Kdo je elektricar za Triglav?

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Torej iscem serviserja, ki dela za Triglav. Pravijo, da imajo enega za vso drzavo, torej sklepam, da je vecje podjetje, ampak ne povedo, kdo je.

Crknila 6 let stara Bosch indukcija, vrze ven varovalko, na katero je vezan tudi pom.stroj, bojlercek, pecica in mikrovalovna. Tudi pri vsem ostalem izklopljenem, vrze varovalko takoj ven.
Enkrat mi je uspelo prizgat in ko sem sel mimo moci 9, je vrglo ven.

Trenutno ne dela nic, kar je vezano gor, varovalka pa kaze vse ok.

Mogoce sla ena izmed glavnih? Imamo 3x25.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Torej iscem serviserja, ki dela za Triglav. Pravijo, da imajo enega za vso drzavo, torej sklepam, da je vecje podjetje, ampak ne povedo, kdo je.

Crknila 6 let stara Bosch indukcija, vrze ven varovalko, na katero je vezan tudi pom.stroj, bojlercek, pecica in mikrovalovna. Tudi pri vsem ostalem izklopljenem, vrze varovalko takoj ven.
Enkrat mi je uspelo prizgat in ko sem sel mimo moci 9, je vrglo ven.

Trenutno ne dela nic, kar je vezano gor, varovalka pa kaze vse ok.

Mogoce sla ena izmed glavnih? Imamo 3x25.
Preveri kable za priklop, mojim je nula na klimi prebijala na ozemljitev in je ven metalo. Kabel je imel rahlo poškodovano izolacijo.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Ven je vrglo eno fazo, je prisel rajonski in zamenjal, indukcija tema. Cakamo serviserja.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Zgoraj omenjeni aparati so na eni 25 amp. varovalki, 6 let delalo brez tezav. Kasneje sem opazil, da pol hise nima toka in sem klical dezurnega.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Indukcijo ti je sesulo in prebila ti je faza.

ce bos sam popravljal bo stroska par 10 eur. Menjava kondenzatorjev
Na indukciji? Bi se spravil sam zraven ze zaradi radovednosti, in ker triglav pravi, da tega nimamo zavarovanega. Strojelom pa tega ne krije, bliskalo pa tudi ni :)

Sklepam, da bo uradni serviser rekel, sa je vsa elektronika zanic (to imajo menda uradni odgovor za nevedne stranke :))
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
Na indukciji? Bi se spravil sam zraven ze zaradi radovednosti, in ker triglav pravi, da tega nimamo zavarovanega. Strojelom pa tega ne krije, bliskalo pa tudi ni :)

Sklepam, da bo uradni serviser rekel, sa je vsa elektronika zanic (to imajo menda uradni odgovor za nevedne stranke :))
Ja indukcija.

pri meni sta bila ta dva zanic (ixgr..). Isto vsekala glavna varovalka.

4FFA7BEE-8D5C-42B9-95F8-0D6AB9E2965A.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in ales85
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Na indukciji? Bi se spravil sam zraven ze zaradi radovednosti, in ker triglav pravi, da tega nimamo zavarovanega. Strojelom pa tega ne krije, bliskalo pa tudi ni :)

Sklepam, da bo uradni serviser rekel, sa je vsa elektronika zanic (to imajo menda uradni odgovor za nevedne stranke :))
Imaš še eno možnost: med delovanjem indukcije ti je poln pisker vode zdrsnil iz rok, razbil steklo in voda se je polila. :cool: Upam, da imaš zavarovano steklo indukcije. ;)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.968
813
113
Preden pricakujes cudeze od zavarovalnice - preveri do katere starosti ti karkol povrnejo (in koliko).. zacni z agentom - da ne bos cakal njihovega serviserja zastonj..
men je poclo steklo na pecici - zavarovanje krije aparate mlajse od 6 let (vsaj tko mam v spominu.. pecica 10+)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Torej vzeli kovo AEG indukcijo, ki ima 4 kable (en crni), ki ga stari Boš nima.

Ce kdo ve, kako bi priklopil crnega oz. kam?

Ce je stari bil enofazni, je mogoce to povzrocalo padec moci med kuhanjem?

Hvala

IMG_20221008_125155_edit_21920889207071.jpg
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
To je priklop iz YT, sam bi priklopil tako.

Crnega na L1, rjavega na L2, modrega na N levo spodaj in zelenega gor, kot je stari zeleni.

IMG_20221008_130050_edit_22394549347103.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Torej vzeli kovo AEG indukcijo, ki ima 4 kable (en crni), ki ga stari Boš nima.

Ce kdo ve, kako bi priklopil crnega oz. kam?

Ce je stari bil enofazni, je mogoce to povzrocalo padec moci med kuhanjem?

Hvala

Poglej priponko 60022
Upam da si preveril v katerih kablih so faze.
Ker barve ze niso priklopljene v oznacena mesta. Ozemljitev je recimo v L2. Modra (N) pa v L3. Upam, da v.tej "stari" vezavi veljajo barve kablov vec kot označena mesta v dozi.
Crnega priklopis na sivega levo spodaj ali na rjavega levo zgoraj . Odvisno katero fazo imas manj "obremenjeno" od teh dveh. Oziroma na prostega ki ti ostane po priklopu pecice. Glej da ne bos imel indukcije, pecice pa se kaksnega pralnega stroja in sušilca vse na isti fazi.
Modrega na modrega, rumenozelenega na rumeno zelenega.
Ce pa imas voljo, pa dozo "podri" pa modrega priklopi na N, levo spodaj rumenozelenga pa na mesto za ozemljitev desno spodaj.
Pa preveri ce v modrem in rumeno zelenem res ni napetosti!!!!! In je v ostalih treh.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in B81

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Upam da si preveril v katerih kablih so faze.
Ker barve ze niso priklopljene v oznacena mesta. Ozemljitev je recimo v L2. Modra (N) pa v L3. Upam, da v.tej "stari" vezavi veljajo barve kablov vec kot označena mesta v dozi.
Crnega priklopis na sivega levo spodaj ali na rjavega levo zgoraj . Odvisno katero fazo imas manj "obremenjeno" od teh dveh. Oziroma na prostega ki ti ostane po priklopu pecice. Glej da ne bos imel indukcije, pecice pa se kaksnega pralnega stroja in sušilca vse na isti fazi.
Modrega na modrega, rumenozelenega na rumeno zelenega.
Ce pa imas voljo, pa dozo "podri" pa modrega priklopi na N, levo spodaj rumenozelenga pa na mesto za ozemljitev desno spodaj.
Pa preveri ce v modrem in rumeno zelenem res ni napetosti!!!!! In je v ostalih treh.
E hvala. Ker žal ne kaže, da bi bilo priklopljeno normalno, bom klical električarja.

V kuhinji je še pečica, pom. stroj, mali bojler in mikrovalovna. Pečica včasih peče skupaj z indukcijo, ki ima skupaj menda 7,3 kw. problem pa je, da ne vemo, kam je kaj priklopjeno, ker je že električar stare šole, ki je delal celo hišo, umrl. Razen da vse stroje ven in se pogleda, kako zgledajo vtičnice.

Me pa vseeno zanima, zakaj ni zelenorumeni od indukcje priklopljen desno spodaj, moder levo spodaj in rjavi na L1 ali L2? Se meni zdi ai je že v osnovi vtičnica narobe priklopljena?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
E hvala. Ker žal ne kaže, da bi bilo priklopljeno normalno, bom klical električarja.

V kuhinji je še pečica, pom. stroj, mali bojler in mikrovalovna. Pečica včasih peče skupaj z indukcijo, ki ima skupaj menda 7,3 kw. problem pa je, da ne vemo, kam je kaj priklopjeno, ker je že električar stare šole, ki je delal celo hišo, umrl. Razen da vse stroje ven in se pogleda, kako zgledajo vtičnice.

Me pa vseeno zanima, zakaj ni zelenorumeni od indukcje priklopljen desno spodaj, moder levo spodaj in rjavi na L1 ali L2? Se meni zdi ai je že v osnovi vtičnica narobe priklopljena?
Jah, priklopjeno je narobe. Ampak na samo delovanje to ne vpliva. DOKLER se drzis barv in ves kaj kasna barva pomeni, ter jo tudi preveris. Ker mcgiver rešitev je veliko, predvsem pri kaksnih menjalnih in kriznih stikalih in podobno. In tam se ti kar naenkrat pojavi faza na rumen zelenem recimo.