priporočajo učenje na pianinotu. Če pa že el. mora biti dober pribilžek temu.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Tudi jaz sem bil prepričan, da bom nabavil nekaj električnega, sedaj pa nas je učiteljica prepričala in smo nabavli pianino. Po njenih besedah je vsak najslabši/rabljen/obnovljen/najcenejši pianino bolje kot novi električni. Nočem bit off topic, sam vseen povem:)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Matr! Ko smo pa mi dobesedno za šenk ponujali pianino - in to niti ne neki levi, pa se ga noben ni hotel niti dotaknit, ker ga je bilo treba na lastne stroške iz 4 nadstropja odnest in domov odpeljat. :bonk:
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
859
113
Če ji boš za začetek kupil neke navadne klaviature (te imajo ponavadi mehke tipke), zna mogoče bit kasneje problem se navadit na obtežene. Tako da naj bodo obtežene tipke pogoj, ne želja. Sem kot mulc slabih 10 let preigraval klaviature, pa se takrat nikoli nisem mogel navaditi tipk pianina (mi je bilo mučno).