Kitajska prepovedala brezplačne plastične vrečke

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
...ja hvala bogu, da so se spomnili.

Pri vsej tej eko osveščenosti zadnje čase me čudi, kaj čaka zahodni svet.

A jih kdaj zavrnete v trgovinah, ko vam ze vsako malenkost spravijo v svojo vrečko?
Kaj počnete z vrečkami, jih še kdaj uporabite in kako ali romajo v smeti kot smeti.

Jaz zavračam (sicer premalokrat), poskušam jih pa še kdaj uporabiti - npr. namesto vreč za smeti...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Saj to je pametno. Vse preveč je teh vrečk. Jaz ponavadi s sabo v trgovino vzamem veliko vrečko in vanjo zmečem vse stvari. Če gre pa za generalni nakup, pa kar v prtljažnik zmečem stvari in potem kar tako znosim v hišo.

Drugače pa te vrečke uporabljam namesto vrečk za smeti, da ni potrebno še teh kupovati. Tako ali tako jih je vedno dovolj, tako za v trgovino kot tudi za drugo uporabo.

Pa še link do novice:
Delo
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja, nimaš kej... mnogi so preškrti za tapravo vrečko, poj pa tiste vzamejo, pa tudi če je cel voziček
crazy1.gif

Sam jih tudi vzamem, itq.. ker velikokrat pozabim tavelko doma, najraje imam pa tiste iz eLeclerca, ki so dokaj velike, ful močne, pa še povratne po vrhu
aplauz.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kje ti pa sami v vrečko zmečejo?? jst tega še nisem doživel, dostkrat se zgodi, da morem še prosit za njo. male vreček vzamem samo zato, ker v trgovino zelo mal hodim in kupim res samo najnujnejše, tko da max 2vrečki nesem. če imam pa več pa rajš kupim tavelko in jo potem doma uporabim za smeti. pa tut male gredo pol doma za smeti. če pa res full velik kupim pol pa kr škatlo vzamem.
pr tašči pa vse sam v ta male vreček mečejo pol pa grejo iz trgovine s 7vrečkam pa komi hodjo, da ne govorim kak je pol to praktično v in iz avta spravt:)) če grem jst zraven kr forsiram za velko vrečko al pa šktalo.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Midva pri nakupu špecerije ponavadi vzameva kakšno škatlo, ki jih dajo tja pred blagajne...so ekološko čistejše kot plastika plus đabe so
grin1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
mi uporabljamo kake lesene gajbice (od sadja) ali kartonske škatle....

vedno pride prav za podkurit v peči
smile-1.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Zložljiva plastična gajbica za večkratno uporabo!
Še najboljše za "fasngo". Razen za manjše količine robe je gotovo bolj praktično kot vrečke ali razni kartoni.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Zadnjič sem res videl žensko, ki je svoj šoping natlačila v kakšnih 10 brezplačnih vrečk. Hudič babji je kupil pol šrota za eno vrečko pa mu je bilo težko plačat. Takšni stiskači mi gredo res na penis. Pa še vsi smo morali čakati, da je s svojim nikoli razumljenim umetniškim čutom prefinjeno in skrbno natlačila vsako vrečko posebej. Kot da bi zlagala zlate palice...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ah, takih kokoši je ohoho. Sem se že nehal sekirati zaradi njih.

Ontopic: mislim, da so Kitajci to prepoved uvedli bolj zaradi ekologije drugačne sorte. Namreč te vrečke vzhodnjaki radi kar vržejo stran, ko jo ne rabijo. "Stran" ne po meni nujno "v koš".
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hysterical-1.gif
pri vreckah bom sparal zaradi ekologije. naj najprej sekret papir delajo iz cesa drugega kot dreves, ali pa cajtnge, ali pa svojih 5kg reklam na prebivalca na dan naj nehajo tlaciti v kaslc in onesnazevat okolje. se bolje, ne vem zakaj mora biti slovenija ponoci razstvetljena kot pofukana novoletna jelka, da ponoci niti medvedje v kocevju vec ne morejo spati. koliko energije gre pa tukaj v nic? samo se ekoloske takse na avtomobile naj uvedejo pa grem nekaj razstreliti.

stupid-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ne vem zakaj mora biti slovenija ponoci razstvetljena kot pofukana novoletna jelka, da ponoci niti medvedje v kocevju vec ne morejo spati. koliko energije gre pa tukaj v nic?

Nekam je treba dati presežke toka, ki pride iz elektrarn, ki dajejo pasovno energijo. Recimo zato ima Belgija razsvetljene skoraj vse avtoceste.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Ko grem z mamo v trgovino ima ona ponavadi kako torbo že s sabo tko da načeloma ne kupujemo vrečk. Mi pa pridejo prav te mini vrečke v katere ti ponavadi zložijo kake jogurte al kake drobnarije, ker pol v njih pobiram drek, ko se mi psica včasih posere na dvorišču
hysterical-1.gif
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ontopic: mislim, da so Kitajci to prepoved uvedli bolj zaradi ekologije drugačne sorte. Namreč te vrečke vzhodnjaki radi kar vržejo stran, ko jo ne rabijo.

Se popolnoma strinjam s tvojim mnenjem!!
Jaz ta male vrečke porabim za v koš za smeti - v deželah tretjega sveta pa po uporabi običajno končajo na tleh. Vrečke, plastične embalaže,.. .Ni da ni...
189499-IMG_11033.jpg
 

Priponke

  • 189499-IMG_11033.jpg
    189499-IMG_11033.jpg
    123,5 KB · Ogledi: 316

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
ksz

takisto nameravajo uveljaviti v Avstraliji.

<<Lahko bi uporabljali "bio" vrečke iz naravnih vlaken. Koruze recimo. Izgled in uporaba praktično ista.

Lp
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Predpostavljamo, da naš nakup vključuje 2-3 vrste sadja in /ali zelenjave, meso, kruh pa še ostale zadeve. Sadje in zelenjavo damo vsako v svojo vrečko, meso dobimo tudi v vrečki, kruh prav tako (zakaj so ukinili papirnate vrečke, mi ni jasno), če pa še pri blagajni vzamemo vrečko, se hitro nabere 6-7 komadov plastike, ki roma v smeti.

Ko pa pridem v trgovino s pleteno košaro, me pa gledajo kot marsovca
bonk.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zdaj so začeli tisti krjavlov krih metati v plastično- papirnate vrečke. Ekološko slabše, pa še nabije ceno kruha. Ni čudno, da proizvajalci prehrambenih izdelkov jamrajo o dragi embalaži. No, mi jo potem plačamo.
stupid-1.gif
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
@ ggg: zakaj so vsi tvoji stavki v tretji osebi (razen razstreljevanja?). zrno na zrno pogača, vrečka na vrečko smetišče. No, da ne bom svetniška...kakšno navado tud sama lahko še spremenim - npr. men je fino, če je sta doma vsaj dva prostora razsvetljena - ampak samo notri, za zunaj se strinjam.

@ keber: se tud men zdi tko, da je problem odlaganje. Se spomnim v tuniziji, k smo bili v puščavi -> da bo vas, si najprej opazil po modrih plastičnih vrečkah naokrog, ki so se počasi zgoščale...potem si pa kakšne hiše v daljavi zagledal. Grozn.