Kdo je ugrabil banke

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Samo pri ovadbah bo tudi ostalo.....

(5) Če je storilec z dejanjem iz tretjega in četrtega odstavka pridobil sebi ali komu drugemu veliko protipravno premoženjsko korist in je hotel pridobiti tako korist, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.

Torej a je sploh možnost da kdo dobi vsaj eno leto kar je najmanj možno?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.972
3.751
113
Ljubljana
hmpg.net
"Z odreditvijo prenehanja slednjih, kvalificiranih obveznosti tretjega reda v skupnem znesku 257.378.585,57 EUR (z obrestmi), so za toliko banki NLB d.d. pridobili premoženjske koristi, ker so jih prenehale obveznosti do:
- imetnikov podrejenih obveznic v znesku 61.418.700,00 EUR (LT2 retail),
- upnika iz hibridnega posojila v znesku 84.500.000,00 EUR (UT2),
- imetnikov hibridnih obveznic v znesku 29.100.000,00 EUR (UT2) in
- upnika iz podrejenega posojila v znesku 75.000.000,00 EUR (LT2)."
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj, prekleto - ZAKAJ, imamo na vodstvu ljudi, ki ne zastopijo, da je poštena država samo samozadostna država ? !! Že vse čas!
Potem pa nekateri pravijo, da smo si jih sami izvolili in podobne floskule! :gorjaca:.

Nič si jih nismo sami izvolili, sami so se nastavili. Bil bi že čas, da se jih napiše na tablo z BOLD črkami, da jih cel svet vidi ! Država ki ne obvladuje niti same sebe, kaj šele lastnih meja, - to ni država ! Danes pa, karkoli že izrečeš, dobiš nazaj, da je to direktiva evropske unije iz Bruslja :nigladek:. Sorry, tudi če bi zabrisali tisto 91. leta nekam v greznico, bi pomenilo enako.

Predaja, kapitulacija. Kdo gospodari na mojem vrtu? Jaz ali Bruselj? :gorjaca:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dobra ugotovitev.
Kdo pri nas piše zakone in v čigavem imenu? :sprasujemse:
V imenu naroda morda? :valjamse:
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Dragi dedci mene samo to zanima kolk časa boste še pametovali in se prepucavali tle gor namesto, da bi šli pred parlament in tam vztrajali dokler pristojni ne odgovarjajo za svoja dejanja? Aja brez veze se je boljš skrivat bit anonimen in jamrat, kot neki naredit za to državo. Ne vem kolk časa še bomo država, podjetja in banke prodane, diplomanti ali bolje rečeno aktivni Slovenci so si poiskali življenje in delo v tujini, v državi sami pasivci, negativci in jamroučki, Hrvati meje ne priznavajo, Madžari in Italijani bi se radi širili, sam še Cerarja za komisarja v EU, da bo samo kimal pa smo si spisal sodbo v maloro.
Akcija to nam manjka akcijaaaaaaa!!!!!

P.S. Sram me je ob spoznanju, da smo za vse to krivi sami.
 
Nazadnje urejeno:

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Paja on je razlog ja. On je del problema v smislu stari obrazi. Dejmo priložnost sposobnim pa priznajmo že enkrat, da so med nami vrhunski znanstveniki in sposobni ter odločni posamezniki. Pustimo levo desno, kar je bilo je bilo. Treba je rešit zdravstvo in nehat razprodajat, kar je še ostalo. Naša vizija Švica je še neizpolnjena. Dela je dovolj.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
"Nocoj so dovoljene sanje, jutri je nov dan." ... tako je rekel Milan Kučan ob razglasitvi samostojnosti Slovenije

žal se po vseh teh letih izkazuje da so za veliko večino Slovencev te sanje bile huda nočna mora, za peščico privilegirancev pa mokre sanje od užitka..
Tako pač je in to bo toliko časa, dokler ne bodo vsi "pošteni" lopovi in "ugledne eminence" sedele v takšnem zaporu kot so v južni Ameriki.
Dokler pa bo za našo elito vikend zapor na Dobu in kakor kaže še novi zapori v Dobrunjah pomenil samo počitek pred novimi izzivi in v lagodju spoznavanje in navezovanje poslovnih prijateljev, bomo žal vsak dan prebrali kakšno žalostno novico o barabijah skozi desetletja.

