Klasika: Katere filme ste gledali? III

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
The death of Stalin: komedija, 8,5 / 10. Ena redkih komedij po dolgem casu da mi je bla res vsec. Zelo priporocam
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
Ko misliš da slabše ne gre po Batman VS Superman...in gre..Justice Leage. Toplo ne priporočam, škoda lajfa in tvja.

Wakefield. - Zanimiv po svoje, mal ti da mogoče mislit, 7ko mu vdarim. je za pogledat.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Baywatch (2017) - 8/10

Zelo rad imam parodije. Gre za film, ki se večini avdience zdi slab, sam ga pa gledam na drugačen način, in s tem mislim, da pravilen. Tako Dwayne Johnson (The Rock) kot mali Effron sta dokazala, da se odlično izkažeta v komedijah. Film je treba gledati tako, da je kljub resnosti dogajanja vse ena sama komedija in parodija, vendar pa ne norčevanje. Sam sem dnevno gledal Baywatch več let, pač toliko kot so Obalno stražo predvajali na POP-u (oz. Kanalu A) in priznam, da mi je tale film lepo pričaral spomin na to serijo. Superiornost Mitcha Buchanana, ki je dosegla skoraj status Chucka Norrisa, njegova draga Steph, noro huda C.J., ki je izstrelila v oblake Pamelo Anderson. Simpatično poudarjajo tudi samo pomembnost Baywatcha, ki je na tovrstnih plažah esencialna. Mitch z ekipo ne le skrbi za varnost na plaži, temveč je tudi vedno korak pred policijo in rešuje razne kriminalne primere. Poudarjena je izjemna lepota igralcev, nekaj je romance, iz originalne serije je povzetih nekaj zelo dobrih kadrov, sama zgodba pa, če jo človek dojema kot komedijo, prinese veliko smeha. Effron je simpatičen poba, veseli me zanj, da ni zapadel v svet drog. Ob njemu pa The Rock kot poglavitna ikona obalne straže, brez katere bi imelo mesto resne probleme.
Žal je vključenih nekaj novodobnih, že prežvečenih in patetičnih Hollywood scen, ki naj bi bile smešne, nasploh pa film prinese kar nekaj smeha.

Kdor je pregledal veliko Obalne straže - mu ne bo žal. Samo naj gleda film kot komedijo, parodijo, ne pa norčevanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Zanimivo. Pač sva si različna a ne, mene je film potegnu not in mi je bil ok. Seveda pa ima pomanjkljivosti a ne, zato pa tudi ni ocena 10/10.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Dajte povedat po resnici. Potegnil sem tri giga Annihilationa, sedaj se bojim, da bom zaspal pri gledanju filma :eek:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
The outsider

Tudi ni nevem kaj, čeprav igra Jared Leto. Rabil, bi še podnapise za japonščino samo v originalu jih ni. Pomoje je tako bolj realno, ker glavni lik tudi ne razume japonsko najbolj.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Annihilation je res dolgočasen obup, pa mi je všeč ta scena. Malo diši po Stalkerju, edino kar je dolgočasen in prav nič filozofski.