Kje le?

anc165

Pripravnik
22. jul 2007
157
0
16
Kje bi se lahko učil električno kitaro in kaj moram imeti razen kitare in ojačevalca pa kok stane en dobra elekteična kitara (za začetnike) pa ojačevalc... Linki so zaželjeni
guitardistort.jpg


Pa mel bi tako če se da (barva) pa kje se kupi.

Thnx delim zvezdice (za dobre informacije)
grims-1.gif




Aja pa kakšne zvrsti muske so električne kitare.
 
Nazadnje urejeno:

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Za električno kitaro ni potrebnega nekega ekstra znanja, torej je dovolj, če se naučiš klasično. Mnogi pa el. kitaro igrajo le po rifih, ki se jih nadudlajo preko neta. Razen kitare in ojačevalca potrebuješ še kabel in pa trzalico (drsalko). Za kitaro računaj tam ene 150€, enako za ojačevalec. To bo bolj osnovne narave. Glede barve ... Mislim, da ima Fender eno zelo podobno, moja Melodija je pa tudi povsem identičnih barv. Glede zvrsti ... Z el. kitaro lahko igraš rock, hard rock, punk rock, punk, metal, hardcore punk ... lahko pa tudi ob rock baladah, navadnih baladah, pop muziki ... Sploh ni važno.
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
če se ne greš glasbene šole, ti za učenje predlagam tole stran:

MyGuitarSolo



Imajo tako akorde, lestvice, vaje, ogrevanje prstov ... vse lepo razloženo. skratka, ni da ni.





za kitaro: dobra začetniška je nekje 300€, ojačevalec pa si lahko kupiš nekaj zelo majhnega (50x50cm) z enim zvočnikom. to je seveda za vadbo doma glede cen ne vem, poglej malo po naših štacunah:

MusicMax CE

Bobenček NM

BAM Music LJ

Hartman LJ

Glasbeni center Čurin LJ

in še in še.



za igranje kitare potrebuješ: kitaro, trzalice (drsalice; mehke ali trše), uglaševalec (najbolje kromatični, predlagam Fender PT-10 ali PT-100), 2xkabel (od kitare do uglaševalca in od uglaševalca do ojačevalca) in izvor električne energije (štekar). po želji si lahko kupiš še metronom (lahko uporabljaš tudi takega on-line, preko računalnika) in pa še kakšen efekt. kakšne rezervne strune tudi niso odveč.



zvrsti: poleg naštetih lahko igraš na kitaro še jazz, swing, vse rockerske podzvrsti, etno, pesmi a la Slovenskega naroda sin ... svašta.



toliko zaenkrat, če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj.





Edit: A bi bilo tole kaj zate? je smešno poceni (199€), najbrž v smislu malo denarja, malo muzike, pa vseeno ...

100005932l.jpg




je pa tole od tukaj:

Musik Produktiv, Dunaj
 
Nazadnje urejeno:

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
pri čisto začetniških korakih je načeloma dokaj vseeno kakšno kvaliteto kitare imaš.

glede učenja: kolikor kot znaš, toliko lahko odigraš. lahko pa znaš tudi samo akorde in igraš Sivo pot. Veliko, mah kaj veliko, OGROMNO je komadov, ki so sestavljeni iz dveh, treh akordov. Se pravi kar nekaj za zaigrat.

Je pa tako: do kitarskega (v bistvu do kakršnega koli) znanja ni bližnjic. Treba je vadit. In vadit in vadit.
 

anc165

Pripravnik
22. jul 2007
157
0
16
Citat:
Uporabnik suicidal pravi:
pri čisto začetniških korakih je načeloma dokaj vseeno kakšno kvaliteto kitare imaš.

glede učenja: kolikor kot znaš, toliko lahko odigraš. lahko pa znaš tudi samo akorde in igraš Sivo pot. Veliko, mah kaj veliko, OGROMNO je komadov, ki so sestavljeni iz dveh, treh akordov. Se pravi kar nekaj za zaigrat.

Je pa tako: do kitarskega (v bistvu do kakršnega koli) znanja ni bližnjic. Treba je vadit. In vadit in vadit.


A pa ti (sklepam da igraš) si se učil pa če igraš na pamet (po posluhu) ali po notah
Glede zadnga posta pa
hysterical-1.gif
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
mah, jaz se še vedno učim. igram pa že 10 let. vedno sem znal zgolj in samo za potrebe benda. to me je pripeljalo, da znam prijeti skoraj extremno čuden akord, medtem ko Esus7 (a to sploh obstaja?) ne znam prijet. Solaže mi tudi ne grejo, ker nisem bil ustvarjalec v prejšnjem bendu, sem pa zdaj in moram marsikaj naštudirat (tempo, akorde, solaže, bas in bobnarske linije, skratka celoten aranžma), pa tudi kakšno besedilo je že prišlo od mene.



Aja, igram tako, da si zapomnim komad na pamet. Not ne poznam, tablature pa mi ne delajo težav. Sem pa (očitno) samouk, he he.



Pa še to: kar si napisal glede zadnjega posta: to ni niti tako daleč od resnice, veš. s tremi akordi imaš toliko repertoarja, da si lahko en teden party maker. dobiš pa od žensk tist mehak pogled (mhmmm), od tipov pa ravno obraten
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno: