Kitara - začetnik

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Kaj kupit? Nikoli še nisem igral, tako da sem čisti začetnik. Vsi nasveti dobrodošli. Ne samo glede izbire kitare ampak tudi kako začet ala samouk.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Internetnih vodičev je cel kup, rabljenih akustičnih (če te to zanima) kitar na bolhi pa tudi dovolj za drobiž.

Kupi nekaj cenenega, da boš videl, če ti bo kul. Razlike med kitaro za 50 in 500 eur itak sam ne boš slišal. (Brat je rabil 8 let, da je na sfukani stari štromarci (ki so jo sestavili še v nekih drugih časih v Melodiji Mengeš) pogruntal, da je ena struna fouš za pol tona).

Aja, na telefon si inštaliraj aplikacijo za uglaševanje kitare.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Kupi klasično, ne akustične.

So strune dosti bolj prijazne začetniškim prstom. Tja do 100 evrov boš dobil že čist primerno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sam sem pred leti kupil eno Yamahco v Big bangu. Pa ne seri s klasično, če seveda ne misliš igrati klasike. Kupi akustično in to je to. Prsti bodo bolel en teden, pol bo bolje.

Tale tip ima odlične lekcije na spletu:
http://www.justinguitar.com/
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Prsti najhebejo pri vsaki kitari, če niso vajeni... akustična ima kovinske strune, klasična plastične. Največja razlike je pri "spodnjih" treh - kovinske so bolj ostre, tanjše. Meni osebno je zvok iz akustične neprimerno boljši. Vredno trpljenja in tistih par € več. Akustična ima tudi ožji vrat, kar bistveno olajša prijemanje akordov (ok ja, ker so strune bolj trde jih moraš bolj pritisnit, ampak dolžina prsta se mi zdi bolj zoprna omejitev).

Uglasiš z aplikacijo na telefonu, kdor ti bo probal prodat, da je njihov uglaševalec za xx€ boljši, reči da ne boš igral v orkestru in da je dovolj točen
grin1.gif


Načeloma vsi priporočajo, da se najprej učiš ritma. Po tem igranje po notah (ubiranje struna po struna). Kar je zelo frustrirajoče, ker ni še ničemur podobno in je bilo, vsaj meni, blazno duhamorno. Sem prišel čez en tak vodič, bilo mi je brezveze, po tem sem vzel pa "pesmarico" z akordi, si sprintal, kako se kateri akord prime in začel brenkat.

P.s.: če se boš za začetek lotil igrat kaj takega in ti ne gre, ne se sekirat
grin1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Jest sem naredil cel začetni tečaj od justina in potem se mi ni dal driblat akordov. Sem norec, ki se vččasih zapiči v nekaj in sem se pri tridesetih spravil učit kitaro. No ker se nimam rad sem se naučil tale komad....prsti so bolel k svinja, sam je ratal
smile-1.gif


https://www.youtube.com/watch?v=lJw4hMjlRYw
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
P.s.: če se boš za začetek lotil igrat kaj takega in ti ne gre, ne se sekirat
grin1.gif

Misliš prvi dan al po enem tednu?
cool-1.gif

aplauz.gif


Jaz sem se ubiranja ucil z House of rising sun, preprosti akordi, vredu ritem... In ko znas kej takega zaspilat po feelingu, brez da gledas v strune, poj gres dalje. Ne morm pa vedit, ce si tak talent da bos obvladal kitaro po eni uri al enem tednu
smirk-1.gif
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Kitara ni stvar talenta, ampak vaje.
V enem tednu še noben ni obvladal kitare in je nikoli ne bo.

Kupi kitaro, pa če te navdušenje po par tednih ne mine, išči učitelja kitare za hitrejši napredek.
 

Teja Love

Zelenc'
2. nov 2019
4
1
1
Kaj kupit? Nikoli še nisem igral, tako da sem čisti začetnik. Vsi nasveti dobrodošli. Ne samo glede izbire kitare ampak tudi kako začet ala samouk.
Če bi rad brenkaj ne poslušaj teh ki ti pravijo da kupi klasično kitaro. Obvezno kupi akustično kitaro! Na začetku te bodo boleli prsti, vendar si jih boš hitro utrdil.
Prvo s nauči se osnovnih akordov: Cdur, Gdur, Ddur, Amol, Emol, Dmol, Adur, Edur --- Fdur in Hdur, ter ostale mole pusti za kasnejšo fazo učenja.

Ko ti bo menjavanje akordo šlo že dovolj hitro da lahko igraš zraven pesmi, pojdi na https://zabrenkaj.si. Tam so nad vsakim komadom napisani akordi za kitaro, ki se pojavljajo v pesmi.

Drugače pa igraj in igraj in igraj :)
Srečno učenje!