Kje kupiti Surface Pro 3 ?

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Iščem, brskam, ampak nikakor mi ni jasno kako v Sloveniji ni možno kupiti Surface Pro 3? Nikakva podpora Microsofta določenih trgov...
Tudi nobene resne trgovine nima Microsoft v Sloveniji... Eno največjih podjetij na svetu nima trgovine...

Odličen produkt Surface Pro 3, vendar nikjer dosegljiv...
Skratka, kje kupiti ta "misterij"? Ali že ima kdo od vas? Kakor berem recenzije uporabnikov in teste revij so načeloma sama zelo pozitivna mnenja, hybrid med prenosnikom in tablico, ki je dejansko uporaben.

Če kupim preko Amazon ali direktno preko online Microsoft store se plača tudi carinski postopek? Ali gre to preko EU skladišč, da ni potrebe plačila davka in carine?

Hvala za vsa mnenja in odgovore.

51-F78Gy%2B3L.jpg
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Na amazonu kupiš na .de, ali co.uk domeni, pa ni carine/ddv. Na amazon.com ti niti ne bodo hoteli prodati, ker ne pošiljajo v slo. Mislim, da je neka fora z garancijo. na .de pa morajo nuditi garancijo za celo EU.

Jaz ponavadi na strani z izdelkom zamenjam .com z .de pa se prikaže isti izdelek v nemškem amazonu in od tam kupim.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Res je, na žalost ni najcenejša opcija, je pa definitivno od tablic / prenosnikov ena najkvalitetnejših in strojno zmogljivih variant. Tudi po debelini in teži - 9 mm in 800 g.

Sicer dobiš dovolj strojno zmogljivo enoto z i5 procesorjem za malo pod 1000 eur:

Software Windows 8.1 Pro
Storage 128GB storage with 4GB RAM
Display Screen: 12-inch ClearType Full HD Display Resolution: 2160 x 1440 Aspect Ratio: 3:2 Touch: 10-point multi-touch
CPU & Wireless 4th generation Intel Core i5 Processor options System memory: 4GB RAM (128GB Storage) TPM Chip for enterprise security Wireless: Wi-Fi 802.11ac/802.11 a/b/g/n
Battery Life Up to 9 hours
Cameras, Video & Audio Two 5MP HD cameras, front and rear-facing Stereo microphones Stereo speakers with Dolby sound
Ports Full-size USB 3.0 microSD card reader Headphone jack Mini DisplayPort Cover port
Sensors Ambient light sensor Accelerometer Gyroscope Magnetometer
Surface Pen Dimensions: Length: 135mm +/- 1mm. Diameter: 9.5mm
Exterior Dimensions: 7.93 x 11.5 x 0.36 in Weight: 0.8 kg Casing: VaporMg Color: Silver Physical buttons: Volume, Power, Home
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pa ti veš da je "i5" zelooo široka zadeva? Ti "i5" v tablicah so zelo zelo podhranjeni. Mislim da še bolj od U variant v prenosnikih (ki so veliko bolj podhranjeni od M variante, ki pa so še veliko bolj podhranjene od desktop variante).

Jaz "tablica" in "zmogljivost" ne bi pisal skupaj v navezi
tongue-1.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Res je, na žalost ni najcenejša opcija, je pa definitivno od Ne tic ne mis ena najkvalitetnejših in strojno zmogljivih variant. Tudi po debelini in teži - 9 mm in 800 g.

Sicer dobiš dovolj strojno zmogljivo enoto z i5 procesorjem za malo pod 1000 eur:

Software Windows 8.1 Pro
Storage 128GB storage with 4GB RAM
Display Screen: 12-inch ClearType Full HD Display Resolution: 2160 x 1440 Aspect Ratio: 3:2 Touch: 10-point multi-touch
CPU & Wireless 4th generation Intel Core i5 Processor options System memory: 4GB RAM (128GB Storage) TPM Chip for enterprise security Wireless: Wi-Fi 802.11ac/802.11 a/b/g/n
Battery Life Up to 9 hours
Cameras, Video & Audio Two 5MP HD cameras, front and rear-facing Stereo microphones Stereo speakers with Dolby sound
Ports Full-size USB 3.0 microSD card reader Headphone jack Mini DisplayPort Cover port
Sensors Ambient light sensor Accelerometer Gyroscope Magnetometer
Surface Pen Dimensions: Length: 135mm +/- 1mm. Diameter: 9.5mm
Exterior Dimensions: 7.93 x 11.5 x 0.36 in Weight: 0.8 kg Casing: VaporMg Color: Silver Physical buttons: Volume, Power, Home

Fixed...
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
http://www.unieuro.it/microsof...rNameCondition=


Jaz sem sp2 kupil tukaj. Trst, Milje. Nakupovalni center Montedoro free time. To je takoj za mejo, če greš iz Kopra v Italijo. Edin problem, ki je bil je to da sem moral ponovno naložit Windowse. Ker se Italijanski bili preveč zapečeni v sistem, kljub Slovenskem jezikovnem paketu.

