KitchenAid Artisan

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Da malo obnovim temo, ja tudi moja si želi ta Kitchen Aid, na Mimovrste je še pa še modelov, gledam tega: https://www.mimovrste.com/kuhinjski...injski-robot-artisan-5ksm175pseca-candy-apple , ker slabši pa clasic imajo posode čudne niti krom ni.

Ker že imam aparat za sladoled in sok, to ne bomo nadgrajevali, ta ima 4,8 l posodo, onih z 6 in več ne rabimo, vendar mi nikakor ni ratalo ugotoviti, kaj naj bi bil tale tako boljši: https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/kitchenaid-mesalec-candy-apple-rdec-ka5ksm185pseca ki je precej dražji ali celo tale : https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/kitchenaid-mesalec-chrome-krom-ka5ksm185psecr pa tale ni zaradi kroma dražji , ker dobiš barvne pa je enaka cena.

Torej od obstoječih uporabnikov rabim nasvet kaj paziti, kaj kupiti, kateri nastavki so še dodatni morda za kupiti, ja primarna uporaba bo za pečenje piškoti in ni, da ni, kar moja rada dela...... Za vsak odgovor bom hvaležen.
Poglej na amazon zna bit dost cenejši, jest sem za mojega z komplet dodatki dobil za 378€ domov
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Da malo obnovim temo, ja tudi moja si želi ta Kitchen Aid, na Mimovrste je še pa še modelov, gledam tega: https://www.mimovrste.com/kuhinjski...injski-robot-artisan-5ksm175pseca-candy-apple , ker slabši pa clasic imajo posode čudne niti krom ni.

Ker že imam aparat za sladoled in sok, to ne bomo nadgrajevali, ta ima 4,8 l posodo, onih z 6 in več ne rabimo, vendar mi nikakor ni ratalo ugotoviti, kaj naj bi bil tale tako boljši: https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/kitchenaid-mesalec-candy-apple-rdec-ka5ksm185pseca ki je precej dražji a

Mislim da imajo napačne slike in da je edina razlika, da pri dražjem dobiš zraven še eno 3l posodo in plastično "zaščito pred brizganjem". Po mojem mnenju, se bolj splača vzeti prvega in dokupiti še eno posodo, če jo potrebuješ.

Osnova je odlična, naprava se res dobro obnese. Kar se pa raznih dodatkov tiče (sekljalnik, sokovnik ipd), so pa po mojih izkušnjah precej porazni. Je tudi malo morje testov na youtubu.

btw, glede cene se ti zelo splača pogledat čez sevedno mejo. Primer z brezplačno poštnino v SLO:
https://www.electronic4you.si/catalogsearch/result/?q=5KSM175PS
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Evo hvala obema, če še kdo, kaj ve......., zanimivo mi je še nekaj, v Slo je garancija samo 12 mesecev v temu linku z Avstrije pa, kar 5 let, pri nas je še doplačilo za 5 l garancije in je potem cena veliko višja.

Torej med modeli naj ne bi bilo razlike, mi je pa zanimivo, da na Bigbang strani piše, da teli iz mojega 1 linka ne znajo mešati, pač pa le gnesti, oni držji iz drugega linka pa znajo in mešati in gnesti, kaj mislite gre za neumnost v podatkih ali ?

Če ima še kdo , kak dober namig z dobro ceno .......
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Kaj pa neke serije 175 in 185, ki je zadnja, za kaj točno gre ?

Mislim, da je razlika v tem
Rostfraj.JPG
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Mislim da imajo napačne slike in da je edina razlika, da pri dražjem dobiš zraven še eno 3l posodo in plastično "zaščito pred brizganjem". Po mojem mnenju, se bolj splača vzeti prvega in dokupiti še eno posodo, če jo potrebuješ.

Osnova je odlična, naprava se res dobro obnese. Kar se pa raznih dodatkov tiče (sekljalnik, sokovnik ipd), so pa po mojih izkušnjah precej porazni. Je tudi malo morje testov na youtubu.

btw, glede cene se ti zelo splača pogledat čez sevedno mejo. Primer z brezplačno poštnino v SLO:
https://www.electronic4you.si/catalogsearch/result/?q=5KSM175PS
Tole je za moje pojme dobra cena za rumenega... samo mora ta barva pasati v tvojo kuhinjo
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Mislim da imajo napačne slike in da je edina razlika, da pri dražjem dobiš zraven še eno 3l posodo in plastično "zaščito pred brizganjem". Po mojem mnenju, se bolj splača vzeti prvega in dokupiti še eno posodo, če jo potrebuješ.

