Kje se da kupiti pravi Slavonski domači kulen?

250768

Zelenc'
25. mar 2009
24
0
1
A mogoče kdo ve kje se da kupiti to dobro specialiteto, samo ne mi rečt v Slavoniji ker je do tja 300 km, mogoče kje bliže, vem da majo neke zmazke v trgovinah samo to ni to.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
za slavonskega ne vem, imaš pa Madžarsko bliže. Kar je meni znano kulen izvira iz Madžarske in ne bi rekel, da je slavonski boljši. Sam se bom v kratkem zapeljal z motorjem na izlet do Madžarske in tudi kulen imam v planu.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Suha salama ( klobasa ) s papriko. Pikantno in zelo okusno! Popularno v Slavoniji, Madžarski in Vojvodini.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Kulen (Serbian Cyrillic: Кулен) is a type of flavored sausage made of minced pork that is traditionally produced in Croatia (Slavonia) and Serbia (Vojvodina), and its designation of origin has been protected in Croatia. In parts of Slavonia, kulen is called kulin in Ikavian accent.

Ta oranžna suha klobasa. Njami
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
En mesar v Mostah v Lj nasproti gimnazije, poleg cvetličarne (nasproti tržnice v mostah čez cesto) ima ene tanke pikantne (rdeče) in dimljene. Je za probat, so dobre, če koga zanima.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
En mesar v Mostah v Lj nasproti gimnazije, poleg cvetličarne (nasproti tržnice v mostah čez cesto) ima ene tanke pikantne (rdeče) in dimljene. Je za probat, so dobre, če koga zanima.

Pravi kulen ni tanek kot ti naši zmazi tukaj...ko ga delajo kot čajno salamo!

adam-11.jpg
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Hmm, se je kdo že kdaj vprašal zakaj se čajna salama tako imenuje? Verjetno ni mišljeno, da gostom postrežeš skodelico čaja, poleg pa par rezin salame?
confused-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
En mesar v Mostah v Lj nasproti gimnazije, poleg cvetličarne (nasproti tržnice v mostah čez cesto) ima ene tanke pikantne (rdeče) in dimljene. Je za probat, so dobre, če koga zanima.

Mlakar
wink-1.gif


Pa Kulen mu je čist ok. Ni zmazek ni pa ekstra. Jaz ga občasno kupim če ni glih slavonski pri roki.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
za slavonskega ne vem, imaš pa Madžarsko bliže. Kar je meni znano kulen izvira iz Madžarske in ne bi rekel, da je slavonski boljši. Sam se bom v kratkem zapeljal z motorjem na izlet do Madžarske in tudi kulen imam v planu.

Upam da si obiskal kakšno čardo
iz Balatonlele proti Nagkanyzi je ena z ooooogromnimi porcijami in futrom dobrim za popeezdit