Žal je v Sloveniji politika vsa iste barve, najraje vijolične ....

Adi Smolar je že pred leti napisal komad, ki se zaključi takole:

Kazni so me izučile
in me končno prevzgojile,
zdaj sem priden, trden kot en hrast!
Pošteno z žuiji dnar si služim,
z reveži se družim,
ker ubogam ženo, šefa in oblast.
Ko pa naše bogataše gledam,
vse bolj se zavedam:
to, da priden si, je pravzaprav balast.
Je moja bla edina hiba,
da sem bil premajhna riba!
Ne šraufe, je tovarne treba krast!

... in sta nam te dva gospoda zelo lepo napovedala prihodnost...

lp
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Dragi dedci mene samo to zanima kolk časa boste še pametovali in se prepucavali tle gor namesto, da bi šli pred parlament in tam vztrajali dokler pristojni ne odgovarjajo za svoja dejanja? i.
Draga bejba, mene pa, kolk časa boste fantazirali ko majhn otroc, kak boste zaprli kriminalce.
90% kraje je bilo speljane po črki zakona zato, tudi če bi ulica izsilila kaznovanje teh izrodkov, bi ti slej ko prej dosegli oprostitev in še dobro zaslužili s tožbami zaradi krivičnih obsodb, ker uradno si nedolžen če delaš po črki zakona. Če je zakon namensko nastavljen za krajo, to ni njihov problem.
ostalih 10% je mogoče res protizakonito, ampak od tega 9,9% nedokazljivo zaradi pomanjkanja dokazov, se prav spet mu boš plačal, če ga čorkiraš.
Lohk ti greš pred parlament in se tam samo polulaš, seveda če maš denar za kazen, če ne rajš ne.

Peter Klepec link o procentih hočeš?
tu maš
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Dober komentar.
Dve najljubsi cerarjevi besedi, 'vladavina prava', delujeta 100%.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.415
113
Samo tole rabimo za zakone in smo cool.

image028.jpg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Imamo tudi v zakonodaji poslovno moderna načela v obligacijskem zakoniku. Denimo
7. člen: Prepoved zlorabe pravic
(1)Pravice iz obligacijskih razmerij so omejene z enakimi pravicami drugih. Izvrševati jih je treba v skladu s temeljnimi načeli tega zakonika in z njihovim namenom.

(2)Udeleženci v obligacijskem razmerju se morajo pri izvrševanju svojih pravic vzdržati ravnanja, s katerim bi bila otežena izpolnitev obveznosti drugih udeležencev.

(3)Za navidezno izvrševanje pravice gre, če njen nosilec ravna z izključnim ali očitnim namenom, da drugemu škoduje.


10. člen: Prepoved povzročanja škode
Vsak je dolžan vzdržati se ravnanja, s katerim bi utegnil drugemu povzročiti škodo.
Nisem pa še slišal, da bi kdaj sodišče razsodilo po teh splošnih načelih.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.423
113
Uprava NLB je dobila precej višje plače

"Sprejeli smo anekse k pogodbam za upravo. Vsak član uprave ima svojo plačo, ni več uravnilovk. Plače bodo na leto med 340 do 420 tisoč evrov bruto, približno 60 odstotkov bo šlo državi v obliki davkov," je na skupščini delničarjev NLB po poročanju Financ povedal predsednik nadzornega sveta Primož Karpe. Lani je imel Brodnjak 189 tisoč evrov bruto plače (87 tisoč neto), kar pomeni, da se mu bo plača približno podvojila. Do privatizacije je NLB namreč zavezoval tako imenovani Lahovnikov zakon, ki omejuje plače poslovodstev v podjetjih v državni lasti.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri tem pa še dvomim, da je glavna krivda pri BS. Na vrhu piramide so evropski banksterji, ki so jim zadišale naše državne banke.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.972
3.751
113
Ljubljana
hmpg.net
Ne banke, firme (tudi banke pašejo zraven). Privatizacija je šla prepočasi in v napačno smer.
Pa se je zgodil reset.

Glavna krivda je relativen pojem. Na BS zagotovo niso naredili master plana, so ga pa močno pomagali izvesti. Brez njih ne bi šlo sploh,kaj šele, tako gladko.