Kje & kako polniti na javnih polnilnicah?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
Tesla ze precej tocno predvideva odstotek baterije na koncu potovanja, dokler vozis po omejitvah, nisi v stojecih koloni pri 40+ in s klimo na 25. To moras ti upostevat.
Tako sem zadnjic jaz "nategnil" Teslo.
Trebinje 100%, Dubrovnik, makarska, Split (magistrala)!(prvi SC ce bo potreba) , zadar(obvezen SC), Otočac, obvezen(ker se nisem hotel par km pred domov ukvarjat z iskanjem polnilnice ob 2h zjutraj in ker nisem v zadru mencal s filanjem na polno) .
Vse skozi me je pošiljal na filanje v Split, pa se mi ni vozilo na dugo polje. Se 30km iz splita proti zadru me je obracal v Split. Potem pa se je premislil in izračunal da bom s petimi % prisel v zadar. In sem res..
Moram nekje nastavit kako nizko ga pustim z baterijo pred SC. Sem ze 1x zasledil da imam na 20%. Pa bi to znižal na 10 ali celo 5.
Na AC pri 140kmh ( zadar otocac) po AP pa pozabi na tocnost predvidenega dosega.
Ga pa sproti popravlja takp da se lahko "umiris" ce gre proti nuli.
Da ne bi slucajno racunala doseg po wltp. Tega dosezes samo ob idelanih pogojih. Voznja po rqzbeljeno AC wltp prepolovi ali celo vec
Če bi jugo zapihal bi imel pa adrenalinsko....

Tak sem jaz eno poletje... Do Zadra imel porabo 7.5 s kovčkom na strehi, lepo lagano....
Naslednji dan pa od Zadra do pelješca... Na pelješac bi moral prit še z 80km "viška"
Pa je jugec zapihal....
Sem si premislil da bom tankal v pločah.... Ahja... Kje... Še pred koncem Ac sem moral dotočit.
Poraba ob enaki potovalni kot dan prej je bila 13l/100km
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Če bi jugo zapihal bi imel pa adrenalinsko....

Tak sem jaz eno poletje... Do Zadra imel porabo 7.5 s kovčkom na strehi, lepo lagano....
Naslednji dan pa od Zadra do pelješca... Na pelješac bi moral prit še z 80km "viška"
Pa je jugec zapihal....
Sem si premislil da bom tankal v pločah.... Ahja... Kje... Še pred koncem Ac sem moral dotočit.
Poraba ob enaki potovalni kot dan prej je bila 13l/100km
Mene bi burja shecala ;)
Sem ze skoraj obupal ker sem pred splitom vec kot eno uro obtical v koloni potem pa se nisem se mogel odlocit kater izvoz je najbolj pameten za zadar ponstari cesti.
Ce bi sel na (placljiv) SC Dugo polje bi pa itak potem po AC sel domov. Tako pa sem sele pri zadru (free sc) vstopil :evil
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
V 6 dneh sem.prevozil 2400km pa ocenjujejem da bo racun za filanje cca 50€ (karlovec, split, vrgorac) potem pa free
Pa 15 evrov hrvatom za cestnino
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ocitbo je ceneje narediti in vzdrzevati lastno (slabo delujoco) aplikacijo kot pa montirati pos terminal ki bi ga lahko uporabljali vsi uporabniki.
Primer iz Podgorice, črne gore.
Petrol ima v aplikaciji se vedno označeno da polnilnica deluje, ko pa prides tja te pa na njej caka strgan rumen list papirja na katerem pise Ne r.
Grem vprasat na pumpo, pa mi odgovori da ze vec mesecev ne dela..
Par dninpred obiskom polnilnice mi je na HD Petrola da tri njihove aplikacije nantelefonu niso dovolj za.polnjenje v Podgorici in da.moram tam polnit preko spletne strani onecharge.eu(com?) .
 

Priponke

  • Screenshot_2023-07-27-19-15-38-455_si.petrol.onecharge.jpg
    Screenshot_2023-07-27-19-15-38-455_si.petrol.onecharge.jpg
    357,3 KB · Ogledi: 43
  • Všeč mi je
Reactions: tony

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Saj je prav, da ga potrošnik krije, če drugače ne gre. Ampak, če pogledaš trenutne cene polnjenja na javni infrastrukturi, boš hitro ugotovila, da imajo dovolj visoke marže, da bodo oni to pokrili. Za normalne cene bo pa prej ali slej poskrbel trg. Zaenkrat jim očitno paše, da so cene visoke in se čim manj ljudi odloči za EV... Tesla, ki nima alternative, pa ponuja polnjenje po konkurenčnih cenah (oz. na trenutke celo dumping cenah).
Tesla ima 66 centov na DC. Mi imamo 65. Bolane marže?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
A si lahko še bolj pristranski?

