Klasična vs fintech banka

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Objavi prosim svojo diplomsko nalogo.

Tema se mi zdi izjemno zanimiva, ker imam občutek, da smo Slovenci enostavno preleni in nismo pripravljeni pogledati čez plot, naše klasične banke pa to s pridom izkoriščajo. Premalo se tudi zavedamo, da v okviru EU velja prost pretok, in da sploh nismo vezani na banke v domači državi. V tujini je to precej bolj flexibilno in za velike trge se tuje banke potrudijo imeti servis v lokalnem jeziku. Npr španska banka odpre račun s ES... IBANom ampak posluje v Nemščini ali Nizozemščini.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Objavi prosim svojo diplomsko nalogo.

Tema se mi zdi izjemno zanimiva, ker imam občutek, da smo Slovenci enostavno preleni in nismo pripravljeni pogledati čez plot, naše klasične banke pa to s pridom izkoriščajo. Premalo se tudi zavedamo, da v okviru EU velja prost pretok, in da sploh nismo vezani na banke v domači državi. V tujini je to precej bolj flexibilno in za velike trge se tuje banke potrudijo imeti servis v lokalnem jeziku. Npr španska banka odpre račun s ES... IBANom ampak posluje v Nemščini ali Nizozemščini.
Tudi Revolut je imel nekaj časa spletno stran v slovenščini pa jo je kasneje umaknil. Podobno ima Intesa SanPaolo v Sloveniji spletno in mobilno banko v ukrainščini.
Sem pa tekom raziskovanja ugotovil da je odnos uporabnika do fintech bank hudo odvisen od tvoje matične banke. Če je ta napredna potem z lahkoto pogrešaš Revolut, če je pa tvoja banka recimo bolj klasična da ne rečem zastarela potem ti pa Revolut lahko hitro pomeni osnovno banko samo še v 2024 odprejo kredite in so praktično konkurenčni...
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Meni se pa anketa kot orodje zdi super, je pa seveda podvržena biasu zgolj aktivnih uporabnikov interneta. Mnogi naši starši niti ne vedo, da obstaja kaka druga banka. Mene bi pa bolj zanimalo koliko nas je pogledala čez rob krožnika. Npr ali imajo štajerci in primorci afiniteto do avstrijksih ali italijanskih bank?

Tudi pri klasičnih bankah so namreč tuje banke lahko hitro cenejše, kljub stroškom vodenja računa. Koliko npr plačamo slovenskih bankam za trajne naloge in SEPA plačila, ki so v tujini po pravilu brezplačna…
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To sicer drži, je pa tudi odvisno od želje posameznika. Recimo nastavit fintech banko starejši osebi, da jo potem uporablja sama, ni noben problem, če si to želi. Bolj je težava v tem, da so ljudje leni in nezainteresirani. Imam enega takega bližnjega.
Recimo sam imam slovensko banko in dve fintech. Morda bom v prihodnosti slovensko ukinil, ampak zaenkrat še vztrajam. 95% poslovanja gre sicer preko fintech bank, vključno s trajniki, itd.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Najboljše da dodam še Kozjansko, Goriško, Bovško...nekje moram omejit, vem pa da vam nekaterim to ful pomeni
Zaradi mene... :zavijazocmi:

Če se že greš statistiko za neko kvazi diplomsko nalogo, bi pred neumnimi komentarji raje preveril statistične regije v Sloveniji...
Bi bilo prav, da kandidat ne opravi zagovora diplome z nepopolnimi podatki in napakami v nalogi...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
WTF je sploh to....

1703937623318.png


Kaj to je spet kdo v kleti popoldansko šolo odprl?