Kjev Sloveniji dobiti ... ?

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Torej, marsikdo med vami je že opazil, da recimo kokakola iz plastične kante in tista iz pločevinke ni isti šmorn. Aluminij je vsekakor boljši. Ker pa od časa do časa spijem kakšno, ker paše, me zanima, če imajo kje v Sloveniji še pollitrske pločevinke kokakole?

In še ... v študentu imamo en fini avtomat s pijačo, not je tudi 7 UP. Kje to dobiti v Sloveniji? Pločevinka je avstrijska, do meje imam sicer manj kot do najbližjega lokalnega centra mesta, ampak vseeno ... kje? Če sploh.
smile-1.gif


Vse dobro nam prehitro skinejo.

Pa ne mi rečt, da jih na koncu jodlarji imajo.
bonk.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Se strinjam, da je v piksni kokakola 5x boljša od une v plastenki. resnici na ljubo pa pol litrske piksne še nisem videl.
A ni 7Up tut od Cocacola koncerna? Ali je to samo Sprite (dobr, za tega vem, da je)?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Pa pred časom (kar nekaj let nazaj) so bile 0,5l pločevinke cocacole pa jih verjetno že par let ni več!
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.501
4
38
Pol litrska pločevinka? Nisem ravno malo let na svetu, pa vendar še nikdar videl!
 

Mihail

Pripravnik
1. sep 2007
167
0
16
7Upa nisem videl že nekaj let. Bi ga pa tudi sam rad spet probal, ker mi je ful dober...
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
7up je od Pepsija
Sprite je od Coca Cole
Hvala.
smile-1.gif

Torej bi morali imeti 7Up tam, kjer majo tudi Pepsi - ne me tepst ampak mislim, da sem videl 7Up na Petrolu (al pa OMV, ne eni pumpi, skratka).
Sta pa tko Sprite kot 7Up sam cukr pa mehurčki in mi nista všeč.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ja problem je v tem, da so tele v piksnah iz brez izme polnjene v Z evropi (nemcija ipd..) v plastiki pa jih polnijo pri nas v brezicah. me veseli, da ste nekateri uspesno pogruntali kaksno sranje nam prodajajo merkatorji in podobni...

smirk-1.gif



p.s. ne leti na dekco
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
me veseli, da ste nekateri uspesno pogruntali kaksno sranje nam prodajajo merkatorji in podobni...

smirk-1.gif



p.s. ne leti na dekco
smile-1.gif

To ni krivda SLO trgovca, ampak politika proizvajalca in, ker so se oni odločili, da mi spadamo v 2 ligo skupaj z Romuni, Bolgari, Ex Yu, itd..., pač dobimo, kar dobimo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pixne so polnjene na Dunaju, vse ostalo je polnjeno v Brežicah, v Zagrebu, na Madžarskem... in dosti slabšega okusa. Sam se zato vsake toliko peljem v Avstrijo in kupim ''ta pravo'' Cocacolo - navadno in Zero, ki ima pri njih čisto drugačen okus.

Razlik v kvaliteti niti ne skrivajo pred javnostjo: http://www.coca-colahbc.com/aboutus/profile.php


Coca-Cola Hellenic operates in three business segments, each comprised of countries with similar levels of economic growth prospects:


» Established Countries: Italy (northern and central), Greece, the Republic of Ireland, Northern Ireland, Austria, Switzerland and Cyprus.

» Developing Countries: Poland, Hungary, the Czech Republic, the Slovak Republic, Croatia, Lithuania, Estonia, Latvia and Slovenia.

» Emerging Countries: Nigeria, Russia, Romania, Bulgaria, Ukraine, Serbia, Montenegro, Bosnia and Herzegovina, FYROM, Belarus, Armenia and Moldova.

crazy1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
me veseli, da ste nekateri uspesno pogruntali kaksno sranje nam prodajajo merkatorji in podobni...

smirk-1.gif



p.s. ne leti na dekco
smile-1.gif

To ni krivda SLO trgovca, ampak politika proizvajalca in, ker so se oni odločili, da mi spadamo v 2 ligo skupaj z Romuni, Bolgari, Ex Yu, itd..., pač dobimo, kar dobimo.

Pampers izdelan na Poljskem, neučinkoviti pralni praški, Red Bull v drugačnih pločevinkah in z drugačnim okusom, čeprav ga polnijo za Evropo samo v Fuschl am See-ju... Če hočete za svoj denar pravo stvar bo treba it v DM, Müller ali pa čez mejo. Na koncu so potem XY znamke v Hoferju bolj kvalitetne kot priznane znamke v naših trgovinah, ker jih delajo v D in A, ne pa nekje na Mađarskem...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Isti k..., je na Hrvaškem z našim pivom, ki ga polnijo pri njih. Union in Laško nista niti približno podobnega okusa, kor pri nas, zato jaz usekam po "Žuji".
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ja, ja tocno o tem govorim
smile-1.gif


no jaz itak ze dolgo casa ne puscam denarja slovenskim trgovcem, ker me je v to prisilila vlada, ni vazno katera, ker tole ni politikin forum. vem pa, da za isti denar, pri nekaterih izdelkih malenkost drazji, cez mejo dobim vec. in to steje...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
CocaCola je (vsaj tako deluje) ponosna na to, da okuse svojih pijač priredi potrebam trga. Sem bil v njihovem muzeju v Atlanti in tam lahko poizkusiš na enem mestu praktično vse okuse njihovih pijač (Coke, Fanta, Kinley, Cappy, .......) za vse trge.
Razlike v okusih so res velike.

LP,

Milan
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
CocaCola je (vsaj tako deluje) ponosna na to, da okuse svojih pijač priredi potrebam trga. Sem bil v njihovem muzeju v Atlanti in tam lahko poizkusiš na enem mestu praktično vse okuse njihovih pijač (Coke, Fanta, Kinley, Cappy, .......) za vse trge.
Razlike v okusih so res velike.

LP,

Milan

To je seveda res - razlike so v okusih, motijo pa me razlike v kvaliteti, ki definitivno so, saj še na strani polnilnice Hellenic (pod katero spadamo tudi mi) jasno piše, da smo razdeljeni v 3 razrede glede kupne moči
tongue-1.gif
(mogoče pa imamo zato slabšo Coca-Colo kot avstrijci, je pa cenejša).
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Isti k..., je na Hrvaškem z našim pivom, ki ga polnijo pri njih. Union in Laško nista niti približno podobnega okusa, kor pri nas, zato jaz usekam po "Žuji".

Baje da v glavnem zaradi vode, ki je seveda drugačna kot pri nas.

Sicer pa je isti shit tudi z Nutello, ki je v A dosti boljša kot pri nas.