Ne vem sicer, koga točno omenjaš pod "mi"? Verjetno moon? Kakšne imate cene na tistih par lastnih DC polnilnicah, sploh ni relevantno. Cene na Ionity imate čez 80 centov na kWh. Pa še neko pristojbino zaračunavate, čeprav Ionity tega preko lastnega appa nima.

Pri Tesli so pa cene odvisne od lokacije in ure... ne vem, kje si našel 66 centov na kWh. Cene v Sloveniji so trenutno (kolikor se spomnim iz glave) konkretno nižje.. tam ranga 40-50 centov. Ponoči ob vikendih je pa trenutno celo brezplačno.

PS: Ja... če nekdo zaračunava 80 centov na kWh, potem so v ozadju bolane marže. Pa me niti ne zanima, kdo si jih spravi v žep (glede na to, da se gre za roaming, verjamem, da ne vi).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in LarryClay

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Par dninpred obiskom polnilnice mi je na HD Petrola da tri njihove aplikacije nantelefonu niso dovolj za.polnjenje v Podgorici in da.moram tam polnit preko spletne strani onecharge.eu(com?) .
Očitno ne znaš :evil: . Baje velja tako:

Aplikacijo in kartco rabiš glih eno. Ali pa, na že zdaj veliko in vedno več polnilnicah, še te ne. Pametni telefon, QR koda in kreditna kartica.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
In tako placevanje polnjenja preko QR kode in aplikacije je zelo zanimivo, ko je polnilnica recimo v hotelski garazi nekje globoko pod zemljoi, kjer ni signala ... Ze vekrat sem pri raznih YT posnetkih opazil, da latniki EV opozarjajo, da je za take potrebe fajn imeti se fizicno kartico ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sam sem enkrat probaval v Merkurju v Vizmarjih, kjer so v garazi polnilnice... pa sem skeniral QR kodo, da bi sploh izvedel, kako se zacne polnjenje in mi ni nalozilo spletne strani, ki naj bi se odprla s skeniranjem QR kode ... Vprasam potem kasneje pri blagajni, kako se da uproabit tiste polnilnice spodaj v garazi... in mi rece, da so tiste polnilnice samo za njihovo interno uporabo ... To bi lahko imeli napisano ze spodaj pri polnilnicah :D ...

BlackVue_Cloud_—_Add-on_service_for_cloud-compatible_BlackVue_dashcams.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Prejle bil (prvic z namonom filanja) pred lidlom na vojkovi.
Na CCS je filal en ID4, jaz sem rekel da bom probal z AC, pa nikakor se bista z avtom skonektala.
Je to obicajno da ne moreta dva filat hkrati?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
A si lahko še bolj pristranski?

Ne vem sicer, koga točno omenjaš pod "mi"? Verjetno moon? Kakšne imate cene na tistih par lastnih DC polnilnicah, sploh ni relevantno. Cene na Ionity imate čez 80 centov na kWh. Pa še neko pristojbino zaračunavate, čeprav Ionity tega preko lastnega appa nima.

Pri Tesli so pa cene odvisne od lokacije in ure... ne vem, kje si našel 66 centov na kWh. Cene v Sloveniji so trenutno (kolikor se spomnim iz glave) konkretno nižje.. tam ranga 40-50 centov. Ponoči ob vikendih je pa trenutno celo brezplačno.

PS: Ja... če nekdo zaračunava 80 centov na kWh, potem so v ozadju bolane marže. Pa me niti ne zanima, kdo si jih spravi v žep (glede na to, da se gre za roaming, verjamem, da ne vi).
Ja, na naših je toliko.
Marža na Ionity? Če odšteješ pristojbino, ki jo omenjaš, je na kWh praktično ni. Par centov, dobesedno. Poglej Ionity cene na njihovi strani ali v njihovem appu. O hudiča, 79 centov na kWh. Si moreš mislit.
Nazadnje, ko se na SC polnil (Spittal) je bilo 66 centov.