Ker bo kmalu izginilo s strani

mistique

Guru
16. jun 2009
13.184
982
113
Emona / Carnium
Vir: FB profil N.P.M.
Citat:
Nekateri mediji so danes objavili seznam izgrednikov - poimensko. Že pred nekaj dnevi sem zapisala, da ni problematično posredovati imen izgrednikov policiji, če ste jih prepoznali med protesti. Sem pa proti javni objavi imen in posledično javnemu linču. Pustimo policiji, da opravi svoje delo in da izgrednike kaznuje. Javnost teh pristojnosti nima. Dajmo policiji zaupati. V tako napetih časih je izjmenega pomena, da se spoštuje človekove pravice, kogarkoli, tudi huliganov. Kršenje zakonov ne sme postati praksa, saj to vodi v anarhijo in morda še v hujše izgrede. Bodimo razumni in strpni, javna objava ne bo dosegla tega, kar si morda želimo. Izgrednike lahko utišamo in jim povemo, kaj je prav in kaj narobe le v pravnih postopkih. Pomagajte policiji z informacijami in dajmo pristojnim zaupati, da bodo svoje delo opravili strokovno in korektno. Tudi vi bi se lahko popolnoma nedolžni znašli na takšnem seznamu in bi bili že deležni javnega linča, pa so vas morda pridržali zgolj zato, ker ste se nekomu postavili v bran (primer iz MB, ki je zakrožil po Facebooku, ko so pridržali mimoidočega, ki se je zavzel za neko dekle, ki jo je policist udaril s pendrekom). Kdo je kriv in ALI je sploh kriv, naj ugotavljajo pristojni, ne pa sosed, ulica, javnost. Na kršenje človekovih pravic v nobenih okoliščinah ne smemo pristati, pa čeprav gre za dejanja, ki jih moramo vsi obsojati in nanja opozarjati, jih preganjati in kaznovati. A prosim, dajmo to početi tako, kot pritiče razvitim in demokratičnim družbam. Če danes popustimo, bodo jutri na udaru pravice mnogih, tudi nedolžnih. Pozivam tudi policijo, naj stori vse, da takšne informacije v javnost ne bodo uhajale.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
haha

drugič vemo, da je potrebno naredit kak citat tega, kar napišeš
wink-1.gif

Glej, ce se ni treba dajat v zobe - zakaj bi se? Maverick je pa itak znani in notoricni "desni", tako da bi ga se dodatno jebali
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Saj ti je verjetno bilo jasno, da limanje osebnih podatkov "osumljencev" ni ravno "legalno", ne ?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
* Na zahtevo državnega nadzornika za varstvo osebnih podatkov Marijana Čonča iz urada informacijske pooblaščenke Nataše Pirc Musar smo imena umaknili.

krava od nataše.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj ti je verjetno bilo jasno, da limanje osebnih podatkov "osumljencev" ni ravno "legalno", ne ?

Zato me je pa motilo :S Po eni strani vem, da ni OK, po drugi pa nocem danes gledat spet vodnega topa...

No, zdaj je jasno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.720
1.619
113
kravo mas ti v gatah. ti je sploh jasno da je med temi mnogo nakljucno pohapsanih, ki so sli samo recimo v meka po hamburger in zunaj srecali hordo podivjanih policistov in se jim je tip z hamburgerjem zdel lahka tarca? Takih nakljucnih je bilo precej, ali pa takih ki so mirno protestirali, dobili solzilec, pendrek med rebra in so jih ze peljali. In taki si potem zasluzijo javni linc?

Btw, si rekel ko sem te pozval na proteste (ker ti pozivas na ulico ze vec let), da ti je v mb predalec, v lj oz. kranj pa bos sel. kako je bilo na protestu v kranju prejsnji teden in v ljubljani? kaj pa danes? si se vedno doma? nisi rekel da gres?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
steve: ta četrtek grem, si happy? časovno ne morem, eni delamo. prejšnji četrtek sem delal popoldne.
in eni imajo kolenske vezi in hrustanec zjeban zato sem ostalo, zdrave fante in dečve pozival
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Btw, si rekel ko sem te pozval na proteste (ker ti pozivas na ulico ze vec let), da ti je v mb predalec, v lj oz. kranj pa bos sel. kako je bilo na protestu v kranju prejsnji teden in v ljubljani? kaj pa danes? si se vedno doma? nisi rekel da gres?
Saj veš, kako je Jado. Zna bevskat izza tipkovnice in druge pozivat za akcijo.
Ko ima sam priložnost se pa vserje
evil.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Včeraj je preiskovalni sodnik vse pridržane spustil
10.gif


zagovarjam ukinitev trajnega mandata sodnikov in njihovo kazensko odgovornost za "nestrokovne" sodbe
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Začenši s tajkunčič in skorumpiranimi politiki.
Predlagam potek sojenja kot pri Tiliju. Obuli so ga v betonske škornje in s stolom vred vrgli v Savo. Če splava na suho je nedolžen
evil.gif

Upam si trditi da je premalo ljudi šlo plavat , ker če bi privatizerji cvikali da se tudi njim lahko to zgodi bi kradli pol manj.
protestnikom pa ...

Kaj imate od uničevanja tuje lastnine , organizirajte se pa začnite sodit namesto skorumpiranih sodišč, najprej sodnikom, ti pravične sodbe najbolj rabijo
pozdrav.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Včeraj je preiskovalni sodnik vse pridržane spustil
10.gif


zagovarjam ukinitev trajnega mandata sodnikov in njihovo kazensko odgovornost za "nestrokovne" sodbe

Lubček zajček, spustil jih je, ker tožilstvo ni zahtevalo pripora. Svojih pa ja ne bomo zapirali, za dve malici morajo še kaj narediti.
wink-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Torej že sprejemaš dejstvo da so novačili ljudi za demonstracije, pa očitno ne desni , ker če bi bili naši bi ziher šel brez plačane vožnje, pa še za six pack bi dal
evil.gif