Klasičen non wifi printer - da bi bil wifi?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Preko računalnika ga daš v skupno rabo, če imaš ta računalnik v omrežju.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Najlažja opcija je seveda, da ga priklopiš na nek računalnik in skonfiguriraš printer sharing, kot so že predlagali.

Če pa ni možnosti priklopa na računalnik, pa imaš naslednji možnosti:
  1. Če ima printer mrežni priključek, potem potrebuješ samo nek WIFI router, ki ima možnost "client mode" in potem preko LAN portov "deli" interno omrežje. Recimo nek minimalni travel router: https://www.mimovrste.com/usmerjeva...i-usmerjevalnik-dostopna-tocka-tl-wr802n-n300
  2. Če printer nima mrežnega priključka bo pa treba malo več "telovaditi" (ga priklopiti na nek raspberry pi in skonfigurirati network printer sharing).
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
hvala za hitre odgovore...sem tudi malo googlal....pa vidim da bo tezka tole na konkretnem primeru izvest. printer ne more biti zraven racunalnika, nima pa nic od nastetega...

hvala vseeno
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Palcek od kod si? Mislim da imam v pisarni - MB, kak router z direktnim usb priklopom za printer, pa narediš acces point.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Moram bolj hitro resitev najt....mam jaz en aio od HPja c309, ki mi “lezi” ze ene 2-3 leta v kleti, pa sem zdaj narocu kompatibilne kartuse pa jih dobim baje se danes, tako da jim bom to nesu pa prklopu pa da bojo otroc lah printal, pac investicija 20eur v dobre sosedske odnose :) pa k so lih otroc v igri
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si


Ali pa ce imas slucajno tak WiFi router, da omogoca priklop tiskalnika preko USB ...
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28


Ali pa ce imas slucajno tak WiFi router, da omogoca priklop tiskalnika preko USB ...
Hvala, to sem tudi jaz videl (pac linija najmanjsega odpora najprej na alter pol pa vse ostalo :) )
Ampak jim ne morem delat trenutno takega stroska, 2 soloobvezna otroka en racunalnik ki bi bil ze potreben menjave pa ne prevec racunalnisko naravnani in so izzivi v teh dneh sole na daljavi, pa probam pomagat kokr lahko...
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Bom se en moj star 6550b laptop ki ze tudi ni 3 leta v funkciji cez vikend usposobu ( upam da bo vsaj na strom delu k baterija je itak adijo) pa se to odnesu da bo lazje...