Osnova je odlična, naprava se res dobro obnese. Kar se pa raznih dodatkov tiče (sekljalnik, sokovnik ipd), so pa po mojih izkušnjah precej porazni. Je tudi malo morje testov na youtubu.

btw, glede cene se ti zelo splača pogledat čez sevedno mejo. Primer z brezplačno poštnino v SLO:
https://www.electronic4you.si/catalogsearch/result/?q=5KSM175PS
185 ima inox nastavke ki se jih lahko pere v pomivalcu, nekateri gumbi so kromirani za razliko od 175 ki ima plastične..tako nekako sem razbral
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Najbolši je pa zadnji zapis v članku o najdražjem modelu, da je razočaral z velikostjo. Tega pa ne povejo, da tamali nima istega nastavka za testo kot ta velik in tudi pod razno ne naredi enakega krušnega testa. Kljuka za testo trga in ne mesi, vijačnica pri velikem pa opravi delo, kot je treba. Kdor peče sladice ali želi "stajliš" Kitchen Aid na pultu lahko ima manjši model (pa še eno poslikano posodo za zraven). Za peko kruha pa raje večjega. Se opravičujem...nadaljujte z debato.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill in dentex

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Najbolši je pa zadnji zapis v članku o najdražjem modelu, da je razočaral z velikostjo. Tega pa ne povejo, da tamali nima istega nastavka za testo kot ta velik in tudi pod razno ne naredi enakega krušnega testa. Kljuka za testo trga in ne mesi, vijačnica pri velikem pa opravi delo, kot je treba. Kdor peče sladice ali želi "stajliš" Kitchen Aid na pultu lahko ima manjši model (pa še eno poslikano posodo za zraven). Za peko kruha pa raje večjega. Se opravičujem...nadaljujte z debato.
Pa še nekaj bi dodal, dober prijatelj se ukvarja z ta zaresnimi mašinami za izdelavo testa za pice in pečmi prav tako. Ko pogledaš njegovo mašini sta za gnetenje narejena kot dve roki ki strižno premetavata testo in ustvarjata dodaten luft v testu.

Za home made je pa kitchenaid popolnoma zadovoljiv, in nadvse uporaben. Tud burgerji ko sam zmelješ angusa so fajn drugačni, kot tisti, ki jih kupiš v štacuni ali pa pri mesarju.

Delam pa z njim več, kot sem prej v 20 letih na vseh drugih mašinah, ki sem jih likvidiral od kar ga imam
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Kaj pa same moči ? Ker sedaj sem zasledil, da so eni močnejši od 300 w , ali te moči kaj manjka ? Je pa dobra cena, tam, kjer je rumen 175 tudi za druge barve ene 50 eur več pa so barve ni, da ni. Kaj je pa tako zelo narobe z temi nastavki za 175, ker eni navajajo, da se kruši in podobno ?

Če kdo ve, za kako dobro prodajno ceno za novega tudi iz tujine, sam še nisem kupil.....
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
tudi jaz se zanimam... zaenkrat targetiram electronic4you... pa se še nisem čisto odločil.
Res pa bi rad če že vržem 300 400€ potem hočem da mi ta hudič dobro zgnete pico ali kruh....
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Jest sem mojo 125 ko vzel prek amazona cena 325€
Krhal se je emajl na mešalih pri določenih serijah
Če bosta kupovala bundle je pa tako da so včasih senejši priključki sam sem dobil plastičen mlin za meso sedaj obstaja kovinski
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Ženska ima tokrat poanto v vprašanju. Če mašine ne uporabljaš redno je škoda kupovat. V isti dilemi sem sam.

....kupiš unija 300€ za peč, 400€ za kitchen aid = 700€ dodatno + materijal in delo ...lahko greš kar ene parkrat v Verace npr na pico pa samo sediš pa srkaš vmes pir al pa đus:aplauz:
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Ženska ima tokrat poanto v vprašanju. Če mašine ne uporabljaš redno je škoda kupovat. V isti dilemi sem sam.

....kupiš unija 300€ za peč, 400€ za kitchen aid = 700€ dodatno + materijal in delo ...lahko greš kar ene parkrat v Verace npr na pico pa samo sediš pa srkaš vmes pir al pa đus:aplauz:
Ni poanta v tem,

Ja uunija mam, kitchen aida tudi, v Verace grem pa čeprav mi je Ohara v Zagrebu Rijeki boljša.
Pečem ko mi paše, ko mulci hočjo, ko softi reče, k se mi dvigne.

Gre za dogodek tako kot bbq ribbs al pa pulled pork.
Drgač pa petra 1,8 kile moke un link k sm ga pripopal pa je za ene 16 do 20 pic, odvisn kolk se mi jih najavi. Nazadnje sem dvojno dozo delal, pa mi jih je za naslednji krog ostalo 8 pa sta jih mulca z prijateljicama sesula za zabavo, jest sme pojedel pol moja tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in gr69