Drugače mogoče bolje da kupiš sp2. Cena je padla za 200 eur, strojne razlike pa skoraj ni. Pa sp3 ima 3:2 ekran, kar je za filme neuporabno. Seveda pa je odvisno za kaj rabiš tablico. Zame je sp2 idealen. Če pa računaš, da ima sp3 3:2 ekran, hitro prideš do zaključka da je kljub 12 inchom skoraj enako širok kot 16:9 10,6 ekran. Za filme je definitivno boljši Sp2.
 
Nazadnje urejeno:

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
To glede razmerja ekrana je kakor za koga... Za gledanje filmov je res bolje 16:9, vendar za vse,ostalo pa je vsaj zame pri teh velikostih ekrana bolje 3:2. Sicer je vsaj na papirju ena velika prednost surface pro 3, da je kar konkretno tanjši in večji ekran.. Sicer vprašanje koliko je to v praksi opazno.. Predvsem "debelina"..

Kako si pa kaj zadovoljen s Surface pro 2?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Dzizas, filme lahko predvaja vsaka tablca za 50 eurov in valda ne bos sou kupvat surface-a za to da bos PRIMARNO na tablci gledu filme... Dejstvo je da je za resno delo, v velikosti 16/10, neuporabno, in zato je ms spremenu na 4/3, pac v format k ga ma recimo apple ze skos...
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Jaz sem zelo zadovoljen s sp2. Nobena android tablica, vljučno z Samsungovimi ne vem kok jedrnimi se ne more niti primerjati. Edino Windows 8.1 težko prebavljam. Žal sedmica ne gre na to tablico. Jaz sem jo že pred enim letom dobil v Trstu za 850 eur. 128/i5. Ne zamenjam za nič. To v bistvu ni tablica ampak prenosnik v tablični obliki. Ne moreš verjet, preden ne vidiš. Tudi corel, Photoshop, illustrator ji ne dela nobenih problemov. Na njej delajo skoraj vse igrice, na low ali medium. Enostavno kupiš mini display port kabel in priklopiš na tv. Baterija zdrži ene 7 ur brsknja po netu.

Kar se tiče sp3. Poglej moj link. To je forum od surface tablic. Sp3 ima veliko bugov. Perfomance naj bi bil celo boljši pri sp2. Pregrevanje, praznenje baterije, problemi z wifi in še in še. Če mene vprašaš je sp2 Windows 7 sp3 pa Windows 8, Zame prevelik in ne maram formata ekrana.

http://www.surfaceforums.net/threads/worth-purchasing-discounted-pro-2-now.10372/

Za unga pametnjakoviča pa samo tole: vejetno so zato vsi novi ekrani in prenosniki 3:2. Brez zamere, ne veš kaj govoriš.
Pa še to. Sp2 je 16:9 sp3 pa 3:2
 
Nazadnje urejeno:

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Kdo je pa reku da pride???? Je že prišel, pred nekaj meseci.

http://www.surfaceforums.net/threads/post-your-sp3-power-battery-charging-issues-here.9298/


Kako je s temi preorder ne vem. Vem pa da je bil naprodaj tudi v Italiji, tisti link ki sem poslal.
Sedaj je pa dobavljiv čez 45 dni. Nimam pojma zakaj. Jst sem ga na začetku poletja videl v živo v tej trgovini. Mogoče testni modeli, ne vem. Mel je ceno napisano.

Pre-orders for the Surface Pro 3 were opened on May 21, 2014, and the device was released on June 20, 2014 in the US and Canada; however, this is limited to the Intel Core i5 models, with the Intel Core i3 and Intel Core i7 models releasing on August 1, 2014.[5] By the end of August 2014, the Surface Pro 3 will be available in 26 additional markets.[
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Tisti ki pravi da je i5 slab naj samo omenim da imam že eno leto Samsunga tab 7 z i5 in 120g ssd ter win 8.1. Prenosnik (oziroma hibridna tablica ali kakrkoli pač to je) se naloži hitreje kot vsak android telefon. Tako da sem prepričam da vgrajen i5 na sp3 deluje več kot odlično. Jaz sem z oemenjeno kombinacijo več kot zadovoljen.
 
Nazadnje urejeno:

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
obujam že precej staro temo. Če je kaj lastnikov surface pro 3, prosim povejte kje ste ga kupili, kako je s slovenščino, tipkovnico. Hvala
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Prijatelj ga je kupil preko MS Slovenija, v redni ponudbi ga ni, ga pa lahko naročijo. Slovenska tipkovnica ne obstaja, v OS pa itak lahko poljubno naštimaš jezik.
 

Ericssony

Pripravnik
2. sep 2007
210
0
16
Če ti sosednja Avstrija ni daleč ga imajo na voljo tudi v MediaMarkt-u. Tipkovnica seveda nemška. Predvidevam, da se da kupiti tudi "original" angleško.