Klasični (ne-pametni) telefon na tipke s fotoaparatom, za gozdarja

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Moj pac doma celo kdaj programira v prostem casu, pa to se vedno ne pomeni, da kupujem smart phone ali celo feature phone s predinstaliranim Facebookom ali cem takim.

Enivej, kaksno priporocilo? Za nove Nokije berem, da so krs.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
Na igrišču vidim da se mularija sedaj po urah pogovarja.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
No sej itak ima vsak svoj pogled, ampak temu se ne moreš izogniti. Jaz mojima dajem vedno vse na razpolago. Da bi videl neke grozne vplive, do sedaj nisem opazil. Sta bila na momente preveč na telefonu ampak jih je hitro minilo. Sin je ravno prisel v srednjo solo, kjer ima kar dosti računalništva in je toliko pred vsemi da ga profesor predčasno domov spušča ker dejansko nima kaj početi. Naslednji teden bo pisal kar bodo ostali konec šolskega leta.
Če je to dobro ne vem, smo pa žal v digitalni dobi, in kdor ne bo sledil bo ostal zadaj
Meni se pa ne zdi v redu, da se namesto odgovarjanja na vprašanje enega uporabnika drugi prične hvaliti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Moj pac doma celo kdaj programira v prostem casu, pa to se vedno ne pomeni, da kupujem smart phone ali celo feature phone s predinstaliranim Facebookom ali cem takim.

Enivej, kaksno priporocilo? Za nove Nokije berem, da so krs.

mah za klicat bo vsak penzinerski dober. kaksnih hudih kamer pa ne vgrajujejo v take telefone.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
po moje katerokli ga dobiš, edino, kar bi jaz pogledala, če je sploh aktualno pri teh telefonih (res ne vem, ker ne spremljam), je:
- IP zaščita (pri otrocih pride lahko kar prav)
- tudi morebiti robustnost (mogoče, če gre za punco, bo šlo malo težje skozi, pa potem ne)
- koliko časa traja baterija
- mrbit mogoče, to pa sama preceni - možnost kakega večjega spomina ali kartice, da si kako glasbo ali kaj naloži. to ne vem koliko ti je važno, je pa edenizmed featurjev

najbrž te stvari razlike delajo, sami klici in smsi laufajo povsod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Kot pravim vsak po svoje
Meni se pa ne zdi v redu, da se namesto odgovarjanja na vprašanje enega uporabnika drugi prične hvaliti.
ni bil namen hvaljenje, gre za to ker si eni na polno zatiskajo oči, vidijo samo negativne stvari v tehnologiji, njihovi otroci pa pred sovrstniki posledično izpadejo “čudaki" z dumb phonom, ki ga res nikjer več ne vidiš. Jebat ga, temu se ne morš izognit, če želiš normalno funkcionirat na tem svetu v tem času.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
"Online" in v ITju sem od časov BBS-ov, tako da mi je kar jasno stanje tehnologije ter prednosti in slabosti. Moj otrok bo pač še kakšno leto hodil na igrišče z dumbphonom, kakšnim unim za penziče, če ne bo nič lepšega. Naj se s čim drugim nauči hvalit. Če ga bodo sošolci zafrkavali naj vso krivdo zvali na čudaško mati, sprejmem z veseljem.

Da probam ostat na temi: Doro 5860 naj bi bil 4G, ima mogoče kdo izkušnje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Alcatel ali katerikoli trotl samo da podpira 4G alias LTE za normalno slisnost pogovora. Tudi ce je v kurcu signal bo vlekel 2G. Itak pa trotli prihajajo nazaj kot in.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Za boljši zvok potrebuješ širokopasovni kodek, katerega pogoje je klic znotraj istega operaterja, ko je na obeh straneh 3G ali VoLTE(lahko eden 3G, drugi VoLTE). V vseh ostalih primerih imaš standardni kodek in "slab" zvok.
3G ima samo še Telemach, ostala dva operaterja (izvzemimo T2) sta ga ukinila.

Torej, za boljši zvok zgolj sledeče kombinacije:
- Oba A1 + oba imata na telefonu delujoči VoLTE
- Oba Telekom + oba imata na telefonu delujoči VoLTE
- Oba Telemach + oba imata na telefonu ali 3G ali delujoči VoLTE

Pogojno še četrta možnost za boljši zvok, a ob eliminaciji predsodka imenovanega internet - klic preko Viberja, Whatsappa...

Omembe vredno morda še pravilno držanje telefona, tukaj je ponavadi vir slabega zvoka, neglede na vse zgoraj našteto, prisloniti mora tako, da je mikrofon čim bližje ustom. Eni telefon držijo vertikalno postavljen in sploh ne naslonjen na obraz, ob tem ga še s spodnje strani z dlanjo podpirajo ter zamašijo mikrofon, kar rezultira v zatohlem, pretihem zvoku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.962
5.155
113
Da malo obudim temo. Iščem nekaj na tipke za očeta. Sedaj ima že nekaj let novo Nokio 3310. Še najbolj je bil navdušen nad Samsung xcover 2.

Gledam 4G Nokie z kai os, ampak nimajo slovenskega prevoda menija. Touch zasloni ne pridejo v poštev.

Ostale zahteve; luč, mms in dobra baterija.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Da malo obudim temo. Iščem nekaj na tipke za očeta. Sedaj ima že nekaj let novo Nokio 3310. Še najbolj je bil navdušen nad Samsung xcover 2.

Gledam 4G Nokie z kai os, ampak nimajo slovenskega prevoda menija. Touch zasloni ne pridejo v poštev.

Ostale zahteve; luč, mms in dobra baterija.
tega sem naročil pred pol ure. bomo vidli kako bo... moj je tudi imel N3310