Kje so mandarine iz Neretve?

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Še enkrat včeraj torek so se prodajale pred Gostilno pri Koširju Tacenska 142, Ljubljana, menda se vsak dan. Kot sem videl mrežica 5 kg = 10 eur , gajba 10 kg = 20 eur.

Glede na komentar pred tem na moj post o tem, te so neretvanske prodajajo neretvanci osebno , tudi z avtom od tam, sam sem jih tedden nazaj točno tu kupil 5 kg in so prave. Ne prepričujem pa nikogar samo pomagam, ko si jih eni tako želite, meni se sicer ne zdijo poceni glede na to, da Špar španske prodaja pod eur, samo res pa je, sem imel doma še ene 2 kg Šparovih, smo jih predelali v sok na sokovnik, te pa sedaj jemo, pa zanimivo tu tudi je, ali lahko , kar tako hrvati tu prodajajo, ker ko rečeš račun ??? malo da ne rečejo, ja kaj pa je to za eno čudo .
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Še enkrat včeraj torek so se prodajale pred Gostilno pri Koširju Tacenska 142, Ljubljana, menda se vsak dan. Kot sem videl mrežica 5 kg = 10 eur , gajba 10 kg = 20 eur.

Poglejte un moj link. 9kg = 15 EUR, preverjeno vrhunska kakovost in okus.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.859
3.380
113
40
Lj
Zakaj je sezona za mandarine tako kratka? Imaš banane itd, ki so celo leto, mandarine pa samo dva, tri mesece, potem pa zginejo in so same še tiste klementine in podobno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.272
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Zakaj je sezona za mandarine tako kratka? Imaš banane itd, ki so celo leto, mandarine pa samo dva, tri mesece, potem pa zginejo in so same še tiste klementine in podobno.
ja banane rastejo po celem "svet" Neretvanske mandarine pa samo ??
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Neretvanci so si uredili druge kanale za prodajo njihovih mandarin, saj je Neretvasnka mandarina, pridobila na dobrem imenu. namesto da jih prodajo v zadrugo po 17centoc kg in 239 dnevnem roku plačila, jih rahe sami pripeljejo in prodajo. Sam imam navezo iz teh krajev zaradi kajtanja in smo se spoznali z domačini, katerim pomagam prodati njihov pridelek. Cena je 15€/10kg.

zakaj Neretvanska mandarin .. ker je res dobra in sveže obran dan predno se pripelje v Slovenijo in predvsem ker ni tretirana z konzervasni, soseda jih je neolupljene. neobdelava z konzervansi pa je tudi razlog da jih sredi novembra zmanjka, ker so pač vse pobrane, v hladilnice pa niti ne pridejo.

Kar se tiče obcestnih ... tako kot povsod .. veliko natega nekaj pa je pristne ..... v gajbici so vedno različno zrele, koža mora biti čim tanjša in pa predvsem pecelj mora biti svetlo zelen, če je ta rjav ves da se je sadež že nekje valjal in stal
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
aja ... v Medvodah je tržnica in dosedaj sem parkrat opazil enga pristnega možaka v srebrnem Tranzitu z DU reg ki ob sobotah tam prodaja. Kupil jih nisem ... na oko pa so bile videti OK
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Citat:
Uporabnik Grestr pravi:
Neretvanci so si uredili druge kanale za prodajo njihovih mandarin, saj je Neretvasnka mandarina, pridobila na dobrem imenu. namesto da jih prodajo v zadrugo po 17centoc kg in 239 dnevnem roku plačila, jih rahe sami pripeljejo in prodajo. Sam imam navezo iz teh krajev zaradi kajtanja in smo se spoznali z domačini, katerim pomagam prodati njihov pridelek. Cena je 15€/10kg.

zakaj Neretvanska mandarin .. ker je res dobra in sveže obran dan predno se pripelje v Slovenijo in predvsem ker ni tretirana z konzervasni, soseda jih je neolupljene. neobdelava z konzervansi pa je tudi razlog da jih sredi novembra zmanjka, ker so pač vse pobrane, v hladilnice pa niti ne pridejo.

Kar se tiče obcestnih ... tako kot povsod .. veliko natega nekaj pa je pristne ..... v gajbici so vedno različno zrele, koža mora biti čim tanjša in pa predvsem pecelj mora biti svetlo zelen, če je ta rjav ves da se je sadež že nekje valjal in stal

Imaš navezo: kje in kdaj jih lahko dobimo?
cool-1.gif
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Neretvanske mandarine dobiš v "skladišču" Vižmarje....sočne, velike, zdrave ampak mal še kisle....
wink-1.gif

Pa še to, Španske mandarine so boljše od Neretvanskih, sam so pa velik bolj špricane....
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Naslednjo posiljko pripeljejo naslednji teden, jaz samo poberem naročila, jih skladiščim dan dva da naročniki pridejo prevzet. Cena je 15€ za 10kg zaboj oz 8€ za 5kg. Prevzem je na Dolgem mostu. Pridelovalca sta preverjena in vem kaj ponujata. Če koga zanima PM

HoDl Eurospin ... in Neretvanske ... No go. Mogoče poreklo Hrvaška, kar pomeni da jih od kdo ve kje pripeljejo na Hrvaško jih tam prepakirajo in nalepijo poreklo. Enako kot dobi kotlet, ki ga slovenski mesar odreže iz svinjske polovice katera je prišla iz Kitajske, nalepko "Slovenski izdelek" ker je izdelek to je zrezek nastal v Sloveniji. Poreklo surovine, mesa, pa ne igea nobene vloge.
Španska vs Neretvanska.... Se strinjam da sveže odtrgana v Španiji je ravno tako dobra kot Neretvanska, samo problem španske jr v tem da jo odtrgajo zeleno, jo namocijo v par konzervansev naložijo na kamjon ki jo v dveh dneh pripelje do centralnega skladišča od koder gre po štacunah in predno španska pride do police sem jam pol gajbe Neretvanskih že pojedel. Pa tudi, se mi zdi da je to sadje zelenjava, ki nam je na voljo na policah trgovcev res prej tretja klasa
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.283
23
38
Murska republika
Kdo pa jih na veliko prodaja v Murski Soboti in pa okolici???
Imajo kar nekaj lesenih hišic zeleno obarvanih in v njih prodajajo.--cena 15 evrov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Grestr pravi:
v gajbici so vedno različno zrele, koža mora biti čim tanjša in pa predvsem pecelj mora biti svetlo zelen, če je ta rjav ves da se je sadež že nekje valjal in stal
Hvala za info.
nahrung002.gif
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Vceraj kupil mandarine “kao iz Neretve” v hoferju. Veliko razocaranje, mandarine kisle in brez kaksnega okusa, tako da nakupa v le teh mandarin v hoferju vsekakor ne priporocam. So pa spanske odlicne v hoferju.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Mandarine in Španije so prepakirane mandarine iz Maroka
smile-1.gif
.

In kaj je narobe, če so iz Maroka? Verjetno imajo manj pesticidov kot španske.
Nič ni narobe, razen to, da so obrane nezrele, pošpricane z konzervansi in potujejo 2-3 tedne do tvoje trgovine. Sam sem imel lani priložnost jesti pristne španske, z drevesa smo si jih trgali in jedli, pa lahko rečem da do takrat sploh nisem vedel, da so v resnici čisto drugega okusa od sranja, ki ga kupujemo v trgovinah.